Idol mnoha českých ultranacionalistů, rakouský kancléř Kurz, jednal se Sorosem o přesunu Středoevropské univerzity do Rakouska

Čecháčkovští xenofobové a vůbec milovníci rudohnědých tamtamů s oblibou opírajících se o přání Putina z Kremlu mají dva své nejoblíbenější fetiše, o které se tvůrci hoaxů a nejrůznějších konspiračních teorií opřou nejčastěji.

Jsou jimi především český poslanec Miroslav Kalousek, nebo při komentování zahraničního dění osmaosmdesátiletý George Soros, s jehož židovským původem je možné mrknutím oka zahájit antisemitské útoky na teorie o židobolševické světovládě tak zdatně přicházející naproti vyfantazírovaným představám o Novém světovém řádu, jehož kralování v očích čecháčkovského fobika brání Putin jako ochránce slovanských tradic.

Pročítat jednotlivé příspěvky domácích radikálů bývá už jen kvůli antisemitské a islamofobní slině v jednotlivých větách bolestnou záležitostí, kdy si chtě nechtě musíte říkat, že není možné, aby něco takového veřejně  někdo myslel vážně. Bohužel, většinou se nejedná o recesi, nebo snad nějaký podivný smysl pro humor. Neznalí, dokonale prorusky zfanatizovaní se kdysi na internetech dozvěděli, že Soros finančně organizuje podporu příchodu uprchlíků do Evropy a má na triku podporu protivlastenecké tóniny, pro kterou internetoví kecalové milují jak Orbána, rakouzkého Kurze i českého Babiše.

Zdroj: Facebook

Co na tom, že to není pravda. Klaka lidiček za klávesnicemi se tetelila blahem, když se dozvěděla o Orbánově úmyslu vyštvat z Maďarska Sorosovu prestižní Středoevropskou univerzitu(CEU). Z maďarského premiéra se stal přes noc doslova bůh mezi ultranacionalisty, zatímco se prostory sociálních sítí vyplňovaly jednak chválou na ultranacionální styl politiky rakouského spolkového kancléře Kurze prokládané spíláním na ty, kdo se rozhodli Středoevropské univerzitě poskytnout azyl.

Jak málo stačí, aby politik získal zájem rudohnědých zákoutí společnosti. Zamáváte uprchlickou tématikou, prohodíte několik zvolání proti Bruselu, podáte si ruku s Orbánem, uděláte několik momentek, vyzvete ke stavbě zdí a ultranacionalistická scéna vám leží doslova u nohou.

Leckterého čecháčkovského extrémistu určitě ‘”potěší” následující momentka Sorosova syna Alexandra, na které zmiňovaný muž říká: “Děkuji  rakouskému kancléři Kurzovi za přijetí mě a mého otce ve Vídni. Diskutovali jsme o budoucnosti Středoevropské univerzity v Rakousku a mnoha dalších událostech jako je například integrace západního Balkánu

Idol mnoha rasistů, islamofobů, antisemitů a příznivců ultranacionálních čecháčků přijal ve svém sídle vrcholného arciďábla internetových fanatiků a jednal s ním o možnosti přesunout nenáviděnou školu z Maďarska do Rakouska…kupodivu o této události nenajdete na profilech prozemanovců ani slovo, protože Aeronet, ani Parlamentní listy o tom nenapsaly ani řádek.

Středoevropská univerzita dala Orbánově vládě deadline do 1. prosince 2018, kdy musí být jasné, zda škola zůstane v Maďarsku, nebo ne. Po vyhlášení zákona o zahraničních vysokých školách není pozice Sorosovy instituce zcela jasná. Pokud by došlo ke skutečnému odchodu školy ze země, potom Soros musí zajistit místo, kde by výuka mohla pokračovat v dalším akademickém roce. Na tom není nic špatného na rozdíl od Orbánova rozhodnutí Středoevropskou univerzitu vypakovat ze státu. Milovníkům rasové nadřazenosti bílých se určitě líbí Orbánovo rozhodnutí, ale demokracie s lidskými právy přicházejí zkrátka. Což je velmi smutné, a to nejen pro ten vládní antisemitský tón na státem financovaných antisorosovských transparentech.

Sebastian Kurz setkání se Sorosem juniorem i v médiích často propíraným Geoérgem Sorosem komentoval slovy:”Dnes večer jsem se setkal s Georgem Sorosem a bavili jsme se o dohodě Středoevropské univerzity ve Vídni. Kromě toho jsme si vyměnili názory na otázky evropské a zahraniční politiky.

Rakousko poskytne s největší pravděpodobností univerzitě prostory v areálu budov nemocnice Otto Wagnera ve Vídni, kde by výuka mohla začít už na podzim roku 2019. Rakouský ministr dohodne se Sorosem náležitosti kolem akreditace a Středoevropská univerzita bude v Rakousku.

Jak asi začnou internetoví extrémisté komentovat existenci nenáviděné vzdělávací instituce ve Vídni? Zahájí salvu antisemitských nesmyslů na předsedu rakouské vlády? Budou se dušovat, že odteď v Kauflandu, nebo Lidlu nekoupí nic rakouského, nebo zvítězí snad protiněmecká slina tak často viditelná v komentářích pod fotkou s Berndem Posseltem?

Jedno je jisté…účastníci protiromských a protimuslimských demonstrací udělají to, co mají ve zvyku. Projeví se jako zpátečníci s rudohnědou rétorikou přesně tak, jak to mají rádi.