Salviniho ultranacionalistická Liga údajně dostala miliony eur z Ruska na kampaň v eurovolbách

Rusko je vůči Evropské unii nebezpečné například tím, že svými penězi pomáhá podporovat evropské ultranacionalisty jinak se neštítící nosit na veřejnosti tričko s Putinem a u toho prohlašovat nenávistné mantry o uprchlících, migrantech, homosexuálech, minoritách…

Pokud finančně podporujete extrémisty, můžete tím rozklížit ideové nepřátele a Kreml to nejspíš velmi dobře ví. Le Penová v minulosti dostala půjčku z ruské strany a nyní podle italských investigativců dostala Salviniho Liga tajně bokem 3 miliony eur na vedení kampaně do eurovoleb. Italský týdeník L’Espresso oznamuje, že bližší informace zveřejní v zítřejším vydání, tedy 24. února 2019.

Jednalo se podle tvrzení L’Espresso o skrytý převod peněz, kdy ruská společnost Avangard Oil & Gas údajně podle zjištění novinářů prodávala italské společnosti tři miliony tun motorové nafty a peníze z tohoto kontraktu doputovaly do stranické kasy Ligy. Podrobnosti zveřejní italský týdeník ve svém článku a počtení to bude určitě zajímavé.

Vlastníkem jmenované obchodní společnosti není nikdo jiný, než oligarcha s kontakty na Kreml, Konstantin Malofejev, do jehož vlastnictví patří také mediální společnost Zargrad se stejnojmennou televizní stanicí. V blízkosti Malofejeva se nachází notoricky známý podporovatel evropských ultranacionalistů Dugin s kontakty například na Alternativu pro Německo a předsedu AfD Alexandra Gaulanda, který dávno ukázal, že zná Hitlerovy argumenty a nemá problém s nimi “pracovat”.

Sankce proti Rusku se dotýkají především samotného Malofejeva, který si sankce od USA a Evropské unii “vykoledoval” za údajné financování krymské anexe a útoku na Donbas. Zároveň je tento člověk také zapojen do úvěrového financování francouzské krajně pravicové Národní fronty.

To je dobré vědět už vzhledem k radosti ultranacionalistů ze spojených sil Salviniho a Le Penové v eurovolbách, kdy se oba dva rozhodli vytvořit účelovou předvolební koalici Fronta obnovy, jež díky utajovaným ruským financím nejspíš nebude bez ruského vlivu, ruských peněz a tím pádem i ruské chuti rozklížit vývoj Evropské unie podle přání Kremlu.

Francouzští ultranacionalisté, tentokrát přejmenovaní z Národní fronty na Národní sdružení pod společnou kandidátkou s italskými fobiky z Ligy Matea Salviniho hodlají kandidovat na společné kandidátce…pak skutečné ruské peníze mohou přijít vhod. Salvini si nedávno podával ruku s příslušníkem pronacistických kolaboračních vojsk,

a tak radikálové napříč Evropou mohou zůstat klidnými, protože ruský ultranacionalismus s nenávistí vůči všemu evropskému v rudohnědých myslích vyvolává pocit klidu a bezpečí, jistoty v hypotetickém příchodu starých hodnot rasové čistoty bílého heterosexuálního muže.

V Lize a Hnutí pěti hvězd zůstává silná rezonance po zmírnění sankcí vůči Rusku. Samotný Salvini zastává názor pro zastavení sankcí vůči Rusku, jak dokládá mimo jiné nápis na Salviniho bílé mikině.

Zdroj: https://media0.faz.net/ppmedia/aktuell/36077476/1.5509178/format_top1_breit/matteo-salvini-chef-der.jpg

Je snad finanční injekce tím důvodem, pro který předseda Ligy volá po zrušení sankcí? Potom je úsměv na místě. Rusko nemusí nutně přímo ovlivňovat výsledky voleb. Postačí, když investuje do ultranacionalistů v Evropě, dopomůže k hrubnutí atmosféry a Kreml si přijde na své.