I události na začátku roku 2019 dokážou potěšit. White Media na své doméně nefungují

Také jste si říkali, že začátek roku 2019 nebude nějakým milým překvapením, když v televizi zazněly tři rádoby státnické projevy a Čína si komentářem velvyslance vytváří z Česka další svou provincii?
Škoda zbytečných úvah i starostí.

Náckové a milovníci bílé nadřazenosti mohou začít usedavě plakat do kapesníčků, zatímco demokraté, přátelé lidských práv nevěří svým očím a štípou se raději do tváře, aby se ujistili, že konec White Medií je realitou a nikoli jen obyčejným přáním, protože propagace white trash názorů do slušné společnosti nepatří.

Jeden by neřekl, jak obyčejná anglická věta “Site Not Found” dokáže potěšit. Stránky, na kterých byly k mání seznamy živých cílů neonacistů s fotografií, telefonem, adresou a dalšími informacemi konečně skončily tam, kde měly skončit dávno. Jen je zvláštní, že to trvalo tak dlouho.

Web White Médií je nejspíš na své doméně nedostupný od 6. ledna 2019, kdy k poslední archivaci obsahu stroji Googlu došlo k času 15:54:16 GMT, později již na stránkách nebyl přítomný text a Google nic nearchivoval

Za White Médii a jejich založením stál slovenský extrémista Igor Mižák (na fotografii muž vpravo), který se od roku 2003 vyhýbá slovenské spravedlnosti.

Zdroj: svreenshot z Google vyhledávače

Raději před převzetím zodpovědnosti za své činy související s propagací neonacismu nejdříve uprchl do irského Dublinu, aby následně na nejrůznějších utajovaných místech sbíral informace o tom, jak se chystaná soudní pře na Slovensku vyvíjí. Mižák byl shledán vinným za to, že z Košic směrem na Prešov vezl 9 bavlněných triček s nacistickými symboly, jež jsou jak na Slovensku, tak v Česku zakázané.

Mižákovi na útěku nic nechybělo. Dokonce v Irsku začal se studiem vysoké školy zaměřené na mezinárodní obchod. Dublin Business School přišla pod vedením profesora Michaela Kieltyho vhod. Tentokrát mužík ze Slovenska neopovrhoval cizími kulturami, protože mu přišly vhod. V tom je vidět další populistické a čistě účelové vnímání světa extrémisty. Přijmou i to, co odmítají, pokud je to výhodné.

Během studií ekonomiky se začal Mižák vzdělávat samostudiem v programování, aby následně 21. února 2010 v Kalifornii na DreamHost Webhostingu zřídil pověstný prostor pro nechvalně známá White Média. Koncept celého projektu byl jednoduchý. Vytvořit v zámoří web, na němž budou moci lidé zveřejňovat cokoli beze strachu z pronásledování justicí, nebo policií svého rodného státu, protože americké zákonodárství bylo k Mižákově záměru shovívavější.

White Media vydržela na doméně http://www.white-media.info osm let. Součástí jmenovaného white trash média byli také “Nacionální hackeři, jejichž školáckou zábavou bývalo ukrást hesla do emailových schránek a posléze zveřejnit mailovou komunikaci vybraných nepřátel rasistů i nácků v Česku. Ultranacionální čecháčkové se doslova tetelili blahem , když se Nacionálním hackerům povedlo odcizit maily tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky.

Jelikož se “Nacionální hackeři” nacházejí doménově na stejné adrese, není k mání ani jimi ukradeným materiál, a tak i rádoby přebělení útočníci ze světa nul a jedniček ostrouhali a v datové tmě si mohou lada tak naříkat, že veškeré jejich, pravda několik let stagnující počiny, nikdo více nespatří… hráli si na hackery schopné dostat se k seznamáckému účtu premiéra, zatímco nejsou schopni čelit konci na své doméně. Je to úsměvné a zábavné zároveň.

Tak by měly skončit další webovky ultranacionalistů, protože takové hrůzy skutečně na internet nepatří.

Bylo by zajímavé zjistit, kdo stojí za shozením White Medií. Možná, že za tím vším stojí nová regulace Evropské unie týkající se ochrany osobních údajů, které musel americký provozovatel vyhovět. A pak že ta unijní opatření jsou podle některých škarohlídů k ničemu…práva Evropanů – Čechů byla dlouhou řadu let projektem extrémistů na DreamHost poškozována. Pokud skutečně nová bruselská legislativa pomohla ke zrušení White Medií, tak je to jenom dobře.