Chytra mezi konspirátory českého klonu InfoWars – zábavný pokus o získání většího zájmu okolí

V originálním pojetí jsou InfoWars americkým krajně pravicovým projektem Alexe Jonese rozšiřujícím konspirační teorie s naprosto vylhanými, nepravdivými zprávami a zvěstmi o tom, co jedna babka povídala.

První článek amerického originálu InfoWars spatřil světlo světa v roce 2012. Alexe Jonese mohou znát například konspirační hračičkové o 11 září, protože tento muž vešel mimo jiné ve známost také tím, že obvinil americkou vládu z pádu Dvojčat. Jasné důkazy nejsou, ale konspirátory, odpůrce všeho amerického tvrzení potěšilo. Antisemité určitě zajásali nad tvrzením InfoWars, že za americkým zdravotním systémem stojí “židovská mafie”.

I když je obsah InfoWars nepravdivý a založený na lžích, získal si mezi ultranacionalisty, rasisty, milovníky teorií o všežidovském spiknutí a oblíbenci Putinovy vlády oblibu. Jednotlivým fiškuntáliím na InfoWars náruživí fanoušci neověřených zvěstí věří a skálopevně sdílí ideově příhodné útoky na muslimy, menšiny, jako kdyby se jednalo o pravdu, o níž je zbytečné jakkoli debatovat.

Popularitu InfoWars zvýšil samotný Donald Trump, když ve svých tweetech zveřejňoval zprávy InfoWars, jako pravdivá tvrzení. Americký prezident dokonce pro zmiňované médium udělal rozhovor, což bylo něco naprosto šíleného. Milovníci WhiteTrash nenávisti se radovali, poukazovali na to, jak příznivci Obamy kroky Trumpa kritizují….ale popularita InfoWars, hlavně na sociálních sítích stoupala….

Zprávičky Jonesova dílka přebírají nejrůznější další zahraniční konspirační weby, a tak je neskutečně cool svépomocně v jednotlivých zemích zakládat vlastní klony místních InfoWars.

Vznik českého klonu Infowars má podle některých informací lidově řečeno na triku novinařinou nepolíbený zakladatel Svobodného vysílače Pavel Hlávka

Infowars v českém znění existuje na Facebooku, Twitteru, kde dochází ke sdílení úsměvných, radikalismem a neznalostí ovoněných příspěvků z nejrůznějších zdrojů pod štítkem jakoby InfoWars. Jednou takovou zprávičkou s odkazem na AC24 je ta o mimozemské rase zabraňující USA v jaderných explozích na odvrácené straně Měsíce.

Zdroj: Twitter

To jsou opravdu výživné zprávy. Web AC24.cz je vůbec velmi často zmiňovaný v českém “klonu” InfoWars. Jedná se o šiřitele nepravdivých informací vznikajících například špatným překladem a interpretací článků na seriózních anglicko-jazyčných médiích jako je například Guardian, nebo The Independent. K mání jsou také naprosto nepodložené informace, které s láskou InfoWars sdílí na Twitteru a Facebooku.

Zdroj: Facebook

Čeští ultranacionalisté a trapní fobici si hrají na konspirátory věhlasného jména. Je to dojemné a tragikomicky vtipné zároveň. Radikálové by rádi oslovili větší počet zájemců, a tak zmodernizovali web hostovaný na Wix.com. Přidali tam nové fičury a doufají, že na pozlátko naskočí čím dál víc fanoušků, když už na svém projektu pustili ke slovu krajně pravicového radikála Zdeňka Chytru, který s českou podobou Infowars počítá jako s dalším místem pro rozšiřování svých konspirací, lží a polopravd.

Za změnou na webové stránce českých InfoWarsů stojí pravděpodobně kromě Chytry také Pavel Krejčí známý fanouškům konspirací nejrůznějšími tragikomickými názory na svět a neochvějnou víru v Nový světový řád, kdy dokonce i ta česká Sametová revoluce není ničím jiným, než další součástí Nového světového řádu pánů Gorbačova a Bushe.

Viz video na Youtube z dubna 2015, kde Pavel Krejčí perlí jeden nesmysl za druhým. Inu, i takoví lidé mezi námi existují. Některými lidmi je Pavel Krejčí označován jako “Výkonný ředitel společnosti Redakce INFOWARS.CZ”. To je opravdu zvláštní. Až člověka napadá, jak takový mladý muž může přijít k tak otřesným ideálům, myšlenkám i nápadům.

Mladík z videa nemá k tvorbě internetových stránek daleko. Působí v obchodní společnosti Gladio Marketing, jak také uvádí ve veřejné části svého facebookového profilu. Už to úvodní motto je opravdu zábavné, pokud si uvědomíte, kde tento človíček působí.

Zvířátka ve spravovaných facebookových stránkách určitě cupitají radostí nad tím, koho že to mají za admina. Třeba taková brandýská veterina možná ani netuší, kdo že spravuje facebookovou stránku jejich zdravotnického zařízení. Pavel Krejčí sice hovoří o nebezpečí globalistů a světovém novém řádu,ale zábavné je také to, že v profilových informacích uvádí, že studoval právo s historií na Akademii Alexandra Velikého, která se ve svém názvu v ochranné známce hlásí ke globálnímu vzdělávání.

Zdroj: https://oz.kurzy.cz/boris-gnoth/akademie-alexandra-velikeho-institut-globalniho-vzdelavani-p115281zu.htm

To je miloučké a hezoučké…úsměvný, dokonce megazábavný je názor Pavla Krejčího, domnívajícího se, že každý, kdo říká, že Rusko je nepřítel, tak je blázen.

Když spojíte ultranacionalismus s konspiracemi, vznikne tím ultranacionalismus na steroidech. O vytvoření takové nesmyslnosti nejspíš usiluje Zdeněk Chytra a lidé kolem něj. Povídačkám o nějaké Istanbulské úmluvě možná velká část internetových xenofobů neuvěří, ale když propojíte z prstu vycucané informace s povídačkami a prostory lidí známých z pohádek o Novém světovém řádu, pak je přede dveřmi možná větší zájem, než nějakých třicet lidí na demonstracích, když za českou verzí InfoWars stojí lidé jako Daniel Solis kdysi viditelný v blízkosti antisemity Adama B. Bartoše, Petr Loucký, Břetislav Olšer, Petr Havlíček, nebo Jakub Sobek.

Zdeněk Chytra děkuje Pavlu Krejčímu za možnost spolupráce,
protože podivná mysl redakčních členů InfoWars určitě najde v Istanbulské úmluvě a dalších výmyslech Chytrovy provenience ohrožení světovým řádem,

kdy mocní skrze gender a problematiku rozmělnění pohlaví zkouší ovládnout svět. Nebylo by vůbec zvláštní, kdyby některý ze “stádečka” konspirátorů s takovými teoriemi přišel, když už na InfoWars zazněl před časem článek AC24.cz o tom, jak o důchodu rozhodují genderové neziskovky.

Tvůrci české verze InfoWars o sobě píšou, že se rozhodli vyslyšet volání po kampani “V for Victory” a připojili se ke světové armádě infobojovníků za pravdivé, necenzurované informace i zachování základních demokratických svobod a ideálů. Tak to je přesně to, co nedělají. Jsou světovými asi jako krajíc chleba povalující se na holé zemi a stejně tak necenzurovanými informace zůstávají lži s právem na dezinformace, kterým se na InfoWars daří.

I přes veškerá očekávání, Chytrova jednoduchá inkluze s dezinformátory skončí s nezdarem, i když samotné Chytrovy články o dezinformace usilují.