Čecháčkovští ultranacionálové za pomoci antisemitismu útočí na Albrightovou, zatímco Trump z antisemitismu nařkne Demokraty

Extrémisté s populisty velmi často používají během svých nesnášenlivých výkřiků ve virtuálnu nejrůznější formy antisemitismu. Například, když do Česka přijela bývalá americká ministryně zahraničí Albrightová, sociální sítě zasáhly nejrůznější formy antisemitských příspěvků, jejichž obsah se velmi podobal výkřikům v období nacistického Německa.

Nenáviděná politička je vykreslována jako sionistka, na čelo se kreslí Davidova hvězda, do uší se vsunou naušnice s Davidovou hvězdou, aby posléze kdekdo mohl tvrdit, že se na grafice nezobrazuje antisemitismus, ale jenom odpor k sionismu. Například takový brak plný nesmyslností útočící na sexuální menšiny, muslimy, islám a zásady demokracie, InfoWars, na sociálních títích jednu takovou grafiku zveřejnil.

Je to naprosto nechutné. Známé političce se v angličtině dává za vinu smrt půl milionu dětí v Iráku, zatímco průměrný čecháček s umaštěným trikem v křesle bez mrknutím oka zopakuje cosi o tom, že Albrightová společně s Havlem mohou za “humanitární bombardování”, i když s bombardováním ve skutečnosti souhlasil Zeman i jeho tehdejší vláda se slovy:

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/letecke-utoky-odsouhlasil-za-vladu-jeji-predseda.A_990329_144656_domaci_jpl

a známý hoax rozšiřovaný Richardem Falbrem o “humanitárním bombardování” Václav Havel podle svých vlastních slov nikdy nepoužil

Zdroj: Lidové noviny 29. června 2017 článek “To bude tím vedrem”

Ale to čecháčkům nevadí. protože ty virtuální existence nemající se skutečným vlastenectvím nic společného mají svůj vlastní svět se svými vlastními pravdami, kde narážky na antisemitismus, plutí na této odporné vlně představují obyčejný způsob komunikace, jakéhosi prokazování rudohnědé pravdy…to jen dokazuje, jak pokleslou a nechutnou domácí ultranacionální scéna bývá.

Zatímco xenofobové používají balancování nad antisemitismem při útoku na přátele Václava Havla a nejznámější rodačku na světě, Donald Trump nelení a v dalším Tweetu citací slov mluvčí organizace Jexodus Elisabeth Pipko pronesených v ranním vysílání pořadu “Fox & Friends” obviní Demokraty z antisemitismu: “Židé opouštějí Demokraty. Spatřili jsme mnoho protiizraelské politiky zahájené během Obamovy administrativy, a to se stává horší a ještě horší. Ve straně Demokratů je antisemitismus. Nezajímá je Izrael, nebo Židovský národ

Inu, když nestačíte na konkurenci v politice, použijete nechutná nařčení pocházející z pera někoho jiného, aby vás náhodou někdo nemohl nařknout z toho, co jste napsal, přestože realita z Trumpovy klávesnice pokulhává s realitou skutečnou, ve které na základě exitpollových statistik před prezidentskými volbami Židé spíše podporovali Demokraty před Republikány… takže nakonec povídačka o antisemitismu nebude tak pravdivá, když Židé v roce 2016 i o dva roky později projevovali svou náklonnost Demokratům, zatímco u Republikánů jejich podpora evidentně klesá.

Možná by bylo lepší, kdyby se americký prezident místo špinění politické konkurence zamyslel nad sebou samým a Republikány jako takovými, zejména nad tím, proč přitahuje supremacisty, Ku-Klux-Klan s dalšími rasisticky vyjadřujícími se pohůnky. Pak by možná milovník zlatavé barvy pochopil, proč v exitpollových zjištěních zveřejněnými televizní stanicí MSNBC Židé podporují Republikány méně.

Donald Trump tweetem zaútočí na Demokraty a zároveň svým příspěvkem podpoří, zpropaguje organizaci Jexodus vzniknuvší nedávno, teprve před týdnem. To je opravdu zvláštní. Jexodus na svých webových stránkách uvádí, že se jedná o skupinu židovských voličů unavených z “otroctví levicové politiky” a “pokrytectví, antiamerikanismu, antisemitismu stále více vycházejícího z ultralevicové části společnosti“.

O pokrytectví toho určitě vědí víc než dost. Samotná Elizabeth Pipko pracovala pro Trumpa v rámci jeho prezidentské kampaně. Jexodus byl založen poté, co demokratka z Minesoty, Ilhan Omarová, na svém Twitteru napsala: “It’s all about the Benjamins baby”,

který byl mnoha politiky a médii vyhodnocen jako antisemitský. Politička záhy poté zveřejnila další zprávičku o tom, že Americko-izraelský výbor pro veřejné záležitosti platil politiky za podporu Izraele. Oba dva tweety nejsou dostupné, protože je politička smazala po vlně kritiky. Omarová se za svá slova omluvila, ovšem samotný Trump omluvu nepřijal a řekl, že by se měla minesotská politička za sebe stydět.

Teoreticky vzato, projevy antisemitismu jsou stejně nebezpečné jako projevy islamofobie. Stejně tak je velmi nebezpečné, pokud politik ve svých slobech používá, nebo vychází z předsudků a předsudečných představ. Na to by neměl zapomínat především populista Donald Trump, z jehož úst létaly a stále létají islamofobní a rasismem šmrncnuté výrazy, pro které blonďáka z Trump Tower miluje kdejaký fanoušek svastiky, bílé rasy a ultrakatolických představ o společnosti, ve které ostatní náboženství než křesťanství nemají místo pro život.

Jak hluboce antisemitské bylo vyjádření Omarové je na uvážení každého, ovšem pokud se antisemitismus objevuje při slovních atacích na ideové nepřátele, politické rivaly, pak je to velmi nebezpečné, velmi smutné a stejně varující jako projevy islamofobní, nebo rasistické povahy.