Byla Bystroňova cesta za rasistickými Afrikánci součástí plánu získat finance, případně politickou podporu pro jejich aktivity?

Petr Bystroň je synem českých exulantů, kteří odešli do tehdejšího západního Německa z bývalého Československa v roce 1987. V čele bavorské Alternativy pro Německo (AfD) je od roku 2015. Poté, co byl v říjnu 2017 zvolen do Bundestagu, za několik měsíců z vedení bavorské “pobočky” AfD odchází a zůstává nadále jen spolkovým poslancem v trikotu krajně pravicové politické strany známé styky s německou radikální scénou. 

Ostatně, samotná poslanecká kancelář Petra Bystroně zaměstnávala představitele krajní pravice, mezi kterými byli také jedinci, o nichž bychom mohli hovořit jako o nacistech. Příkladem by mohl být Eric Weber ze Švýcarska, jehož  podle rozhodnutí basilejského soudu z listopadu 2016 můžeme s klidem v srdci označovat za nacistu

Hvězdička nevzdělaných čecháčků a odpůrců migrace byla obklopena opravdu podivnými lidmi, o které by si slušně vychovaný člověk neopřel kolo. Potomek ekonomických migrantů z tolik milovaného již neexistujícího Československa útočí slovně na migranty a radikálové na takové jednání reagují s kladným nadšením, tak proč si dělat těžkou hlavu, když fobikovi z přeshraničí “drží palce” exprezident Václav Klaus i další domácí ideově nahnědlá scéna úsměvně sebe sama považující se za vlasteneckou a pročeskou.

Domácí xenofobové mají v osobě Petra Bystroně “našince” z německého ultranacionalismu, a to se počítá především, i když AfD požaduje zrušení Benešových dekretů a interpeluje spolkovou vládu s dotazy, co udělá pro odstranění svatého grálu milovníků již neexistujícího Československa i lásky k Putinově režimu.

Mezi nejnovější  “počin” Petra Bystroně patří služební cesta do Jihoafrické republiky za krajně pravicovými nadšenci apartheidu a bílé nadřazenosti. O výletu informovala jak ARD, tak české Novinky.cz. 

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/492425-nemecky-poslanec-afd-bystron-v-africe-strilel-s-belosskymi-aktivisty-sklizi-za-to-ostrou-kritiku.html

Skupinka bělošských rasistů Suidlanders byla založena v roce 2006 
Gustavem Zietsmannem Müllerem. Jednotliví členové mající ve znaku modrou kapku  věří ve válku ras i na sociálních sítích dosti oblíbené teorii o genocidě bílých v Jihoafrické republice. Není proto divu, že někteří představitelé české extrémistické skupinky nenávistníků jsou doslova nadšeni z toho, co Bystroň udělal. Podle mysli těchto lidí si potomek ekonomických migrantů přišel zastřílet s fajn lidmi, které by rád osobně poznal kdejaký účastník protimuslimských demonstrací, nebo představitel islamofobních představ o světě, jakým je například Měšťan, alias Hrdý Čecháček obhajující ve svém příspěvku ony bílé občany s nepřímou podporou teorie o genocidě z rukou těch nebílých. 

Suidlanders o sobě prohlašují, že jsou brannými “jednotkami” Afrikánců a veřejně se distancují od neonacismu. Střílí na terče v domnění rasové války,  požadují segregační společnost, kdy černoši měli zákaz pohybovat se na vytyčených místech Jihoafrické republiky a v rámci nejrůznějších kempů trénují dovednosti boje mající za účel vycvičit se v útocích proti černochům. Sehnat finanční krytí na potřeby takového spolku je velmi složité. Proto zástupci Suidlanders odjíždějí do Spojených států amerických, kde hledají podobně naladěné, jež by mohli finančně podpořit domnělý boj proti genocidě místních bělochů. 

Podpora je vyhledávána mimo jiné také v Evropě a na řadě dalších míst. Hlas pro své tažení za bílou jižní Afriku sháněli zástupci Suidlanders také v Evropském parlamentu, což je docela zarážející. Spatřit krajně pravicového extrémistu, rasistu  věřícího v rasové války na takových místech je nezvyklé. Simon Roche ze zmiňovaného jihoafrického uskupení radikálů europoslancům sděluje své absurdní názory o tom, jak černí vůdci ohrožují bílé a vyvolávají válku. A nakonec toho všeho dodá okřídlené “a média o tom neinformují”. Jak by také mohla, když se události v Jihoafrické republice odehrávají trošku jinak, než fobici tvrdí. Je to vskutku absurdní podívaná.

Nabízí se otázka: byla Bystroňova cesta do Jihoafrické republiky součástí plánu získat finance, případně politickou podporu pro aktivity rasistických představitelů afrikánských spolků? 

Bylo by zajímavé, kdyby pan poslanec s českými kořeny v rodině novinářům a všem lidem v okolí prozradil, co bylo skutečným důvodem k cestě zrovna do Jihoafrické republiky a proč došlo k setkání s představiteli místní rasistické ozbrojené skupiny, s níž si také fobik z Německa zastřílel.

Petr Bystroň v Jihoafrické republice  s členy krajně pravicových Afrikánců ze Suidlanders; Zdroj: Twitter

Není divu, že opozice v Bundestagu požaduje prošetření poslancových aktivit, protože ve hře je mnohem víc, než jen osobní podpora přímá, nepřímá snílků o rasových válkách. Jihoafrický zpravodajský web Mail&Guardian ve svém článku uvádí, že jmenovaná skupina bílých supremacistů vytváří koordinovanou kampaň na mezinárodní podporu myšlenek o bílé jižní Africe a bílých Jihoafričanů.

Bohužel, někteří populisticky naladění politici na slova afrických rasistů dají a v médiích oznamují, že uvažují o tom, že by poskytli občanství určité části bílých Jihoafričanů, i když vládní politika vystupuje protimigračně. Typickým zástupcem proafrikánské myšlenky skupiny Suidlanders je například australský politik a ministr Peter Dutton, jehož slova se snad milionkrát objevila na krajně pravicových skupinách Facebooku.

Kurzu o genocidě bílých napomáhají dezinformační weby, jako je například Infowars, WorldNet News a další. Z těchto zdrojů citují následně také české dezinformační weby, a tak se o domnělé genocidě dozvídají čeští fobici, kteří vybájeným příběhům o neexistujícím jevu dodávají další rozměr podporující předsudečné uvažování o světě, jemuž určitá podobenství dodávají pseudodokumentární filmy o genocidě bílých z kamer Lauren Southernové a Katie Hopkinsové.

Představitelé Suidlanders se například  setkali s představiteli Ku-Klux-Klanu jako je například jeho bývalý vůdce David Duke.

Krajně pravicoví rasisté ze spolku Suidlanders ve svém paramilitárním úsilí nejsou sami.

Už před lety se spojili se spolkem Afrikánské hnutí odporu(Afrikaner Weerstandsbeweging) usilujícího o vznik búrsko-afrikánského státu, se kterým plánují vytvoření ozbrojených složek , jakési amatérské armády připravené k válce ras, o které jsou jednotliví frekventanti přesvědčeni například na základě konspiračních zvěstí a nejrůznějších ideově znásilněných statistik.

Kdyby náhodou někdo chtěl tvrdit, že spolek, s nímž se Petr Bystroň setkal není rasistický, měl by si uvědomit, s kým se Suidlanders spojuje a s kým provozuje jednotlivé výcvikové kurzy. Prapor Afrikánského hnutí odporu mimochodem velmi blízko připomíná design vlajky nacistického Německa. 

Zdroj: Wikipedie

Jak zajímavé…v hlavě také rezonují mnohé dokumenty o tomto uskupení, kdy se děti ve vesnici spolkařů učí poněkud podivné věci o druhé světové válce, Hitlerovi a Židech…ale i tak se afrikánští radikálové nestydí a říkají, že s nacismem nemají nic společného. Afrikánské hnutí odporu cvičí v ozbrojených střetech například členy další krajně politické strany Zulu Inkatha Freedom Party, a tak se kolečka kolem Suidlanders uzavírají. Tím spíše jsou aktivity Petra Bystroně nebezpečné, protože ukazují, že parlamentní strana AfD nemá problém s paramilitárními subjekty, když takoví radikálové odpovídají předsudečným představám o obraně před rasově odlišnými. 

Hlavně, že to byl nabytý víkend s “normálními” lidmi v těžkých časech. Snad si to v článku zmiňovaný Čech užil. Tohle opravdu v Německu nezažije…

Zdroj: Twitter

Skupina Suidlanders o sobě tvrdí, že na celém světě ji podporuje 130 000 lidí, kteří určitě s povděkem kvitují, že se na akci fobiků objevil evropský, notabene německý politik. Ty počty jsou nadsazené a zcela určitě neodpovídají realitě. Ale i tak, ať si představitelé AfD říkají, že jejich politický projekt není rasistický, když vysoce postavený politik svou účastí nemá problém s politikou bílé nadřazenosti. Kdyby s tím problém měl, určitě by se nenacházel tam, kam až z daleké Evropy odletěl. 

Zkrátka, Petr Bystroň byl v blízkosti jihoafrických rasistů, a to mu vynese další vavříny mezi nejen německými, ale také českými rasisty, xenofoby a odpůrci multikulturalismu. Bylo by fajn, kdyby se německý Spoplkový úřad na ochranu ústavy celou záležitostí zabýval, protože takové cesty poslanců Bundestagu Spolková republika Německo skutečně nepotřebuje.