Mezi žlutými vestami ukřičence Černohorského byl také Richard Štark s vírou v “zednářská spolčení” a pentagram jako znamení “kabbalisticko-sionistického židovstva”

Krajně pravicoví extrémisté, radikálové, představitelé rudohnědých luhů a hájů potřebují zástupný předmět, za který by se mohli ukrýt. Oblečou si na sebe žluté vesty a vydávají se za překotné vlastence, přestože na těle mají českou vlajku a v pozadí vlaje prapor krajně pravicové politické strany s neonacisty, antisemity a dalšími zpátečníky uvnitř.

Je to skutečně smutná podívaná, ve které xenofobové mají svůj fetiš, napodobují složením podobné radikály z Francie, a tak se nestydí vyjít před budovu České televize, aby zde pod vedením Jiřího Černohorského povyhrožovali veřejnoprávnímu médiu a zatleskali rasistickým zvoláním, kterých skutečně 2. března 2019 na shromáždění bylo víc než dost.

Jedním z účastníků nevlasteneckého pochodu a pořvávání po okolí nebyl nikdo jiný, než Richard Štark “chlubící” se na svém facebookovém profilu s momentkami z předchozího dne.

Zdroj: Facebook

Opásat se českou vlajkou…to skutečně není nic složitého. To dokáže opravdu každý a takový čin z člověka vlastence nedělá. Téměř třiačtyřicetiletý muž z Nymburka není na radikální scéně nováčkem.

Tak například v minulých volbách jako pracovník ostrahy uvádí, že je členem Okamurovy Svobody a přímé demokracie, zatímco navrhující stranou do voleb není nikdo jiný, než antisemitův politický počin Národní demokracie, jejíž předseda “dostal flastr” s podmínečným trestem za popírání a schvalování genocidy, podněcování nenávisti a hanobení národa.  Jakého politického přesvědčení a světonázoru musíte být, abyste kandidovali na kandidátní listině partaje, ve které podle slov experta na extrémismus Josefa Zouhara předsedovy výroky připomínají 30. léta v Německu?

Nakonec Štark ve volbách v roce 2018 získal na kandidátce Národní demokracie slabých 19 hlasů. Pokud byl tento člověk skutečně členem SPD, potom se možná jedná o jednoho z nespokojivců odcházejících z Okamurova extrémistického počinu.

Určitou nápovědu o Štarkově rozpoložení naleznete například v tomto příspěvku, kdy si nalevo “trůní” přeškrtnutá povídačka o zednářích, zatímco napravo se nachází přeškrtnutý nos snad milionkrát známý z antisemitských karikatur třicátých let minulého století, kdy židé byli karikováni přesně s podobným nosem, takže ve svém důsledku se nejedná o nic víc, než jen projev antisemitismu…jak vlastenecké…

Ale Richard Štark má nejspíš k antisemitismu se blížící konspirace rád, protože jinak by nesdílel takové zrůdnosti. S mýty o světovládcích se lépe některým lidem žije, protože chyby, vlastní selhání můžete jednoduše svést na ty druhé ovládající ostatní skrze ve skutečnosti neexistující spolky. Vlastenectví v takovém podání vypadá obludně, až opravdovým vlastenectvím není, protože skutečný vlastenec nevybízí k násilí, nenávisti, nebo dokonce konspiracím o nějakém jakoby “všežidovském” spiknutí zednářů, jak napovídají jednotlivé grafiky Štarkem sdílené.

Štark, podobně jako řada jemu podobných xenofobů žije v představách, že tajuplné elity se přiznaly, že jsou skutečnými budovateli Evropy, symbolika zednářství je spatřována tam, kde ve skutečnosti není a ke slovu se dostávají rádoby sionistické symboliky nabízející radikálům odporné k antisemitismu blízké úvahy o “všežidovských” vládách a katastrofálních plánech.

Soudně přemýšlejícímu člověku se z toho musí zvednout žaludek vzhůru, protože je to ohavné. A co teprve tento příspěvek? Co si z něj má vzít průměrný návštěvník?

Má snad věta: “Na první fotografii vidíme ulici plnou potenciální pachatelů holokaustu, na druhém obrázku je stav ideální, bez nácku a dalších možných zrůd, které páchají genocidu.” obyčejnou pochvalou nacismu, nebo holokaustu?

Na účtech podobně zaměřených lidí se skutečně nestačíte divit. Inu i takoví se označují za vlastence, i když s vlastenectvím nemají nic společného.