Považují se za české vlastence, ale na krku a českém lvu nosí kříž vycházející z řádu pruského krále Fridricha Viléma III.

Pseudovlastenci známí z nejrůznějších minidemonstracích jsou krásným příkladem nevědomosti, kdy na jedné straně nevzdělaní čecháčkové pokřikují “Češi Čechům”, požadují v televizi více českých reklam na české výrobky, žijí v domnění, že Německo ovládá domácí luhy, háje a v rámci Evropské unie vytváří další postnacistickou říši, aby se následně na sociálních sítích ty stejné osoby pochlubily nacionalistickým šmukem původem z Prus.

Projednou si Hnídek z Plzně zvolil za symboliku obchodu se zlem a vydělávání peněz na frustrovaných a neznalých spoluobčanech malý černý křížek, a tak jako ovce ve stádě rádoby provlastenečtí nadšenci napodobují idola popěvků, jak jen nejvíce mohou. Na tělo si oblečou bílé tričko s černým lvem korunovaným černým tlapatým křížem, protože jedině tak se z malého kocourka v rohu stává nebezpečné lvisko ochotné zadávit každého, kdo by jen náznakem otravoval Evropskou unií.

Zdroj: internet

Člověk neví, jestli se smát, nebo plakat…cítíte se vlastencem, podporujete čecháčkovský šovinismus, fandíte násilnému odsunu Němců, podporujete Benešovy dekrety v domnění, že jsou ochranou před “zákeřnými Němci”, abyste se nakonec předvedli s trapným mixem nesmyslností, nad nímž by nejspíš i ten lvíček koukal s otevřenou tlamou dokořán.

Tlapatý kříž řádu německých rytířů původně udělil 27. dubna 1146 papež Evžen III.

Jedním z jeho významů bylo ztvárnění Kristova utrpení, ve jménu kterého rytíři páchali v nejrůznějších končinách tehdejšího světa válečné zločiny na civilním obyvatelstvu, které se provinilo pouze tím, že vyznávalo opačné náboženství, než banda fanatiků dennodenně pošlapávající odkaz Krista.

Obecně vzato se kříž v mnoha variantách a podobách stal symbolem mnoha křesťanských řádů. K vidění byl řecký kříž dnes známý například z vlajky Švýcarska, který později zneužil Adolf Hitler jako symbol “Balkenkreuz” na vojenské technice nacistické branné moci.

Kříž rozšiřující se od středu ke kraji je křížem tlapatým. Když na to přijde, je k vidění nejen u pruské armády, ale také u rakouského vojenského záslužného kříže i ruského Řádu sv. Jiří. Toho využívají obhájci Ortelova extrémismu a s ruskou stopou v dějinách si připadají jako dokonalí Slované, pokud jen trošku tuší něco o tlapatém kříži a jeho roli v carské branné moci. Pokud je tlapatý kříž s vypouklými rameny, říká se mu Leopoldský kříž. Pokud má pouze vypouklé konce, jedná se o Rupertský kříž.

Historie zná mnoho “druhů” křížů, viz přiložená grafika. Například ten keltský je v současnosti symbolikou bělošské nadřazenosti a rasismu.

Ale vraťme se nyní k problematice tlapatého kříže, tzv. železného kříže používaného od roku 1813 pruskou armádou jako vyznamenání za statečnost. Bylo to období, kdy moc napoleonské Francie poprvé slábla. V únoru 1813 vznikla šestá protifrancouzská koalice Ruska a Pruska, ke které se během několika týdnů přidala Anglie a Švédsko. 16. března téhož roku vyhlásil pruský král Fridrich Vilém III. Francii válku.

Situace nebyla příliš jednoduchá. Velkým problémem bylo vyvolat ve vojácích pocit docenění snah a jakési povzbuzení vlastenectví, se kterým by se ozbrojenci měli odhodlaně bez ohledu na vlastní život pouštět do střetů s nepřítelem. S metálem na krku vytváříte jakoby národní hrdiny, posílíte tím hrdinský etos a moc královského rodu může na čas zůstat klidnou.

Výnosem pruského krále ze dne 10. března 1813 ve Vratislavi vznikl Železný kříž. Jeho autorem byl architekt a malíř Karl Fridrich Schinkel.

Ve svém návrhu vycházel z kříže řádu německých rytířů, kteří roku 1525 stáli u zrodu pruského vévodství. Ke zrodu Pruského království došlo až v roce 1701. Schinkel vytvořil vyznamenání Železného kříže II. třídy, I. třídy a Velkokříž. První Železný kříž II. třídy byl udělen 2. dubna 1813 generálporučíku von Borkemu po bitvě u Lunebergu. Železný kříž se uděloval vojákům a později také nebojovému personálu.

Železný kříž měl mnoho podobenství a variant v průběhu dějin a nejrůznějších ozbrojených konfliktů…obrazové různorodosti využívají například milovníci Hnídkových nenávistných popěvků a zejména také e-shop, na kterém jsou k sehnání třeba takové náušnice za necelých osm stovek.

Zdroj: http://eshop.ortel.cz/Nausnice-kriz-d15.htm

Oh jak vlastenecké…symbolika železného kříže je spjata s pangermanismem a dokonce tu tam antisemitismem, ale přesto si ji fanoušci Ortelových koncertů cení jako dokonale vlasteneckou. Módní doplněk se tvarově podobá jednomu ze složených železných křížů z roku 1813, kdy kovový kříž byl potažený černým sametem pro lepší vizuální dojem.

Řeč je především o tom uprostřed. Zajímavá je také varianta dalšího kříže s výsečemi na konci, tzv. maltézského kříže, k mání taktéž na internetovém obchodu Ortelu. No nekupte kuličkový náramek za skoro tisícovku.

Zdroj: http://eshop.ortel.cz/Kulickovy-naramek-na-ruku-d154.htm

Společně s železným křížem se totiž také tato ozdůbka objevovala na uniformách pruských vojáků – státníků – jedná se o Kříž řádu černého orla, nejvyšší pruské státní vyznamenání viditelné hned na několika dobových obrazech. A ten Ortelův z módního doplňku se na chlup podobá Kříži řádu černého orla, o tom není pochyb ani omylem.

S takovou ozdobou se musíte cítit dokonale vlastenecky, i když ten křížek na prodávaném náramku je spíše znamením pangermanismu, jehož existenci využili čeští ultranacionalisté jako nástroj k vyvolání nenávisti nejen vůči všem Němcům, a jehož existence byla důvodem k nenávisti německých ultranacionalistů vůči všem národům v okolí, ke kterým patřili také Češi.

Zvrhlý smysl pro pseudovlastenectví dává milovníkům islamofobie, v některých případech i antisemitismu a rasismu příležitost ze sebe udělat milovníky všeho českého, i když na zápěstích objímají symboliku německého, v některých pozdějších případech ultranacionálního jančení pangermánského….

Neonacisté běžně milující německé barvy ultranacionalismu, nacisty ukradenou symboliku řádů i ocenění musí být štěstím bez sebe. Sice na křížích nenaleznou hákový kříž, tu tam se na kříži objevující lebka na tlapatém kříži nemá nic společného s nacistickou brannou mocí, ale to nevadí. Tam, kde si někteří hrají se symbolikou čísel, kde 88 je zdravicí “Heil Hitler”, tam zkratkovitá mysl neonácka přivítá kříž rádoby graficky blízký ke známé “ratolestí” z dobových fotek esesáků,

i když trapnomagická symbolika bývalého člena neonacistické kapely Conflict 88 spíše odkazuje na v článku zmiňované pruské válečné vyznamenání, jako je například toto udělované v roce 1813 po bitvě u Chlumce, kdy Vilém III. uděloval vojákům tzv. chlumecký kříž.