Kdyby výzvy k ozbrojování pronesl katolík, žid, nebo kdokoli jiný než muslim, ultranacionálové by to nejspíš přivítali

Extrémisté, populisté a především islamofobové mají další důvod k rozšiřování své nenávisti, protože si video předsedy pražských muslimů vyložili pěkně po svém. S předsudečnými názory v srdci vnímají slova Leonida Kušnarenka za projevy islamistického sektářství – jakousi prvničku mezi důkazy o zradikalizování české muslimské veřejnosti.

Vyzývat kohokoli k ozbrojování není dobrý nápad, i když Kušnarenkova slova: “Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně muže, všechny, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz, ozbrojit se kvůli ochraně zdraví a majetku, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu” jasně reagují na teroristický útok na Novém Zélandu.

Ruku na srdce, kdyby někdo provedl teroristický útok na křesťanský kostel, nebo židovskou synagogu a představitelé příslušných náboženských komunit by podobně, dejme tomu vyzývali k ozbrojování, většina populistů, ultranacionalistů by takovému prohlášení tleskala jako dobrému kroku a skvělému nápadu obrany třeba před muslimy, které většina internetových hejtrů automaticky předsudečně považuje za “krvežíznivé hrdlořeze a násilníky bílých žen”.

Majetek, životy by měla chránit hlavně Policie České republiky a nikoli nějací držitelé zbrojních průkazů bez ohledu na to, zda je vlastníkem kvéru muslim, žid, křesťan, nebo ateista užívající si rádoby diskusní pořady Jaromíra Soukupa.

Ale byla ona mediálně známá výzva opravdu pobízením k ozbrojování? Samotný Kušnarenko na Primě 19. března 2019 řekl, že jen nabízel těm, kdo si chtějí udělat zbrojní pas, aby se na něj obrátili.

Pobídku k ozbrojování z toho všeho udělali někteří novináři, lidé ze sociálních sítí…například taková Mladá Fronta Dnes se zachovala přesně podle zásad trapných populistů. Velkým písmem uvedou titulku “Muslimové ozbrojte se”, i když přesně takto tento výraz ukrajinský právník z videa neřekl. Velký nadpis s velkou podobiznou Kušnarenka udělá v mysli mnoha čtenářů velký zmatek…v někom vyvolá obavy z “muslimského ohrožení” a určitě se najdou i tací, kteří neváhají a začnou bojovkářům z domobran sepisovat výzvy o “pomstě” za “muslimovu výzvu”,

kterou zcela jasně odmítlo Ústředí muslimských obcí, ale také Muslimská obec v Praze, jež jakákoli prohlášení zmiňovaného muže považuje za čistě osobní, protože existují pochybnosti o regulérnosti voleb předsedy Muslimské obce v Praze

Kušnarenko veřejným vzkazem vyvolal zbytečné vášně, ale ty se také snaží mimo jiné vyvolávat Mladá Fronta Dnes za pomoci jednotlivých článků, až si člověk říká, že ten “plátek” nemá na starosti nic jiného, než odvádět pozornost od průšvihů ANO a Babiše samotného například skrze zbytečné výroky vyvolávající v některých spoluobčanech přiostřené reakce nabíhající na výkřiky rasistů, xenofobů a nejrůznějších islamofobních snílků o rádoby křesťanské Evropě…a že se nadhozené návnady radikálové chytli…to je zbytečné dodávat.

Z předsedy, o jehož předsednictví jsou značné pochybnosti se v “díle” Bartošovy Národní demokracie vytváří předák českých muslimů s dovětkem na konci: “Necháme si to líbit?”

Nadhozené “šance” na zneužití jednoho prohlášení využil také samotný Okamura, který pobavil především výzvou k policii : “Vyzýváme policii, aby nevydávala zbrojní průkazy nikomu, kdo je podezřelý, že sdílí nenávistné a agresivní ideologie nepřátelské naší společnosti jako je například islám.“,

podle níž by zbrojní průkaz neměly úřady vydávat většině členům a fanouškům krajně pravicové a silně nenávistné Svobody a přímé demokracie, protože je to především agresivní a nenávistná ideologie kterou pravidelně SPD, její fanoušci s členy rozšiřují. Sepisovat na sociálních sítích: “Pražští muslimové vyzývají k ozbrojení” je stejně hloupé jako útočit na uprchlíky, migranty za pomoci zneužití případu zmláceného člověka jako tomu bylo u Marka Petružálka.

Svým způsobem je to tragikomické. Příznivci Okamurovy nenávisti, čecháčkovští ultranacionalisté běžně poklonkující slovíčkům z Kremlu považují ozbrojování za svatý grál demokracie, brojili proti úmyslům omezit držení zbraně, zatímco nyní se rozčilují nad tím, když někdo ostatním vzkazuje, aby se na něj obrátili lidé toužící po zbrojním průkazu. Xenofobové si zase protiřečí s klidem v srdci, protože nyní jde o muslimy – třídní nepřátele, které ve svých virtuálních výkřicích kdysi Martin Konvička mlel do masokostní moučky.

I když Leonid Kušnarenko zcela objektivně může při pohledu na jednotlivé fotky z ruské sociální sítě Odnoklassniki vyvolávat v některých lidech zcela vážné obavy z možných prokremelských sentimentů – fotka s lidmi připomínajícími Nočními vlky a Jaroslavem Foldynou,

Zdroj: Odnoklassniki

jsou jakékoli zmínky o “prokremelském trollu přicházejícím z Ruska zradikalizovat české muslimy” obyčejnými konspiračními povídačkami, protože k těmto závěrům neexistují žádné věrohodné důkazy.

Zdroj: Twitter

Mimochodem, i muslimové oslavují Vánoce, kupují dárky, pořizují si stromečky, ulice některých měst v muslimských zemích mají podél cest vánoční ozdobu…v nemuslimských zemích se muslimové účastní vánočních oslav…na tom není nic tajného, divného, nebo něco co by měl muslim vysvětlovat jako nějaký prohřešek… viz například Vánoce v Egyptě

Kušnarenkova výzva je příležitostí nejen k reakcím xenofobů, ale také nejrůznějších konspirátorů vyprávějících cosi o účelovém převzetí islámu za své náboženství, jak naznačuje následující Tweet.

Zdroj: Twitter

Inu, konspirace putují, ale fakta nic takového nedokazují. Kušnarenko na iDnes TV prozradil v rozhovoru, že by chtěl dosáhnout toho, aby v Česku získali muslimští duchovní právo oddávat či otevřít muslimské školy, a tak nebude nouze o nejrůznější konspirace vykreslující tohoto muže jako nebezpečného konvertitu, i když žádné takové informace ve světle faktografií neexistují.