Antisemita Adam B. Bartoš žádá své virtuální přátele o příspěvek na soudní výlohy

Když před několika lety antisemita Adam B. Bartoš zakládal svou politickou stranu, určitě nečekal, že na stranickém sjezdu v Nymburku bude pouze třicet podporovatelů, a že sny o vůdcovství české extrémistické scény budou pasé, když se na začátku všechno zprvu tak krásně rozvíjelo třeba hrami na rádoby nestranické bojůvkáře, po kterých dnes neštěkne ani pes.

Ano, nespokojení členové Národní demokracie sice založili Zemskou domobranu o několika desítkách virtuálních členů, ale tato sranda akce hrající si na vojáčky ve Středočeském kraji nemá s Bartošem, ani Národní demokracií moc společného. Nehledě na to, že se činnost Zemské domobrany orientuje spíše na slovní kadenci na sociálních sítích.

Volby do Evropského parlamentu jsou za dveřmi, další neúspěch ve volebním klání je předem stoprocentně jasný a ještě k tomu všemu ve vzduchu zavání rozsudek za antisemitské výlevy, které samotný Adam B. Bartoš organizující nedávno pokec s Vitáskovou považuje za svobodu slova.

S podmínkou přichází ruku v ruce povinnost zaplatit soudní náklady ve výši 7 800 korun, a tak předseda Národní demokracie žádá své virtuální nadšence o pomoc, protože částku musí do patnácti dnů zaplatit, i když by se možná na to všechno po vzoru trapných radikálů vykašlal.

Je to úsměvné a neskutečně zábavné. V jednom jediném facebookovém příspěvku je nakrásno vidět, jak na tom Adam B. Bartoš a s nim jeho partaj je. Hra na antisemity nejenže naprosto správně stojí riziko vězení, ale také soudní pře odnese z kapsy několik tisícovek korun v časech zasloužených proher, protože hanobení rasy, národa, etnické, nebo jiné skupiny do demokracie, natož do slušné společnosti nepatří.

Národní demokracie je za rok 2016 v mínusu 72 800 korun, lepší to s minusovou částkou není ani za rok 2017 37 700, zatímco za rok 2018 není k dispozici výroční zpráva o hospodaření.

Zdroj: https://www.udhpsh.cz/wp-content/uploads/2018/04/Národní-demokracie.pdf

Pro demokrata odmítajícího projevy extrémismu je to nádherná podívaná. Strana má de facto marginální vliv na radikální českou politickou scénu, i když jednotlivá Bartošova slova podle znalce Josefa Zouhara připomínají třicátá léta v Německu. Z šesti lidmi na komunálu v roce 2006 po minulých komunálních volbách skončilo klání s nulou na kabátu.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Národnídemokracie(Česko)


V nedávných krajských volbách v celé republice strana získala 0,15 procenta hlasů a v těch evropských volbách pro Bartošův patvar hlasovalo pouze 7 109 voličů. Mluvit o nějakém vlivu Národní demokracie na ostatní xenofobní a nenávistně vyjadřující se strany, hnutí je zbytečné, protože ani protiromská agitka objevující se ve stranické tónině na konci minulého roku, nebo snad osobní přítomnost na demonstraci radikálů v německém Chemnitzu nebylo to pravé ořechové, po čem by fobici sáhli jako slepice po flusu.

Partajní ztráta za období 1.1.-31.12.2016 byla zahrnuta do neuhrazených ztrát minulých let., světlo světa spatřuje prosba předsedy o finanční výpomoc ve věci uhrazení soudních poplatků…až se chce člověku říct “jen tak dál”.