SPD sice tvrdí, že není extrémistická, ale na besedu klidně pozve Tomáše Vandase z DSSS

Zatímco Svoboda a přímá demokracie zrušením stranického klubu v Moravskoslezském kraji svým způsobem přibližuje členům, ale také široké veřejnosti úsvitářské období, u Moravské Třebové partajníci z xenofobního SPD organizují besedu nejrůznějších hejtů, strašení a vyvolávání bubáků v mozkovnách přítomných návštěvníků.

Letmým pohledem do prořídlých židliček v sálu je vidět, že mezi zvědavci toužícími poslechnout si trochu rudohnědého nesmyslu převládají důchodci.

Zfroj: Facebook

Přišli se podívat na ústřední tématiku Istanbulské úmluvy, o které Zdeněk Chytra na prokremelských a konspiracemi naditých webech trousí nesmysly, lži, polopravdy a hoaxy poplatné protizápadním náladám, nenávistem vůči homosexuálům a povídačkám o tom, jak oslovovat třetí pohlaví.

Lžisociolog Hampl hovoří o nebezpečí válek za 10-15 let, ultrakatolík Lhoťan postraší na podobnou strunu, až si člověk potají v mysli říká, že snad některý z důchodců nebude jako terordědek Balda inspirující se nenávistí SPD a dnešní beseda neskončí se sekyrou v ruce u některé z železničních tratí.

Lhoťan s Hamplem přinášejí odpornou atrapu antisemitismu namířenou na muslimy, zatímco Zdeněk Chytra má další bonus v zásobě. Útočí na genderovou politiku, nepřímo nabízí homofobii, urážky na mezinárodní organizace s tím, že přeci obhajuje děti před zlořádnou politikou, i když sám ideově školí ostatní konspiračními teoriemi a povídkami stylu jedna babka povídala.

Človíček z německé ultranacionální AfD o této problematice poslední dobou rád vypráví třeba českém klonu konspirátorů InfoWars, tak snad se Čech z Berlína cítil plně spokojený a šťastný nejen z toho, že opět vidí staré známé tváře podobného ideového ražení.

Svoboda a přímá demokracie o sobě říká, že není extrémistická, ale úspěšně v jednotlivých krocích dokazuje, že extrémistickou je, jinak by si na jednotlivé akce nezvala například osoby, kterým byla zakázána politická strana, protože představovala bezprostřední riziko ohrožení demokracie, byla ideově navázána na nacionální socialismus, neonacismus a podporovala násilí.

Řeč je především o Tomáši Vandasovi – bývalém předsedovi Dělnické strany, která podle rozsudku Nejvyššího správního soudu z roku 2009 představovala všechno to, co zaznělo v předchozím odstavci. Zdeněk Chytra o Istanbulské úmluvě vyprávěl v sídle DSSS před několika týdny, aby si nyní na konci února poslechl předsedu nedělníků znovu.

Zdroj: videoscreenshot z vysílání na Facebooku – Patriot TV https://www.facebook.com/tvpatriotcz/videos/414237059347109/

Když Tomáš Vandas začne odkazovat na “akademickou půdu”, je to vždy příležitost k vykouzlení úsměvu, nebo zděšení na tváři. Jestli holohlavci a xenofobové z Dělnické strany sociální spravedlnosti jsou akademici, potom se snad účastník mnoha protiromsky vybarvených demonstrací pokoušel o nepovedený kameňák.

Jaké asi islamizaci přítomní v sálku brání? Asi té virtuální v hlavinkách extrémistů. Skutečný vlastenec by se musel usedavě rozplakat v okamžiku přirovnání vlastenců k těm lidem jako je Vandas a jemu podobní. O nenávisti k ostatním a lezení po zádech ideově nenáviděných skutečně vlastenectví není. Nestačí na pozvánku přidat českou vlaječku, aby z nechutného dortu Pejska a Kočičky vznikla vlastenecká akce.

Zdroj: https://demokratikon.cz/wp-content/uploads/2019/02/2019-02-22_17-30-25.jpg

Je zábavné, že na pozvánce Vandas jmenovitě uveden není a ukrývá se pod položkou “+ další hosté”. Zajímavé je také to, že přímák z události není dostupný na facebookové stránce SPD Moravská Třebová. Možná se zde ocitne odkaz po ukončení besedy.

Nicméně, kdyby nebylo Okamurova politckého hnutí, nedošlo by ke zorganizování dnešního setkání…ale alespoň nakrásno každý člověk vidí, že SPD extrémistickou je, protože kdyby nebyla, nikdy by kecaly jako Chytru, Lhoťana, Hampla i Vandase na besedu nepozvala.