Zdechovský na Twitteru zveřejnil odkaz na krajně pravicový a prokremelsky orientovaný web

Když se na sociálních sítích podíváte na příspěvky europoslance a lidovce Tomáše Zdechovského, musíte se sami sebe ptát, jestli to KDU-ČSL má zapotřebí, když velmi významný představitel partaje ve světě virtuality sdílí odkazy na pochybná média, nebo rozšiřuje hoaxy, případně populismem okořeněné příspěvky.

To potom sousloví “konzervativní křesťanská politika” vypadá opravdu hrůzostrašně – minimálně velmi blízce žvástům radikálů běžně přemítajících o tom, jak na ošklivém severu Evropy kradou děti a v ulicích běsní genocida bílých Evropanů. Není proto divu, že mezi častými přitakávači mezi virtuálními přáteli není nikdo jiný, než ulhaný a hoaxoidní Zdeněk Chytra nedávno rozšiřující nesmysly o Istanbulské umluvě.

Inu, volby se blíží, zvěsti o severské Evropě zmítající se ve válkách kultur jsou mezi ultranacionály, čecháčky, xenofoby a klerofašisty sexy, a tak se Norsko, Švédsko tu tam objevují ve Zdechovského příspěvcích. Viz například tento hrající si na odmítání politické korektnosti, kde zdrojem neochvějných pravd a tvrzení není nikdo jiný, než představitel krajní pravice.

S objektivností zdrojů musí mít pan europoslanec Zdechovský velký problém. Tak například 28.12.2018 v 19:45 vytvořil další příspěvek s odkazem na web Voice of Europe.

Fotka usměvavé blond holky zavražděné několika radikálními Maročany poletuje po nejrůznějších místech sociálních sítí, a tak malé připomenutí politicky neublíží, zvlášť. když eurovolby téměř klepou na dveře…až na to, že projekt sledující předpojatost a faktografii médií MEDIA BIAS/ FACT CHECK hovoří o voiceofeurope.com jako o médiu extrémně zaujatém, rozšiřujícím propagandu, nedůvěryhodné informace a fake news.

Představitel demokratické křesťanské politické strany a človíček, na jehož webu naleznete článek z června 2018 s titulkem “Nejlepší obranou proti “fake news” je kritické myšlení” rozšiřuje do světa obsah krajně pravicového média s nejistou vlastnickou strukturou poukazující doménou voiceofeurope.com na Annemieka Ploumena. Podle tvrzení belgického magazínu De Groene Amsterdamme za financemi a založením prokremelsky vystupujícího webu voiceofeurope stojí Erik De Vlieger, který popírá, že by s obsahem měl něco společného.

Že by tentokrát panu europoslanci došel smysl pro kritické myšlení? To je přesně ten okamžik, kdy člověk neví, jestli se smát, nebo plakat nad tím, když tzv. prodemokratický politik ostře vystupující vůči Andreji Babišovi a Fake News nakonec sdílí na Twitteru odkaz na fake news web, na jehož stránkách naleznete protiislámské a protiuprchlické články se zdroji převzatých informací jako jsou propulisticky a nenávist rozšiřující weby
Breitbart, Daily Mail, Gatestone Institute a Sputnik News .

Tomu se říká opravdu “důvěryhodný zdroj” necenzurovaných zpráv. Už jen ta poznámka v záhlaví voiceofeurope “UNCESORED NEWS” by měla ve Zdechovském vyvolat moře kritiky a pochybností. On i ten Zdechovským postovaný článek doslova křičí o podivnostech, jejichž pravdivost by mohla ležet tak milion světelných let daleko.

Viz například první věta: “Bez ohledu na to, co norská premiérka Erna Solbergová v těchto dnech zveřejňuje na Facebooku, komentáře jsou negativní. Lidé argumentují, že podpis Migračního paktu OSN v Marrákeši byl bodnutím do zad národa.

Zhruba tak nějak by argumentovali prokremelští snílci. Ve slově “argumentují”, v originále “argue” je odkaz na norský, řekněme kontroverzní web rights.no. Uvnitř odkazu jsou k nahlédnutí vybrané screenshoty, jako kdyby komentující z virtuality měli stoprocentní pravdu a představovali značnou část Švédů odmítajících kroky své vlastní vlády. Tlak na sociálních sítích není tlakem většiny. To by měl demokrat velmi dobře vědět.

Až je člověku smutno, kdo to zastupuje v Evropském parlamentu Českou republiku. I kdybychom dali na populistickou myšlenku o nesouhlasné většině na sociálních sítích, nebo o velkém tlaku na sociálních sítích, pak ani tato většina nemusí mít pravdu.

Na tomto příkladu je nakrásno vidět, že Tomáš Zdechovský je populistou, kterému nevadí sdílet článek z prokremelského a krajně pravicového webu. Až se člověk musí sám sebe ptát, co přijde příště. Mimochodem, islamofobie, xenofobie, odmítání uprchlíků, migrantů není ani trochu křesťanské.