Blíží se volby, a tak si komunisté tragikomicky hráli na Žluté vesty

Komunisté by rádi byli agresivnějšími, a tak ve chmurném počasí v minimálním počtu účastníků za doprovodu mladíků ze Svazu komunistické mládeže přicházejí pod Koně, aby si zde ve žlutých vestách zahráli na nové protivládní demonstranty kritizující kabinet, který v parlamentu zákonodárci KSČM tolerují a ve kterém za pomoci Andreje Babiše prosazují své sny a plány projevující se například v posledních dnech zdaněním církevních restitucí.

Kdyby nebylo čumilů, novinářů tu tam oděných do žlutých vest a kolemjdoucích, byl by pohled na skupinku rudohnědých nadšenců komický. Policie přihlíží a do toho všeho v malé vzdálenosti odpůrci rudé záře odění například do uniforem mlátiček z listopadu 1989 zcela správně dávali najevo demokratickou a poklidnou cestou nesouhlas se shromážděním zpátečníků pravidelně radujících se z milníků krutých padesátých let dvacátého století. Mezi zvědavci procházeli lidé s plakáty odkazující mottem “svobodu za koblihu” na politické hnutí ANO.

Někteří voliči se nechali při hlasování v parlamentních volbách opít koblížkem, zatímco si ani na vteřinu neuvědomili, že hlavu strkají do vlastní oprátky přivádějící KSČM velmi blízko k vládním, přinejmenším ústavním funkcím. I proto musela soudně přemýšlejícímu člověku rozdávaná cukrovinka chutnat odporně hořce.

Je až neskutečné, že policie ve 21. století toleruje symboly komunistického režimu nehorázně poletující vzduchem na praporech soudruhů. Omladina demagogicky vybavena láskou ke Stalinovi přišla postarší ročníky podpořit.

Dolejš hovoří o vodném, stočném a vládním slibu zřídit komisi na regulaci cen těchto položek, zatímco v popředí vykukuje malý petiční stánek vyzývající kolemjdoucí k podpisu proti vysokým nákladům na bydlení a podpoře komunistických požadavků na vládu, jako kdyby ani žádná dohoda mezi ANO a KSČM neexistovala…za dveřmi jsou volby do Evropského parlamentu, a tak zhruba měsíc po Vánocích Pražané s turisty mají příležitost sledovat roztodivné divadélko rádoby lidové partaje tiše doufající ještě ve větší moc, než je tomu nyní.

Zdroj videa: screenshot z online vysílání:

Andrej Babiš veškeré “úspěchy” vydává za své, a tak komunisté přicházejí s tzv. “tlakem zdola”, aby bylo na první jasnou všem zřejmé, že těmi lidovými a odhodlanými není stádo agenta Bureše, ale nashromáždění komunisté pokoušející se přiživit na mýtu Žlutých vest známých z francouzských ulic. Kdosi do mikrofonu cituje Listinu základních práv a svobod, demonstranti v rukou drží transparenty o ministryni Schillerové na pracáku i tvrzení o tom, že bydlení je právo”…no řekněte sami, co byste chtěli víc.

Bydlet je v demokracii skutečně právem, ale to právo není komunistickým, nýbrž obyčejně lidským. Veškeré metály slávy vládních snažení si možná uzurpuje Babiš, ale komunisté si přivlastňují moudra, se kterými nemají nic společného. Komunisty za mikrofonem střídá antikapitalistická organizace Levá perspektiva zahajující svůj projev úryvkem z básně úsměvně upozorňující na hlad, bezdomovectví a vůbec rozkol společnosti, ke kterému se prý všichni blížíme…představy rudě přemýšlejících jsou skutečně katastrofické, jako kdyby vycházely z reality vlády komunistických režimů, socialistických potentátů známých v současnosti například z jihoamerické Venezuely, kde ropu těžící stát doplácí na socialistický experiment tamějšího prezidenta.

Miládka z Levé perspektivy povídá, mladšímu osazenstvu se v mysli musí chtě nechtě zobrazovat apokalyptický svět z počítačové hry Stalker, zatímco k mikrofonu přichází předseda Strany demokratického socialismu narušující kolorit demonstrace oranžovou vestou.

Někteří demonstranti mají na tváři piercing, kvůli kterému by za vlády KSČ měli vážné existenční potíže. To ale nevadí, protože tyto dušičky s rudou hvězdou na čepici si naivně myslí, že KSČM je jinou a nic takového by dnes neudělala, i když slova některých partajníků úspěšně veřejnosti oznamují, že KSČM je stále stejným nebezpečím s naprosto totožnou rétorikou i velmi podobným uvažováním soudruhů z časů minulých.

Demonstruje se přeci proti vysokým cenám energií, tak proč se rozptylovat tím, kdo demonstraci organizuje. I tímto alibistickým a velmi naivním způsobem někteří účastníci demonstrování dnes evidentně uvažovali. Havel může za zvýšení cen pozemků, kapitalismus je špatný, budoucností jsou rudé režimy..tak už jen chybělo, aby některý z účastníků zapěl oblíbenou písničku o tom, že za všechno může Kalousek, nebo bídný Soros.

Komunisté si společně zabásnili na socialismus. Snad miliardkrát zopakovali, že kapitalismus škodí, vybájili si příběh o cenách nemovitostí, pozemků i vysokém nájemném, až po několika desítkách minut celá záležitost mířila ke konci. Pobyt na čerstvém vzduchu je skvělý, ale komunisté by pro příště měli raději mlčet, protože volání po socialismu, komunismu nikdo v této zemi nepotřebuje.