Spolek prokremelského ukřičence Černohorského má ve stanovách jako zdroj financování dotace i granty

Krajně pravicová scéna bývá velmi často skrumáží nepovedených tragikomiků, kdy ukřičenec sice něco na demonstracích ječí jako o život, zatímco se v zakládacích dokumentech spolku, který před lety založil, hlásí v kolonce hospodaření k dotacím, grantům, darům a výnosům z majetku občanského sdružení…

Typickým příkladem by mohl být exekucemi zatížený Jiří Černohorský a jeho zapsaný spolek ČEST, SVOBODA, RESPEKT, který, jak se na první pohled zdá, neplní zákonné povinnosti, když v elektronické verzi nejsou dostupné dokumenty o hospodaření.

V článku 9 ultranacionalistův spolek pokoušející prorazit ke konzumentovi skrze český klon Infowars uvádí, že ekonomická činnost je založena na darech, příspěvcích, ale také přidělených grantech a dotacích.

Zdroj: https://or.justice.cz/ias/content/download?id=5d53433cb25c4a46875f0b82a402ca12

To je opravdu úsměvné od někoho, kdo pravidelně nepřímo, přímo vybízí k nenávisti nejen vůči Evropské unii, ale také představitelům některých minorit. Spolek sídlí ve virtuální kanceláři JAKE & JAMES a ještě k tomu má za zdroj financování ve stanovách uvedeno mimo jiné financování z grantů a dotací…

Jak potom představitelé takové organizace mohou brojit proti neziskovkám, dotacím, grantům?

Od ledna 2018 do ledna 2019 se na účtě spolku Čest, Svoboda, Respekt sešlo na 117 582,50 Kč, ale výdaje v ročním úhrnu představují částku 118 505 Kč, což zcela jasně a neklamně signalizuje, že se spolková pokladna na transparentním účtě v ročním úhrnu pohybuje v mínusových položkách, konkrétně částkou 992,50 Kč

Financování spolku je pro veřejnost značně netransparentní, protože u FIO banky, kde má spolek transparentní účet, existuje také bankovní účet – tzv. běžný bankovní účet, do kterého veřejnost nemá přístup. Z tohoto účtu dochází k převodu peněz od nejmenovaných dárců, kterými může být prakticky kdokoli. 3. února 2019 tak položka ” Převod darů z BÚ ” obohatila transparentní účet o 5 200 korun. 15. ledna téhož roku přibyl na účtě další dar, tentokrát ve výši 2 500 Kč.

Bylo by zajímavé, kdyby konečně Černohorského spolek sdělil, kdo mu dary dává a kdo se podílí konkrétně na spolkovém financování, když třeba samotný Černohorský nebyl schopen uhradit částku 8 706 korun a v červenci roku 2018 je proti tomuto člověku vedena další exekuce o celkové výši 10 450 Kč.

Peníze se vynakládají na pořádání “Slovanské vzájemnosti – Návrat ke kořenům” odehrávajícímu se 28. července 2018 v Křišťálovém sále Ruského střediska vědy a kultury. Večer zahájil zástupce ředitele Rossotrudničenstva( Federální agentura pro záležitosti společenství nezávislých států, krajanů, žijících v zahraničí, a mezinárodní humanitární spolupráci ) v Praze Oleg Solodukhin, Bulhar
Julian Angelov Ivanov promluvil česky…

Zdroj: https://csr.mojehrdost.cz/uvodni-stranka/

Už pro tuhle propojku je nutné znát veškeré financování spolku “ČEST, SVOBODA, RESPEKT”, protože mezi dárci mohou být teoreticky klidně prokremelské organizace využívající například obdarovaného k propagaci své politiky usilující o rozklížení demokracie ve prospěch Putinovy politiky.
O akci informovalo na svých oficiálních stránkách Rossotrudničestvo a moskevská mediální agentura Gospress, takže organizátoři mohou být spokojeni.

Zdeněk Chytra, Jiří Černohorský rozšiřují hoaxy, z prstu vycucané informace, lžou na sociálních sítích jako když bičem práská, vykládají polopravdy, takže i v tomto ohledu mohou v Ruské federaci zůstat teoreticky klidnými…jen demokracie, Česká republika může být jejich aktivitami ohrožena.