Neonáckové, krajně pravicoví radikálové i antisemité demonstrovali v Německu za propuštění popíračky holokaustu

Německý Bielfeld je dějištěm demonstrace neonacistů, kde zhruba 500 příznivců hákového kříže a krajní pravice touží po pochodu městem, zatímco tisíce odpůrců dávají jasně najevo, že pro rasisty a radikály není ve zdejších ulicích místo. Nad pořádkem bdí přibližně tisícovka policistů a místní obchodníci se obávají násilností eskalujících třeba v rozbíjení výloh.

První neonáckové , stoupenci a členové politické strany “Die Rechte” a NPD za pískotu a pokřiků přibližně tří tisíc odpůrců dorazili na zdejší hlavní vlakové nádraží už kolem půl jedné odpoledne. Oficiálním svolavatelem byla krajně pravicová a populisticky laděná politická strana Die Rechte.

Hvězdička novodobých antisemitů i krajní pravice Ursula Haverbecková byla v květnu 2018 i přes svůj velmi pokročilý věk policií zadržena poté, co nenastoupila dvouletý trest za popírání holokaustu a podněcování k nenávisti. Demonstrující extrémisté se v Bielfeldu shromáždili, aby společně demonstrovali za její propuštění. Trasa demonstrace vedla z nádraží Bielefeld-Quelle do vězení Brackwede, kde byla Haverbecková nedávno zatčena.

Devětaosmdesátiletá paní opakovaně veřejně po dobu několika let prohlašovala, že nacistická genocida židů nikdy neproběhla, dokonce že plynové komory v Osvětimi jsou výmyslem nemajícím s realitou nic společného a že holokaust je největší lež v dějinách. Přesně za takovouto existenci se přítomní v ulicích obrazně řečeno bijí. Nesou před sebou transparenty o svobodě slova a zcela určitě by byli radostí bez sebe, kdyby antisemitismus, podobně jako islamofobie zůstaly povolenými myšlenkami, protože “jde přeci o svobodu vyjadřování”.

Zdroj: https://twitter.com/JNDeutschland/status/1061261223336046592

Je to tragikomicky úsměvné, kdo se to dovolává svobody slova. Neonacisté, lidé útočící na každého, kdo má odlišný názor. Existence organizující násilnosti vůči muslimům, Romům, Židům a uprchlíkům…virtuální zhmotnění reality požadující trest smrti, zbití a zmlácení pro každého, kdo je jen trošku odlišný…člověk opravdu neví, jestli se smát, nebo začít usedavě plakat nad tím, co všechno je možné. Xenofobové ze sociálních sítí by možná s hrdostí sobě vlastní určitě dodali, že když jde jen o názory, neměla by být antisemitka jakkoli paragrafy popotahována.

Ne, antisemitismus podobně jako islamofobie nesmí být nikdy akceptovatelným, protože i ta největší zvěrstva začínají slovy. Neonacisté, antisemité, islamofobové a další vyznavači nenávistí nepatří do tohoto světa. Jsou relikty minulosti, neschopnými bytostmi ve jménu vlastních frustrací propadající v nejhorší zrůdnosti na světě, protože vždy ve jménu neonacismu, neofašismu, antisemitismu, rasismu, islamofobie existují ti druzí nenávidění a mohoucí za veškerý neúspěch v soukromém životě…

Pohled na pochod neonacistických frustrátů byl opravdu smutným. Extrémisté měli v rukou bílé balonky a na nich číselné symboly vztahující se k nacismu. Číselná kombinace 88 není ničím jiným, než dalším skrytým způsobem jak říct “Heil Hitler”. Někteří obyvatelé přilehlých domů dokonce z otevřeného okna hajlovali. Zřejmě pochopili, o co pochodářům ve skutečnosti jde,

Zdroj: https://twitter.com/Korallenherz/status/1061252745318019074/photo/1

když už trikot jednoho z mluvčích přítomných neonacistů Thomase “Steinera” Wullfa vykřikuje do okolí “Osvětim – měl bych otázku…”. Možná by nebylo od věci muže s černou čapkou na hlavě posadit do stroje času, aby si sám na vlastní kůži odzkoušel, jaké to na vzpomínaném místě bylo.

Zdroj: https://twitter.com/Korallenherz/status/1061232558673981441

Je opravdu velká škoda, že to není možné. Možná by tak většina neonácků změnila názor, když by pochopili, jakou zrůdnost celá léta ideově podporovali. Neonacisté pochodují, pronášejí antisemitsky laděné proslovy s megafonem, mikrofonem v ruce, kritizují vládu, policii, soudy a jednoznačně lžou jako když bičem mrská. Mezi výkřiky se objevily například hlášky jako “Kdo miluje Německo je antisemita“, nebo “Už nikdy Izrael“. Tato slovní ekvilibristika se objevila hlavně poté, co  antifašisté na přilehlé ulici drželi v ruce izraelskou vlajku.

Mezi demonstranty byli k mání také hajlující jedinci jako je například tento vousáč v černé kapuci.

Zdroj: https://pbs.twimg.com/media/Dro_-fQW4AI2df2.jpg

I přes veškeré obavy demonstrace skončila celkem klidným průběhem bez výrazných násilností, takže obavy obchodníků o výlohy byly zbytečné. K excesům co do projevů neonacistických manýrů docházelo, stejně tak nechyběla antisemitská mluva, jak bylo v článku již zmíněno. Svými projevy neonacističtí a radikální účastníci sobotního demonstrování jednoznačně porušili podmínky pro povolení demonstrace.

Na straně odpůrců antisemitismu, neonacismu a dalších nenávistí bylo odhadem zhruba 10 000 lidí, zatímco počet obhájců popíračů holokaustu představoval nejvíc tak 500. To je sympatická informace především o tom, že ne všechno je na tomto světě tak moc zlé a špatné. Bohužel, zastáncům lidských práv se nepodařilo zamezit pochodování krajní pravice středem Bielfeldu. Mladí lidé si sice sedli na chodníky, ale za okamžik byli odvedeni a radikálové s rasismem v srdci pokračovali dál ve svém tažení.

Zdroj: https://pbs.twimg.com/media/Drn-aHxWoAAgKPN.jpg

Fašismus, nacismus, antisemitismus, islamofobie, rasismus opravdu není názorem, ale zločinem. Na to by neměli internetoví kecalové zapomínat především. Antisemitka Ursula Haverbecková dnes oslavila své devadesáté narozeniny ve vězení. Ale za to si může především sama. Každý popírač holokaustu patří za mříže.

Od místních obyvatel bylo hezké, že nabídkou občerstvení zdarma v průjezdu do vchodu domu podpořili antifašisty.

Zdroj: https://pbs.twimg.com/media/DrpLjqQWoAA8E1Y.jpg

Neonáckové si zapochodovali, a popírači holokaustu nadále zůstávají za mřížemi, což je jedině dobře. V podobných aktích krajní pravice je na první dobrou vidět, že nebezpečí antisemitismu ještě stále žije a je nutné takové projevy trestněprávně postihovat. Snad příští rok místní radnice žádost radikálů o podobné demonstrace zamítne, protože tohle do demokracie nepatří.