Šéfa brémské AfD Franka Magnitze nikdo nezbil do bezvědomí tyčí

Už na počátku, když se na sociálních sítích začaly rozšiřovat diskuse o útoků na šéfa brémské pobočky Alternativy pro Německo bylo jasné, že k velmi brutálně provedenému útoku mohlo dojít jinak, než se původně hlavně z úst xenofobů tvrdilo.

Brémská policie hned na začátku vyzývala k obezřetnosti a varovala před jednoduchými nepravdivými tvrzeními, které se objevovaly v nejrůznějších skupinách a stránkách na Facebooku, v menším počtu na Twitteru. O případu a jednotlivých komentářích z klávesnice AfD informoval ve svém článku také Demokratikon.cz.

O novinkách týkajících se útoku na Franka Magnitze referoval web Frankfurter Algemeine.

Nosným důkazním břemenem napadení jsou záběry z pouličních kamer, ze kterých vychází vyšetřovatelé.

Na fobického poslance nebylo zaútočeno s žádnou tyčí, jak se původně předpokládalo.

Zvěsti o dřevěné, nebo snad železné tyči jsou nepodloženými fabulacemi a nikoli faktografickými informacemi, jak vyplývalo například také z tvrzení České televize v hlavním zpravodajské relaci z 9. ledna 2019.

Útok proběhl tak, že trojice útočníků následovala Magnitze procházejícího úzkou uličkou k zaparkovanému autu. Dva z tříčlenné skupinky lidí se k poslanci přiblížili a jeden z nich na šestašedesátiletého politika v průchodu zaútočil loktem. Napadený nejspíš útok nečekal, protože v daném okamžiku měl ruce v kapsách, a tak rukama nemohl zmírnit dopad na ulici poté, co po úderu útočníka couvnul a nejspíš klopýtnul. Proto byly následky útoku tak brutální.

Do Magnitze nikdo nestrkal. Prostě a jednoduše extrémista z AfD upadl sám.

Po dopadu Magnitze na zem nedošlo k dalšímu pokračování ataků a útočník s dalšími “kolegy” z místa utekl. Celá záležitost údajně trvala zhruba minutu.

Takže nakonec k žádnému velmi agresivnímu útoku nedošlo. Teorie extrémistů vypisujících litanie, útočící na všechny odpůrce radikalismu jsou zbytečné a hloupé. Krátce po útěku útočníka na místo přišli dva řemeslníci, kteří politikovi zavoLali sanitku. Policie dále videozáběry komentuje slovy, že z nich není jisté, zda někdo z trojice Magnitzovi něco odcizil.

Na první pohled je více než jasné, že se Magnitzovy výpovědi liší od faktů videozáznamu.

Brémský předseda AfD například tvrdil, že řemeslníci museli zasáhnout, aby přerušili útoky útočníků, ale to není pravda. Rovněž nepravdou bylo tvrzení, že byl zmiňovaný fobik zasažen do hlavy hranatým předmětem.

Kdyby se mělo jednat o pokus o vraždu, útočníci by zcela určitě jednali jinak. Určitě by napadeného nenechali jen tak ležet na zemi a určitě by ho neatakovali pouze jedním úderem loktem. Přehnaná tvrzení jsou svým způsobem vlastní představitelům krajně pravicové scény. Události nabízejí při trošku znásilněném výkladu další vyhrocení dění, pokud vzápětí odkážete na jakousi gradaci začínající výbuchem bomby u sídla AfD zakončené fyzickým útokem…

Hloupé a neskutečně trapné byly dramatizace extrémistů z řad Alternativy pro Německo, respektive Thomase Jürgewitze, kdy se na sociálních sítích objevovaly zvěsti o tom, jak byl Magnitz do bezvědomí zbit dřevěnou tyčí a následně kopán do hlavy, až nehybně zůstal ležet na zemi…k takovým událostem rozhodně nedošlo a jedná se o obyčejný hoax, nesmyslný pokus o vykreslení mučedníka, který ve skutečnosti nikdy neexistoval. Předseda AfD dokonce na základě těchto nepravd útok na Magnitze označil za “pokus o vraždu”, ke kterému zcela evidentně nedošlo.

Jak již bylo v článku z 8. ledna 2019 řečeno, policie případ prošetřuje jako podezření na nebezpečné ublížení na zdraví. Politický podtext je nadále prošetřován, zatím není stoprocentně dokázán.

Pro příště by bylo fajn, kdyby místo radikálních výkřiků dostaly slovo fakta, se kterými si dost často nerozumí zástupci radikální politické scény s pseudovlastenci dnem i nocí sepisujících lži o islámu, muslimech a uprchlících.