Předseda Řádu národa – Vlastenecké unie slibuje, že se jím vedené politické hnutí vzdálí od populistických stran

Řád národa je úsměvným krajně pravicovým “spolkem” tajně  kdysi doufajícím, že snad s nenávistným Ortelem osloví před volbami populismus a islamofobii milující spoluobčany. Předseda zapomene na svůj slib nezúčastnit se volebních klání a s bílými vlasy, momentkami z osobního života i chybějícími znaky Řádu národa zkouší hru o křeslo v Senátu. 

Mimochodem, je možné uvěřit Josefu Zicklerovi nezávislost, když jím vedený politický subjekt sídlil v nemovitosti vlastněné Ruskou federací? Ale co…jak sám Zickler dodává pro Faktor S, postoj Ruské federace k současnému řešení evropské krize je mu blízký a styk s představiteli ruské ambasády nepopírá: “Nemohu tvrdit, že k žádným kontaktům nedošlo. Co mohu ale jednoznačně potvrdit, je to, že postoj Ruské federace k současnému řešení evropské krize je mi blízký

Parlamentní, krajské volby nedopadly dobře a optimisticky neskončily ani ty volby senátní, kde to trošku proměněný Josef Zickler “nedotáhl do konce” a na veřejnou politickou funkci se ziskem 1 172 hlasů může klidně zapomenout. Podobně, jak se zdá, skončily snahy sbližování se s dalšími radikálními subjekty v malém českém rybníčku, kde snad už od neslavných devadesátek dochází k nejrůznějším pokusům najít vůdce davů a zároveň vytvořit společenství radikálů zastřešené jednou jedinou organizací diktující vývoj extrémismu v Česku.

V minulosti takové subjekty vznikaly, chvilku existovaly, aby následně zanikly a uvolnily prostor dalším fanouškům nedemokratických názorů na svět. Na začátku roku 2017 Řád národa mění svůj název, čímž dává nepokrytě přechodem na “Řád národa – Vlastenecká unie” najevo choutky býti unií pseudovlastenecky smýšlejících subjektů, jež by snad později měly kandidovat na stejné soupisce, protože pětiprocentní klauzule je k extrémistům nelichotivá a jediný, kdo ji je de facto schopen překonat, je Okamurův obchod se zlem, kterému Řád národa není zrovna po chuti. Kdyby poslanec Karel Fiedler nesběhl z Úsvitu Tomia Okamury do Řádu národa v květnu 2016, nemohli by se Zicklerovi partajníci teoreticky řečeno “vychloubat” s tím, že mívali poslance v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

K větší popularitě nepomohly ani grafické bizarnosti poukazující na hloupý sexismus, militarizaci, znaky zmiňovaného politického hnutí a Ortel, jež svého času  asistoval nejen při vytváření části předvolebního klipu.

Bizarnost je na internetu sexy, přiláká nejrůznější profily, ale ve světle reality nemusí znamenat vůbec nic, protože virtualita kdysi naplňovaná Řádem národa nejrůznějšími kýčovitými grafikami dokáže překonat internetové sítě pouze za určitých okolností, které v hábitech ukrývající se partajníci nedokážou naplnit ani dost možná tehdy, pokud v polonáboženském mámení zaregistrují III. ŘÁD STRÁŽCŮ KORUNY A MEČE umožňující veřejnosti vstup do “Zicklerova” společenství, které ještě v květnu 2014 žádalo na Ministerstvu kultury ČR o registraci na církev.

Výpotky bývalých “stranických” lídrů prvoplánově útočící na Romy mohly být pro někoho sexy, ale podobné, rasismem přesolené útoky na minority volby většinou nevyhrávají, nehledě na to, že si Koordinátorka Řádu národa myslela, že nacisty používané “Arbeit macht frei” je podobné jako “práce šlechtí”.

Ty screeny jsou opravdu odporné, odpudivé a hnusné..s takovým chováním partajně vysoce postavených se těžko říká, že politické hnutí, ve kterém si předseda tu tam hraje na velmistra Řádu strážců koruny a meče není rasistické, když dá příležitost takovým individuím s přesně takovými názory, jaké má například Sieber, Musil, nebo v článku zmíněná Reinischová-Straková.

Volební výsledky ukazují nepopularitu, grafiky ultranacionálních mámení se méně objevují na sociálních sítích a jednotlivých zdech fobiků, v posledních parlamentních volbách pro Řád národa hlasovalo jen 8 735 hlasů, což představuje pouze výsledek 0,17 procenta všech aktivních voličů, povolební vývoj je takový jaký je, a tak se v Řádu národa – Vlastenecké unii chystá údajně velké změny, kdy by mělo dojít ke vzdálení se od populistických politických uskupení, aby následně vznikla “nová pravice”.

To je zábavné a smutné zároveň. Kde všude se Baťovy citáty v nejrůznějším provedení objeví…Jinými slovy by se taky dalo říct, že když blízkost s extrémisty nevyšla, neuspěla u pomyslného publika…otázka zůstává, jak moc Řád národa skutečně zůstane vzdáleným od populistických subjektů nehledě na to, že cestička k populismu není “Zicklerově” subjektu příliš vzdálená. Bude se jednat jen o kosmetické změny, kdy v pozadí budou pokračovat snahy o přibližování?

V kurzu je poskytovat určité části voličského okruhu politiku tzv. selského rozumu, kdy by zejména ti sociálně hůře postavení, nevzdělaní a neschopní měli mít pocit, že jimi slovy hovoří to, či ono politické hnutí…skrze Ortela se Řád národa do jisté míry o něco podobného pokoušel, ale to evidentně ne tak úplně vyšlo podle počátečních představ.

Nyní se tedy zkusí něco jiného, třeba lidovějšího, když už ta mediální mluva pana předsedy působí nespisovně podávaným výrazy a koncovkami ve slovech…

Kdo si počká, ten se dočká…pro začátek by možná stačilo, kdyby Josef Zickler veřejně vysvětlil, jak to je s tím rádoby náboženským řádem. Někoho by mohlo zajímat, proč má Řád národa – Vlastenecká unie tak málo členských příspěvků, tedy soudě podle výroční finanční zprávy za rok 2017, kde  z celkového příjmu 1 001 663 korun pochází 988 756 Kč z darů a dědictví, zatímco pouze 12 900 Kč představují členské příspěvky.

Většina darů pochází od fyzických osob. Pouze pět firem poskytlo Řádu národa – Vlastenecké unii dar. Stotisícový přidala ČESKÁ MARKETINGOVÁ vlastněná Michalem Kopeckým – správcem e-shopu Zicklerova řádu.

Zdroj: strana 3 výroční zprávy, https://udhpsh.cz/wp-content/uploads/2018/04/ŘN-VU.pdf

Jak Řád národa – Vlastenecká unie ve skutečnosti funguje a kolik má členů, když členské příspěvky představují tak malou část příjmů? Byla skutečně registrace III. Řád strážců koruny a meče pokusem o nepřímé navýšení počtu členů politického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie? Jak je to s údajnou nesvobodou uvnitř? Z některých příspěvků nespokojených a z hnutí odcházejících se takové informace objevují, ale na jejich pravdivost nemůžete dát, pokud nejsou potvrzeny někým dalším.

V obchodním rejstříku je uvedeno hned několik zvláštních firem s velmi podobným názvem. Akciová společnost Třetí řád strážců koruny a meče byla zaregistrována 15. srpna 2012 a v popisu činnosti má kromě správy vlastního majetku také pronájem nemovitostí, bytů i nebytových prostor. V dubnu 2012 vznikl přejmenováním evropské společnosti Delapirre SE Řád Strážců koruny a meče krále železného a zlatého, SE, jež se v prosinci 2014 stihl přejmenovat na Strážci koruny a meče – servis, SE.

Když chce být Josef Zickler a politické hnutí transparentnějším, možná by se mohl pan předseda, nebo i hnutí vyjádřit k před okamžikem zmíněným obchodním společnostem, zda mají blízko k politickému hnutí, nebo dokonce k osobě samotného Zicklera. K vysvětlení je hodně věcí, ale otázkou zůstává, zda by Josef Zickler chtěl odpovídat.

Bude zajímavé sledovat, jak se bude situace v Řádu národa vyvíjet…ale s největší pravděpodobností ani předsedou slibovaná radikální změna nejspíš nepovede k lepším výsledkům v dalších volbách, což je jedině dobře.