Prokremelští agitátoři demonstrovali proti hospodaření ČT, volali po pravdivém vysílání, zatímco v proslovech sami lhali, jako když bičem mrská

Kremlofilní ultranacionalisté nenávidí Českou televizi. Na sociálních sítích na ni odhodlaně v jednotlivých příspěvcích útočí, vymýšlejí si nejrůznější kauzy, jedovatou slinu opírají o nepravdy Jaromíra Soukupa, Tomia Okamury, zatímco tu tam mezi řádky nechybí zdemagogizované tvrzení, že ČT podivně hospodaří.

Frekventanti vysoké školy života se o tom dozvěděli v pořadu ředitele TV Barrandov, a tak se jednostranné a faktograficky nepravdivé tvrzení stává normou xenofobovy pravdy, za kterou jsou ti agilnější v komorním počtu ochotni demonstrovat, postávat na ulici a vykřikovat hesla, o která by si soudný člověk neopřel ani na vteřinu své kolo.

Zapsaný spolek Žarka Jovanoviče – “Hej, občané! ” dnes v odpoledních hodinách zorganizoval minidemonstraci proti špatnému hospodaření ČT. Jak dojemné a zároveň zábavné. Radikálové by podle žlutavého textu na transparentu chtěli, aby veřejnoprávní médium vysílalo pravdu…jakou pravdu by ti milovníci nejrůznějších fobických postojů požadovali?

Příběhy podobné těm z Primy, nebo Barrandova hejtující uprchlíky, Romy, homosexuály, nebo jiné minority skutečně na ČT nepatří, protože fobikův sen o pravdě podle zásad rudohnědého vnímání světa je nejen protidemokratický, ale zároveň protiústavní, protože ve svém obsahu zahrnuje rasistické, islamofobní, homofobní a další nenávistí prolezlé ideologie zbavující člověka nejen důstojnosti, ale také práva volby vyznání.

Žarko Jovanovič setkání zahájil v rudé bundě, kterou na sobě měl také během nedávné demonstrace komunistů hrajících si na Žluté vesty.

Ve Sněmovně leží Výroční zpráva o hospodaření České televize, a tak se radikálové zhruba dvacetiminutovou ekvilibristikou snaží přítomností na ulici ovlivnit projednávání dotyčného dokumentu. Je úsměvné, že o domnělé ztrátě ČT vybájené v mysli ultranacionalistů hovoří zrovna Žarko Jovanovič, který je od roku 2010 v milionové insolvenci. Na začátku dlužil 12 milionů, část dluhů umořil údajně prodejem bytu ohodnoceného na čtyři miliony korun, zatímco v srpnu 2018 ještě dlužil pět milionů.

Tento člověk by místo demonstrování o klevetách typu jedna babka povídala měl raději vysvětlovat z čeho financuje svou činnost, z čeho je financován jeho spolek a nebylo by špatné, kdyby veřejnosti ozřejmil, zda skutečně na svou matku převedl část svého majetku, jak se povídá.

Ale co…Kobza z SPD se vykecá, utvrdí přítomné o konspiračních teoriích, kdy telka upřednostňuje uprchlíky, vysílá pořad 168 Hodin, na který jsou espéďáci doslova alergičtí a prý Okamuru do pořadů na ČT ani už několik lez nepozvali.

Propříště by poslanec Kobza měl zkusit kariéru klauna, protože nesmysly o tom, že předseda SPD není zván do ČT byly vyvráceny snad milionkrát. Poslancův projev byl praktickou ukázkou radikálovy pravdy, která ve skutečnosti pravdou není.

Zástupci SPD byli podle informací zástupce šéfredaktora ČT Františka Lutonského za první tři čtvrtletí minulého roku pozváni 142 krát. Mezi pozvanými byl i Okamura.

I díky Kobzovým lžím se dnešní minidemonstrace zapsaného spolku Hej,občané! běžně rozšiřující dezinformace jdoucí na ruku kremelské dezinformační kampani podobala taškařici o xenofobově pravdě, která ve skutečnosti pravdou není ani náhodou.

Samotná snaha SPD kontrolovat financování ČT je úsměvná., když si uvědomíte, že například na hlasování o výroční zprávě ČT za rok 2014, 2015 nebyl Tomio Okamura přítomný. Tak velkou měl starost o hospodaření státní instituce, že se v osudný okamžik na všechno “vykašlal”, protože byl omluven.

Mimochodem, když se v březnu 2018 ve sněmovním volebním výboru projednávaly zprávy o činnosti a hospodaření ČT za rok 2016, větší výtky ze strany zákonodárců nezazněly. Proti schválení byli ve výboru jen dva poslanci SPD, Miloslav Rozner a Lubomír Španěl.

Výbor doporučil poslancům výroční zprávu ČT za rok 2016 schválit. To samo hovoří cosi o tom, že hospodaření nebude v tak špatné kondici, jak se účastníci dnešní minidemonstrace tak plamenně ve svých proslovech snažili dokazovat. Fakta hovoří jasně. Podle zmiňované výroční zprávy o hospodaření ČT za rok 2016 hospodařila s vyrovnaným rozpočtem s výnosy i náklady 6,83 miliardy korun.

Ale tuto informaci samozřejmě organizátoři setkání zapomněli přítomným sdělit. Zeman kritizuje ČT, a tak se i ti prokremelští přidávají ke svému guruovi, když už se to hejtění České televize stalo pro ultranacionalisty do hloubky duše zažraným fetišem.

Lhát a zároveň mít za zády požadavky po pravdě…to už chce mít na takový společenský přístup k věci docela silný žaludek. Ale co byste chtěli od kremlofilů milujících dezinformace.