Jsou opravdu “Jednotní – alternativa pro patrioty” politickým hnutím se sídlem v paneláku?

Kontroverzní krajně pravicový politik z Okamurova politického hnutí, Lubomír Volný, známý v posledních týdnech zejména výzvami “pojď ven” směřovanými k poslanci z ČSSD a několika moderátorkám České televize odešel po zrušení moravskoslezské stranické buňky do nového politického hnutí “Jednotní – alternativa pro patrioty”, kde s dalšími dvěma poslanci Nevludovou a Bojkem usedl ve vedení politického subjektu zaregistrovaného teprve 15. března 2019 na Ministerstvu vnitra České republiky. .

Zdroj: https://aplikace.mvcr.cz/seznam-politickych-stran/Vypis_Rejstrik.aspx?id=548

Partajníci se chtějí zúčastnit eurovoleb, i když Evropskou unii v rámci dezinformací a hejtění pokládají minimálně za “klubko zmijí”. S radikálnější slinou na jazyku, o kterou by si slušně vychovaný člověk neopřel kolo zkusí štěstí, když už se ve veřejném prostoru tak často hovoří o hrubnutí nálad. Trojice poslanců sice nevytvoří samostatný poslanecký klub, pokud do něj nepřizvou další politické uprchlíky, ale už samotné členství velmi známého radikála s nesmysly na jazyku udělá v médiích pro “Jednotní – alternativa pro patrioty” velkou PR kampaň nevynechávající ani konspirační prokremelská média, jako je například čecháčky čtený Sputnik.

Zdroj: Google

Nový politický počin bys se s troškou smyslu pro humor dal nazvat “hnutím z paneláku”, protože jako své sídlo uvádí adresu v jednom z panelových domů na karvinské ulici. Je v domku na boku ve žlutém kolečku opravdu sídlo politického subjektu, nebo se jedná jen o adresu bez fyzické přítomnosti dalších xenofobů z Karviné?

Zdroj: Google mapy

Majitelem paneláku je bytové družstvo Sousedé 483 + 484+ 485. Bylo by zajímavé zjistit, jestli na adrese “Kosmonautů 485/8″ skutečně sídlí politické hnutí”Jednotní – alternativa pro patrioty”, jehož jméno média spíše přebírala z facebookového příspěvku Lubomíra Volného, než z oficiálních zdrojů – Ministerstva vnitra ČR.

Nebylo by to na krajně pravicové a radikální scéně poprvé, co by fyzické sídlo v seznamech ministerstva neodpovídalo realitě. Stačí si vzpomenout na Úsvit – Tomia Okamury a s ním spojenou kauzu vyplácených financí PR firmě, jejíž skutečné sídlo bylo v chatrči s bezdomovci. Proto jsou jakékoli pochybnosti na místě, i když Volný, Nevludová i Bojko jsou “na kordy” s vedením SPD.

Radikálové bez poslaneckého klubu s poslanci uvnitř by rádi působili jako spojovací článek na české extrémistické scéně…o kolikátý pokus se dohromady jedná? Takových je na českém politickém nebi více. Třeba taková Samková, Okamura samotný a řada dalších mediálně známých jako jsou třeba prokremelští s řádem hábitářů po boku…

1 087 podpisů bylo údajně na registraci získáno, na Facebooku se nachází hned několik stránek nově vzniklého politického subjektu…

Zdroj: Facebook

“každý si může vybrat”…někteří ultranacionalisté jsou naštvaní a obviňují v médiích avizované politické hnutí z rozdrobení “vlastenecké scény”, i když Volný s rozhořčeným účtem na sociálních sítích mají k opravdovému vlastenectví asi tak blízko jako lidstvo k nejbližší hvězdě. Jiní jsou nadšeni a sdílí na své profily příspěvky jedné ze stránek, jejíž logo tak nějak koresponduje s grafickým amatérismem radikálů z SPD.

Zdroj: Facebook

Výklad o vzniku nového politického hnutí z klávesnice a profilu Lubomíra Volného je skutečně minimálně divný, nebo přinejmenším ne tak tradiční. Ve zkratce přibližuje čtenářům rychlost, s jakou vše bylo vytvořeno, až si člověk říká, jestli se jedná o realitu, nebo o sny na realitu si hrající.

Zdroj: Facebook Mgr. Lubomír Volný

19. února 2019 došlo oficiálně ke zrušení moravskoslezské krajské organizace SPD. Během ani ne měsíce od tohoto data je zaregistrováno nové politické hnutí a zakladatelé sebrali 1 087 podpisů, lhůta k potvrzení registrace nového politického hnutí, strany je zákonem stanovena na 15 dnů.

Sehnat tolik hlasů za tak krátký čas…to zabere určitě mnohem déle času, než je jen období mezi poslední schůzkou krajské organizace SPD a rozhodnutí vedení o jejím zrušení…spíš to vypadá, že se vznikem politického hnutí “Jednotní – alternativa pro patrioty” přípravný výbor zabýval nejspíš delší dobu, než jak je proklamováno. Zázraky se skutečně tak moc nedějí. Samotný Lubomír Volný na Svobodném rádiu 1. března 2019 řekl, že “ snahy o likvidaci RK SPD MSK nejsou současného data, ale že už se táhnou několik měsíců před poslední komunální volby“, takže je možné, že i myšlenky o založení nového politického uskupení mohou být starší několik měsíců, nebo spíše týdnů.

Provozovat politické hnutí se sídlem v bytovém domě – paneláku – je opravdu netradiční. V tomto podání klidně noví “partajníci” mohou vykládat cosi o tom, že se politika vytváří v kuchyni, ložnici, obýváku, nebo společné chodbě na patře – samozřejmě za předpokladu, že adresa “Kosmonautů 485/8” není “fiktivní”, ale naprosto reálnou z registrace na Ministerstvu vnitra České republiky. Inu,ultranacionální sny o “islamizaci a afrikanizaci” můžete rozvíjet prakticky kdekoli.

Doplnění článku:

Do eurovoleb hodlá Lubomír Volný kandidovat za politické hnutí “Jednotní – alternativa pro patrioty” na šestém místě kandidátní listiny “Alternativy pro Českou republiku 2017”, kde lídrem a tím, kdo sestavuje kandidátní listinu není nikdo jiný, než Klára Samková. Svou účast na “eurovolební soupisce” islamofobů a populistů komentoval kontroverzní politik slovy: “JEDNOTNÍ sjednocují A přesně tak to má být

Zdroj: Facebook Mgr. Lubomír Volný