Poslankyně AfD se klidně fotila s Hitlerem za zády

Alternativa pro Německo(AfD) velmi ráda opakuje, že nejsou krajní pravicí, natož nějakými pohrobky neonacistů. Slova jsou jedna věc, ale realita je něco jiného. Německý Zeit.de několikrát ve svých článcích dokázal, že AfD má styky s neonacisty a dokonceněkteří poslanci ve svých kancelářích zaměstnávají osoby známé z neonacistické a krajně pravicové scény. Viz případ Petra Bystroně a dalších.

Zdroj: https://demokratikon.cz/2018/09/zeman-hostil-na-hrade-muze-ktery-ve-svem-tymu-zamestnaval-cloveka-jehoz-muzete-oznacit-za-nacistu/

Například taková Jessica Bießmann by z fleku mohla doplnit řady pomyslných radikálů v trikotu Alternativy pro Německo projevujících nepřímo sympatie k nacismu, respektive k Adolfu Hitlerovi. V roce 2016 byla zvolena do Bundestagu a vykonávala funkci mluvčí zmiňovaného politického subjektu. Zahraničními médii koluje političky fotografie ze sociální sítě MySpace, kde se mladá blondýna vyfotila na kuchyňské lince, zatímco za jejími zády se prsí do okolí lahve s vínem s etiketou masového vraha a vrcholného představitele NSDAP.

Někdo by mohl říct, že jde o selhání jednotlivce a radikální partaj nemá s tím vším nic společného, zvlášť když s političkou rozvázala po mediálním humbuku jakékoli vazby jako znamení, že se radikálové ze shromáždění Pegidy zbavují radikálních členů. Politika islamofobní a rasisticky vystupující partaje láká nenávistnými a protiminoritními vystupováními osoby blízké neonacistické scény a pro personální propojení s nejkrajnějšími oblastmi radikalismu slouží také jako “odborná” základna pro německou ultranacionální scénu, kdy se nedemokraté dostávají blízko k parlamentnímu systému Spolkové republiky Německo.

Jessica Bießmann je typickým příkladem nebezpečnosti AfD, ke které se v českém prostředí hlásí například Václav Klaus starší, jež svou přítomností mnohokrát poctil sjezdy extrémistů, zatímco se do mikrofonů zvědavých novinářů podivoval nad tím, že jsou shromáždění AfD monitorována a sledována policií.

Nejzábavnější při pochybení ultranacionálů je především jejich vnitřní slabost přiznat takříkajíc barvu. Na pořad dnů přichází vytáčky, kdy například paní Bießmannová zvesela novinářům tvrdí, že si nevšimla lahví s vínem a že fotka vznikla v domě bývalého přítele. Může a nemusí to být pravda. Ale z obecného pohledu na problém je shození viny na bývalého docela elegantním způsobem, jak ze sebe udělat tu čistější, ochotnou chodit s náckem, protože si láska nevybírá…

Těch fotek s lahvemi a Ádou na nich je na političtině profilu mnohem víc.

Takže se nejedná jen o “nějakou momentku”, nad níž by se mohlo s nezájmem mávnout rukou. Není proto divu, že se tento týden ve Spolkovém úřadu na ochranu ústavy rozhoduje o tom, zda se zájem této instituce má přenést nejen z jednotlivců na celkovou činnost Alternativy pro Německo. AfD je velmi nebezpečná a jednotlivé excesy jednotlivců jsou toho důkazem.