Spolkový úřad pro ochranu ústavy sleduje také činnost “Ruských Němců pro AfD”

Spolkový úřad pro ochranu ústavy se zcela správně zabývá Alternativou pro Německo. Prověřuje veřejná vystoupení, vyšetřovatelé musí důkladně přečíst více jak 182 projevů politiků radikální partaje a k prověření se nabízí kromě 80 videozáběrů nejrůznějších proslovů a vystoupení na demonstracích, stranických setkáních také účty představitelů AfD na sociálních sítích s jednotlivými veřejně dostupnými zprávičkami, komentáři, které odpůrci demokratických hodnot zanechali na svých virtuálních zdech.

Zdroj: http://www.spiegel.de/politik/deutschland/verfassungsschutz-und-afd-alexander-gauland-sieht-prueffall-gelassen-a-1248187.html

O vyšetřování Úřadu pro ochranu ústavy si můžete přečíst například v tomto článku: “Spolkový úřad pro ochranu ústavy se konečně zabývá Alternativou pro Německo

Do hledáčku zájmu Spolkového úřadu pro ochranu ústavy patří AfD podřízené organizace, jakou je například uskupení “Ruští Němci pro AfD”. I zde, podobně jako v dalších součástech Klausem oblíbeného radikalismu zůstává hlavním nebezpečím islamofobie s ultranacionalistickými postoji projevujícími se například dehonestací a ponižováním ideových odpůrců.

O případu “Ruských Němců pro AfD” se zmiňuje například článek na webu veřejnoprávní televize ZDF.

Dozvíte se z něj například také to, že zmiňované uskupení Němců ruského původu a s ruskými kořeny patří do páteřní sítě podílející se na rozšiřování islamofobních, vysoce nenávistných postojů rozšiřujících do okolí například zvěsti o expandujícím islámu a náboženském právu šária, jehož vyumělkovaný a značně přikreslený, pozměněný a za vlasy přitažený patvar extrémisté pravidelně ukazují širé veřejnosti.

Častokrát od takových trapných konstrukcí nebývá daleko k projevům antisemitismu, případně samotná islamofobie vytváří svůj slovník s termíny podle antisemitských zásad popisující kulturně nevyspělého člověka přicházejícího formou kulturního úpadku ovládnout osídlenou zem.

Antisemitské stereotypy, jako je antisemitský mýtus o židovském světovém spiknutí se častokrát objevují ve slovních výstupech představitelů AfD i jednotlivých AfD podřízených organizací jako jsou například “Ruští Němci pro AfD”.

Případně podle antisemitských floskulí vznikají islamofobní postoje, které bývají na chlup podobné těm antisemitským.

S Alternativou pro Německo se navrací vnímání společnosti ve stylu kmenových uskupení, rasových nadřazeností a trapného kulturního šovinismu, podle kterého Evropa, notabene Německo patří pouze kostelům, chrámům a ničemu dalšímu.

Zvěsti o novém národě Němců uzurpovanými muslimy jsou pro některé lidi sexy. Ostatně, podobně perverzními představami žijí také čeští ultranacionalisté, kteří taktéž nemívají daleko k projevům antisemitismu, případně nejrůznějším slovíčkařením lavírujícím na hranici pověstného antisemitismu – viz nedávná beseda se Zemanem oceněnou Vitáskovou, kde jeden z návštěvníků hovořil o sionisticko – anglosaských elitách usilujících o vyvraždění 90 procent obyvatelstva Země.

Ale vraťme se zpátky k “Ruským Němcům pro AfD”, jejichž zamilovaný postoj k Putinovi a politice Kremlu není určitě ničím cizím. Teoreticky tito lidé představují v rámci samotné Alternativy pro Německo docela slušnou základnu krajně pravicových názorů neslučitelných se zásadami demokracie. Někteří Němci s ruskými kořeny například chápou uprchlíky, ale v žádném případě s nimi nesoucítí, přestože sami do Německa přišli ze zahraničí a jako uprchlíci, migranti byli závislí na pomoci státu, popřípadě dobročinných organizací.

Kdyby nebylo v devadesátých letech dvacátého století Kohlovy ochoty přijmout ruské uprchlíky do Německa, nemohli by někteří ruští Němci v současnosti vstupovat do subjektů vyjadřujících náklonnost extrémistické Alternativě pro Německo.

Zajímavé je především to, že do roku 2015 byli Rusové v Německu prakticky politicky neaktivní. Vše se změnilo po zmiňovaném datu, kdy někteří politicky činní Němci s ruskými kořeny v rodině vstoupili, nebo projevili sympatie extrémistickým stranám, hnutím.

Říká se, že ruští Němci tvoří velmi významné procento voličů AfD.

Něco na tom pravdy asi bude, protože Alternativa pro Německo jako jedna z mála politických stran se obrátila přímo na ruskou menšinu v Německu. Ruští Němci pro AfD tisknou materiály Alternativy pro Německo v ruštině a v vKontaktě je k mání také ruskojazyčný profil AfD…kdyby voličská základna ruských Němců nebyla podstatná, určitě by se partaj radikálů a vyznavačů nedemokratických postojů tolik nesnažila.

Podle informací Süddeutsche Zeitung Afd získala mezi ruskými Němci 15 procent hlasů…a to není rozhodně malé číslo, když si uvědomíte, že v Německu žije zhruba 1,9 milionů Němců s ruským původem oprávněných jít k volbám.

Není proto divu, že se někteří novináři, ale také politici obávají sílícího vlivu prokremelského sentimentu v politice Alternativy pro Německo.

A že určité propojky mezi prokremelskými tamtamy a AfD existují, o tom není pochyb. Viz přátelské styky vrcholných představitelů paartaje s polským aktivistou Mateuszem Piskorskim, který v roce 2016, krátce před svým zadržením a obviněním ze špionáže pro Rusko, založil s několika politiky AfD sdružení, jehož cílem bylo organizovat tzv. “volební pozorovací mise” do mezinárodně zpochybněných oblastí, jako jsou například separatisty ovládané části světa nakloněné Kremlu a potřebám proputinovského režimu.

To je bezpochyby velmi nebezpečné. I proto je zájem Spolkového úřadu pro ochranu ústavy zajímající se o Ruské Němce pro AfD velmi dobrou zprávou, i když prvotním zájmem instituce dohlížející na ústavnost v Německu zůstávají prozatím slovní a písemné projevy jednotlivých činovníků. Ono i na ty osobní vazby dojde, protože AfD podřízené organizace v rámci prošetřování zůstávají v režimu “deklarovaného pozorovaného objektu”, jímž se mohou zabývat agenti tajných služeb.

Demokracie si zaslouží ochranu. A proto islamofobie, antisemitismus a další projevy nenávisti, nesnášenlivosti do demokracie nepatří.