Zeman se odkazoval v povánočním projevu na Masaryka, ale na rozdíl od TGM neobhajoval v projevu zásady humanity

Je neskutečně ohavné, jak Miloš Zeman ve svém povánočním projevu naprosto nestydatě ukazuje svou neschopnost být prezidentem všech. Od Ovčáčka přejímá výraz “lepšolidé”, aby vzápětí ukázal, že je na straně Ruska, Číny, ovšem nikoli na straně domácích luhů a hájů.

Tomáš Garrigue Masaryk by koukal, kdo všechno se to ohání jeho jménem. Zatímco první československý prezident ve svém vánočním projevu v roce 1935 říká: “Nerozčilujme se otázkami hospodářskými a politickými – problém dneška není jen hospodářský a politický, nýbrž především mravní“,

Miloš Zeman se jedním koutkem úst opírá o sochu na Hradčanském náměstí, zatímco opakuje zažité klišé o diplomatické ekonomii, kdy je tak trochu jedno, jestli stát, se kterým chceme obchodovat týrá, nebo zabíjí své občany v koncentračním táboře.

Peníze svědomí nemají a Miloš Zeman skálopevným svědomím s jasnými mantinely morálky nejspíš také nevládne, tak proč se zabývat otázkami morálky, jejíž hodnoty stejně zemanovci nevyznávají a pokud by šlo o samotný Masarykův projev z pětatřicátého, stejně by ho Milošovi fanoušci zakopali do země, protože se mohl uskutečnit pouze na základě pomoci amerického Fox-Filmu, kterému pan prezident nakonec za vše poděkoval.

Miloš Zeman by se měl neskonale stydět, protože už i ten Edvard Beneš se zálibami v kávové lžičky a přehnaném mínění o sobě samotném v šestatřicátém velmi dobře věděl, že stát a národ, který je veden v duchu humanity a v mírumilovném úsilí, nikdy nezahyne.

Miloš Zeman 26.12.2018 ukázal, že nenásleduje ani druhého československého prezidenta, protože na humanitu zapomíná jako stařec s Alzheimerem v mozkových závitech a místo toho všeho se věnuje úvahám o robotech, daní z robotů, jako kdyby zapomněl na to, že se tenkrát údajně omylem proklikal na dětské porno. Jak se může takový člověk považovat za povolaného nejen na daňovou politiku nových odvětví, natož na roboty, ať už mají androidí povahu, nebo jejich systém vychází z něčeho úplně jiného.

Současný prezident republiky rozděluje, a to dokonce i v čecháčkovském kontextu, kdy se do popředí dostává mezinárodní islámský terorismus, proti němuž divnopostavička z Hradu vystupuje, až si člověk říká, jestli té proputinovské děvečce nevadí separatisté značně převyšující míru terorismu na evropském kontinentu, kde separatismus představuje závažnou teroristickou hrozbu, zatímco prezident republiky o nich nehovoří, protože Zemanův “lid”chce populární témata přicházející do obýváků z populistických plátků, ke kterým má mezi radikály populární bytůstka skrze lidi v okolí neskonale blízko.

Nemusíte nutně v projevu hovořit o mandelince bramborové, abyste se ideově nepřipojili k rozdělujícímu projevu alkohol milujícího Klementa Gottwalda, který hovořil o kontrarevolučních snahách imperialistů a vlastizrádných akcích, zatímco Miloš Zeman používá výraz “lepšolidé” vybékaný hradním mluvčím vyjadřujícím se na Twitteru mnohdy jako hysterická prvnička z rudého Kremlu, nebo politbyra KSČM. Ochránci demokracie jsou nálepkováni lepšolidními nadávkami, zatímco ti horšolidé snad v lednu tohoto roku zvolili Zemana znovu do prezidentské funkce.

Miloš Zeman je takový čučkař ochotný poděkovat dokonce komunistovi za to, že podporuje populistickou vládu dovolující rudým podílet se po delší době na zásadních otázkách české politiky.

Demokracie pláče, svíjí se v křečích čecháčkovského ultranacionalismu, jehož hvězdičkou a hlavní postavou není nikdo jiný, než belhající se Miloš Zeman snad milionkrát nejrůznějšími skutky a činy dokazující svou oddanost Ruské federaci a především Putinově politice, které odhodlaně slouží. Kreml opravdu nepotřebuje agenty v české kotlině, protože na Pražském hradě jednoho má.

Občanská společnost je překreslena do podobenství obtěžujících hajzlíků, a tak nakonec i ti facebookoví kecalové běžně požadující shození atomové bomby na Palestinu, nebo jakýkoli arabský stát mohou zůstat klidní. Hrad si jede svou, aby pokračovatelé antisemitismu a nejrůznějších jeho klonů mohli pokračovat nadále ve své kampani bez ohledu na slova, přání zakladatele republiky Tomáše Garrigua Masaryka.

Pro příště by bylo lepší, kdyby se Miloš Zeman držel své ubohé zásady z 17. listopadu 2018, kdy raději nikde k výročí Sametové revoluce nepromluvil, protože vše řekl v osudný rok devětaosmdesátého. I zde by udělal lépe, pokud by mlčel, protože vše podstatné řekl v inauguračním projevu před pěti lety.

Nezbývá, než souhlasit s Teličkovým názorem, že jediným pozitivním prvkem Zemanova povánočního projevu zůstala věta: “vážení spoluobčané, blížím se k závěru

Protože takové zrůdnosti skutečně na Pražský hrad nepatří.