Institut Václava Klause rozšiřuje lži o smlouvě v Cáchách…jak překvapivé, že?

Všechny ty konspirace s nejrůznějšími hoaxy a polopravdami rozšiřujícími se nonšalantně skrze sociální sítě, emailové schránky a některá populistická média bývají neskutečně trapnými. Tvrdí něco, co neexistuje, přestože ve věku internetu není složité zjistit, co je a není pravdou.

Sociální sítě posledních dnů zachvátily nechutné lži o údajné supertajné supersmlouvě mezi Francií a Německem. Informace o tom co by mohlo být a není rozšířil francouzský aeronet Resistance Republicaine, od něhož jednotlivé řádky přebírají další a další otroci dezinformací, až si příběh žije svým vlastním životem. Ten přidá to, a jiný zase ono, až svět spatří absolutní nesmysly podobající se pohádkám o ufonech a jejich megaměstech na odvrácené straně Měsíce.

Například takový Institut Václava Klause tvrdí, že smlouva mezi Německem a Francií je tajnou, i když její kompletní znění je k mání na webových stránkách německé a francouzské vlády.

Institut bývalého prezidenta České republiky nestydatě rozšiřuje absolutní nesmysly. Zahrál si svým způsobem na Parlamentní listy, nebo v článku již zmíněný Aeronet. Rozšiřovat nepravdu je přeci tak jednoduché…a pokud se ke lžím uchýlí někdo jako Institut Václava Klause, potom je nestydatá lež povýšena na vyšší level, kterému uvěří více lidí už jen kvůli jménu profesora ekonomiky, jež dříve býval ministrem, premiérem a nakonec i prezidentem…

Protiunijní dušičky se vehementně snaží poštvat ochotné ovce proti Berlínu, Paříži, až si ani nevšimnou, že slovíčka o odcházení Francie s Německem z Evropské unie nejsou ničím jiným, než totálním nesmyslem, i když smlouva z Cách umožňuje teoreticky ostatním státům přidat se ke smlouvě mezi Francií a Německem.

Ale aby v konspiracích a dalších manipulacích nebyl Institut Václava Klause sám, například takové Lidovky za pomoci titulku zkoušely vytvořit Parlamentním listům konkurenci, když tvrdily, že se Francouzi obávají ztráty Lotrinska i Alsaska…titulek později změnily, ale stejně na Lidovkách zůstal takový ten zápach žlučovitosti.

Žádný francouzsko-německý superstát nevzniká, jak zcela správně dodává článek na Deníku N.

Zdroj: https://denikn.cz/58446/nemecko-francouzsky-superstat-nevznika-co-je-a-co-neni-ve-smlouve-z-cach/

No a jak upravený titulek na Lidovkách dokládá, za zpočátku uváděnými Francouzi nakonec není nikdo jiný, než francouzští ultranacionalisté žijící svůj sen o nacizujícím Německu hladovém po částech Francouzské republiky…

Jak již bylo v článku řečeno, každý člověk se může pohledem na internetové stránky vlád Francie i Německa na vlastní oči přesvědčit, jaká je pravda. Rozhodně ve zmiňovaném, v Cáchách podepsaném dokumentu nenajdete části týkající se společné armády, imigrační politiky, nebo snad bankovní unie, jak se někteří kecalové z internetu snaží veřejnosti nabulíkovat.

Dokud budou existovat lidé ochotni uvěřit lžím, potom nebude nouze o hoaxy, výmysly a polopravdy z nejrůznějších zdrojů, jakým je například Institut Václava Klause.