Radka Hladíková uroní slzičku za expředsedu Vlastenecké fronty Skácela, zatímco Chytra promlouvá v sálku DSSS

Dlouholetý představitel radikální, ultranacionalistické a velmi nenávistné scény zemřel. To vzhledem k jeho pokročilému věku není nic divného, nebo snad něco, o čem by bylo hodno psát. Na věncích se vykresloval nápis “Nic než národ”, zatímco někteří takzvaní vlastenci na sociálních sítích reagují na odchod dlouholetého předsedy xenofobně zaměřené Národní strany pěkně po svém. 

Zapomínají na předchozí dušování, že s těmi nejradikálnějšími nemají nic společného a vzpomínají na to, jak jim Skácel nabízel tykání. Viz například taková Radka Hladíková. V současnosti je v “angažmá” krajně pravicové Alternativy pro Německo..ve spojení s dalším fobikem Zdeňkem Chytrou se pokouší za pomoci hoaxů a lží útočit na Istanbulskou úmluvu i další mezinárodní dokumenty, zatímco ve veřejně přístupném komentáři pod veřejně přístupným příspěvkem Adama B. Bartoše o Skácelovi na sociálních sítích říká: “Moc mi bude chybět ! Bylo mi ctí ! KDO V SRDCI ŽIJE, NEUMÍRÁ!

Zdroj: Facebook

Alespoň veřejnost ví, s kým se taková “hvězdička” ultranacionálních luhů a hájů stýká. Jan Skácel z určitého úhlu pohledu neměl daleko k antisemitismu, kdy na 13. ročníku Zimní univerzity Vlastenecké Fronty promlouvá na téma “Protokoly sionských mudrců. Teorie spiknutí – skutečnost, nebo výmysl?”.

Zdroj: screenswhot z youtube.com

Stařík v tmavě modrém svetříku se vzory krouží okolo tématu, aby později napsal předmluvu a několik řádků do knihy Adama B. Bartoše překládající do češtiny Protokoly sionských mudrců , kde v rámci analýzy Velké francouzské revoluce Skácel na stránkách 27-30 dodává: “Nicméně to základní, že VFR je dílo svobodných zednářů, je nevyvratitelné.“… Fobici a milovníci extrémistické scény konspirace milují…proto také krouží nad texty nejrůznějších konspiracemi naditých webů, protože tam kde jsou zednáři, tam je možné vykládat antisemitský příběh o zaoceánských židobolševicích…

Jen pro připomenutí, Jan Skácel byl v roce 1999 členem Vlastenecké fronty, jejím mluvčím a v letech 2000 – 2001 jejím předsedou. Od roku 2001 připravoval vznik politické strany Národní sjednocení, kterou o rok později také založil a byl také jejím předsedou, aby následně roku 2004 z předsednictví Národního sjednocení odešel. Vlastenecká fronta byla odborníky na extrémismus považována za zastřešující organizaci různých neonacistických uskupení, založenou ze skinheadských struktur.

Podle ministerstva vnitra se členové Vlastenecké fronty často účastnili veřejných akcí spolu s již neaktivní skinheadskou fašistickou organizací Blood and Honour, známou především útoky na představitele minorit. Na základě těchto aktivit někteří lidé Vlasteneckou frontu označují za fašistickou. Národní sjednocení vzešlo z Vlastenecké fronty. Jedná se ultranacionalistickou organizaci mající skrze lidi z předsednictva blízko k neonacistické scéně.

Pozdvižení mezi politiky v roce 2005 vyvolala zpráva, že si tehdejší prezident Václav Klaus prostřednictvím svého tajemníka Ladislava Jakla s touto stranou dopisoval. Podle Jakla šlo o běžnou reakci na slušný dopis. Ale když se podíváte na to, za koho nedávno Jakl kandidoval do Senátu, a jak se v průběhu času vyjadřoval, musíte si chtě nechtě říkat, že co je pro tohoto muže normální, to nemusí být normálním pro ostatní.

Zdroj: screenshot z online videa na Facebooku

Tak až se zase bude blondka z online vysílání dušovat, že s představiteli nejkrajnějších radikálních směrů nemá nic společného, bude fajn, když si veřejnost vzpomene například na začátku článku zobrazený komentář na Facebooku.

Už jen složení lidí vedoucích smuteční řeč napovídá cosi o tom, kým zesnulý byl, i když se v rámci tradic hodí spíše poznamenat, že o mrtvých se má hovořit v dobrém. Řeč na posledním rozloučení se Skácelem měli představitelé politicky nahnědlé scény jako je například David Macháček z Vlastenecké fronty, Jan Matoušek z Národní myšlenky, Michal Kubík z Národní strany a Adam B. Bartoš z Národní demokracie.

Na Jana Skácela u hrobu modly čecháčkovských neofašistů, generála Gajdy, si vzpomenou leckteří pseudovlastenci hrající na tóninu prokremelských projevů. Ovšem například takový Zdeněk Chytra se může “pyšnit” tím, že promlouval v sídle Vandasovy Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Kdo jiný by měl být dobrým terčem podpultových a zaručeně konspiračních teorií, než holohlavci sem tam na sociálních sítích v uzavřených skupinách se navzájem zdravící i v letním parnu “Hezký bílý den ti přeji”. Chytrova účast v sálku DSSS jen ukazuje, že tomuto pánovi nevadí lidé jako je Vandas, nebo Jiří Froněk vykonávající v DSSS funkci místopředsedy.

Kdyby náhodou někdo nevěděl, Jiří Froněk je osůbka známá především z neonacistické scény a kdysi býval čelní postavou někdejší karlovarské pobočky neregistrované neonacistické organizace Národní odpor. Promlouvat na akci politické strany, jež má ve vrcholných funkcích stranického aparátu takové představitele, to chce buď silný žaludek, nebo speciální náturu. Hlavně, že se Zdeněk Chytra před časem rozčiloval, když kdosi před jeho berlínským bydlištěm na sloupku dával jeho jméno do blízkosti neonacistické scény. Tentokrát samotný Zdeněk Chytra přednášel v prostředí partaje, kde vrcholnými představiteli jsou také představitelé prostředí, od kterého se zmiňovaný muž s brýlemi na nose v ještě v únoru 2018 slovně distancoval.

Tím ovšem nikdo nechce říct, že je Zdeněk  Chytra neonacistou, nebo neofašistou, ale u Chytrova účinkování v sídle DSSS je nadmíru jasné, že lidé z této pokleslé scény nejsou závažnou překážkou. Kdyby tomu bylo naopak, zmiňovaný vykladač pohádek o globálních paktech by do sídla ideových pokračovatelů soudem rozpuštěné Dělnické strany nikdy nepřišel.