Na demonstraci za propuštění českého kamioňáka promlouvala před novináři také žena s radikálními názory a fotkou na Facebooku, kde jogínskou polohu dokresluje Putin na tričku

Nevynášej soudy, dokud neznáš všechna fakta. Tímto příslovím se rozhodně neřídí účastníci protestního minishromáždění usilujícího o propuštění ve Francii zadrženého Čecha Jiřího Sagana. O demonstraci jste si mohli přečíst článek na Demokratikon.cz. Byla to vskutku bizarní podívaná, během které populismem obdařený europoslanec hovořil ve prospěch obviněného řidiče, zatímco lidovce beroucího si na paškál v blogerských počinech Barnevernet, nebo severské státy obklopovali tváře známé z krajní pravice.

Jiří Černohorský bude mít alespoň hezkou vzpomínkovou fotečku s europoslancem, když sám hodlá podle svých slov kandidovat do Europarlamentu v Bruselu. Nepřehlédnutelná na ukřičeném a faktograficky prázdném podvečeru byla skupinka orteláků s křížem na prsou vycházejícím z řádu pruského krále Fridricha Viléma III., který si Ortel vzal za svůj. Kdekdo by mohl považovat krajně pravicového myšlenkáře okrášleného stužkou i žlutou vestou za urážku. Byl skutečně jedním z mála, kdo na demonstrování dorazil v nemódním doplňku požadovaném na Facebooku, kde byli jednotliví účastníci svoláváni.

Ale co byste chtěli na “demonstračním” podvečeru, který na základě Zdechovského žádosti organizoval bývalý místopředseda pražské Strany svobodných občanů Pavel Pešan, jehož názory rozhodně nepatří do deníčku skálopevného demokrata.

Lidé zarputile odmítající minimálně členství České republiky v Evropské unii usilují o propuštění muže, o jehož případu nevědí vůbec nic, než co řekl populista Tomáš Zdechovský. Něco se říká, tak to musí být zaručenou pravdou jako v případě dětí z kauzy Michálakových, kde taktéž většina lidí demonstrovala, i když málokdo věděl, co je obsahem spisů.

Na důvěryhodnosti nepřidávají ani autoři svolávací akce na Facebooku, kdy na jedné straně figuruje fejkový facebookový účet, aby na té druhé zůstal v článku již zmíněný Pavel Pešan s czexitářskými názory sesílajícími Česko nepřímo do rukou Ruské federace.

Jak reprezentativní a neskutečně vlastenecké…když byla řeč o Ruské federaci, tak k té ideově vzato možná nemá příliš daleko žena na akci promlouvající ke zvědavým novinářům Primy a iDnesu. Za svá slova sklidila mnoho virtuálních ovací, veřejnosti sdělila, že požaduje jménem shromážděných odstoupení ministra zahraničí Petříčka…Kdo by neznal Jordanku Jiráskovou a její chování na sociálních sítích, nevěděl by, že tato mladá žena patří taktéž do ošatky czexitářů i příznivců nejrůznějších xenofobních názorů, se kterými by demokrat míval velké problémy.

Oblékne si tričko s Putinem…myslí si, že je cool a správně provokativní…ale co, málokterá média prolezou profily jednotlivých účastníků minidemonstrování o třiceti. Přežvýkají příběh Jiřího Sagana, nanejvýš udělají fotečky s orteláky na akci, zvěční Černohorského a další známé tváře z facebooku bez hlubšího komentáře, aby čtenáři přiblížili důvod, proč se přítomní sešli a nikoli, kdo se na Velkopřevorském náměstí sešel.

Jordanku Jiráskovou spojuje v teoretické rovině s Dechovským společný postoj vůči norskému Barnevernetu, kdy je norský politický systém považovaný za diktaturu.

Alespoň si oba dva mají o čem povídat, když už témata jako Jiří Sagan nějakou záhadou nestačí a zdají se být vyčpělými a protiunijní rétorika nebude v případě Zdechovského natolik vítanou. Možná se Jordanka Jirásková s lidoveckým europoslancem shodne i ve věci islamofobních úvah…bývalá kandidátka na místopředsedkyni Strany svobodných má, jak vidno, mnoho podob, ve kterých se najde i podpora Klausova Centra pro občanské svobody.

Ve zkratce řečeno, na demonstraci za podporu Jiřího Sagana se sešlo opravdu hodně divných lidí už jen svou přítomností svádějících k pochybnostem nad případem českého kamioňáka, když se celou záležitostí zabývají lidé s podivnými názory a vystupováními na sociálních sítích.