Zemanem oceněná Kohoutová “za boj s netolerantní ideologií” podpořila krajně pravicové Rozumné, na FB má za “přítele” antisemitu Adama B. Bartoše

Prezident republiky Miloš Zeman zneuctil okamžik udělování státních vyznamenání, když v přímém přenosu kromě “odměňování” známých osobností blízkých exdůchodci z Vysočiny a lidí podílejících se na podpoře prezidentské kampaně odměnil Medailí za zásluhy I. stupně také ředitelku Střední zdravotnické školy v Praze Ivanku Kohoutovou, jež na “své” škole zakázala ve školním řádu nošení pokrývek hlavy. Kdyby nebylo extrémisty znásilněného soudního procesu, pravděpodobně by si stařec z Hradu na zmiňovanou ženu ani nevzpomněl.

Ve zkratce řečeno, zahraniční studentka muslimského vyznání vzdělávací instituci zažalovala u soudu, protože se domnívala, že ji zdrávka nepřímo diskriminovala, když jí zakazovala nošení šátku – hidžábu na hlavě a požadovala omluvu s odškodním 60 tisíc korun.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/muslimske-divky-nemohly-nosit-hidzab-tak-ze-skoly-v-praze-odesly.A131108_210659_ln_domov_sk?recommendationId=00000000-0000-5000-8000-000000000000

Podle verze paní ředitelky se v červnu 2013 mladá somálská dívka s další uchazečkou zajímala o studium na zmiňované vzdělávací instituci. Na schůzce s vedením školy byla projednávána otázka studijního oboru. Obě účastnice jednání měly na hlavě hidžáb a byly poučeny, že v praxi v nemocnici ho nemohou nosit. Souhlasily s tím. Na další schůzce byly přijaty ke studiu, pokud dodají potvrzení o pobytu. 2. 9. 2013 po osmé hodině ředitelka zjistila, že dívčina nedodala potvrzení o pobytu, a tak se děvče studentkou nikdy nestalo, protože nesplnilo všechny podmínky.

Mladá dívka během soudních líčení tvrdila, že původně byla domluvená na tom, že hidžáb bude odkládat pouze při ošetřovatelské praxi. Jenže zdrávka požadovala sundání hidžábu během celé výuky, a tak nakonec cizinka ze školy odešla a školu, jak je na začátku článku uvedeno, zažalovala.

Nakonec celá záležitost kromě soudu skončila také u ombudsmanského úřadu paní Šabatové, která celou záležitost prošetřila s výsledkem, že škola diskriminovala studentku ze Somálska, když jí nedovolila nosit ve škole hidžáb.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/verdikt-ombudsmanky-sabatove-muslimky-satky-ve-skolach-nosit-mohou.A140826_144246_ln_domov_mct

Případ během své existence hlavně díky zájmu islamofobů, ultranacionalistů a populisticky laděných médií nabobtnal z obyčejného sporu do zpolitizované záležitosti, kdy se ze stání před “spravedlností” stala doslova fraška s takzvanými vlastenci, kteří svými vulgaritami a neuctivým chováním doplňovaným trapností nenávisti narušovali jednotlivé dny projednávání před soudem. Čepička Ortelu se mihla s islamofobní tématikou, až celá záležitost dostala nástřik ideového boje krajní pravice, fanatických odpůrců Koránu, všeho muslimského a nejrůznějších xenofobů proti nenáviděné víře, kterou prezident republiky napadl snad milionkrát.

Zdroj: https://1gr.cz/u/n4/pouzijte-tlacitko-sdilet.gif

Tragikomici v roli diváků a podporovatelů paní ředitelky s transparenty Atatürka, Miloše Zemana na vrchu přišli ukázat, jak si představují spravedlnost. Například takový Robert Žák v současnosti rád natáčející záběry z krajně pravicových demonstrací, měl na hlavě motoristickou helmu, zatímco během soudního jednání Jana “Yngland” Hrušková začala z ničeho nic zpívat hymnu, aby narušila nestrannost projednávání a jeho hladký průběh.

Ostatně, to bylo vidět mimo jiné na mluvě soudce, který v řeči sázel islamofobní termíny jako kdyby se nechumelilo. Označovat šátek za muslimský nebylo minimálně košér. Když se nad tím zpětně zamyslíte, slova ruky zákona byla hodně podpásová s islamofobním zabarvením. Není divu, že se řeč soudce části přítomného osazenstva líbila. Na první dobrou bylo jasné, že nestrannost procesu není zajištěna.

Mezi tím vším přítomní nesnášenlivci uráželi, nebo se pokoušeli urážet zastánce studentky například tím, že je vyzývali, aby se v minisukni procházeli v Saudské Arábii, ve které zaručeně milovníci krajní pravice nikdy nebyli a o které stoprocentně nevědí vůbec nic. Advokátka studentky a dokonce i její asistentky měly po celou dobu procesu v místnosti a soudní budově na hlavě klobouky, pro které byly přítomnými radikály častovány odpudivými komentáři. Dokonce se v davu odmítačů islámu našel jeden pán poukazující na zastánce studentky a vykřikující jedním dechem: “to jsou ty samí co se zastávají cikánů“.

To je ale “pořádná” podpora paní ředitelky Kohoutové…až bylo člověku stydno, že takoví lidé existují. I přes stanovisko Šabatové studentka soud po odvolání prohrála, zatímco se paní ředitelka Ivanka Kohoutová mohla radovat z trpkého vítězství, které obdivovaná žena islamofobů využila ke zazpívání hymny přímo v budově soudu.

Tím, že žalovaná ředitelka školy zpívala státní hymnu s přítomnými xenofoby, jasně ukázala, že jí vůbec nevadí, kdo jí podporuje. Soud vyhrála, a tak není čas se takovými drobnostmi zabývat. Hymna se linula chodbou, radikálové plni štěstí vykřikovali “Ať žije Ivanka!

Ostatně, Ivanka Kohoutová má mezi svými virtuálními přáteli  značnou část islamofobů a představitelů krajně pravicové scény přijíždějících kdysi na jednotlivá soudní stání se slinou podpory a nenávistnými výkřiky na žalobkyni – studentku a její fanoušky. Údajně se mezi virtuálními přáteli nachází například antisemita Adama B. Bartoš, nebo ultranacionál a fobik Zdeněk Chytra. Seznam přátel není veřejně dostupný, ale kdosi zaslal redakci Demokratikonu.cz odkaz na screenshoty těchto přátel a úryvek je to opravdu barvitý.

Na odkazu https://jpeg.cz/obrazek/jRqSa, je jasně vidět, že Ivanka Kohoutová má skutečně Bartoše, a nejen jeho za virtuálního přítele. Dalším je například Čech Alojz Polák sloužící po boku ruských separatistů v Donbasu, nebo islamofobní ultranacionalisté jako je například teplická Iva Procházková, Lukáš Lhoťan.

Zemanem oceněná “v boji s netolerantní ideologií” v loňských parlamentních volbách podpořila stranu Hanniga, na jehož kandidátce kandidovali lidé z krajně pravicové partaje pravomocně odsouzeného antisemity Adama B. Bartoše.

Zdroj: Twitter

Kdyby včera Hradem oceněná žena neměla v srdci nenávist obyčejně vystupující ze svých virtuálních “kamarádů”, nebo pokud by ji minimálně netolerovala, určitě by se tato vzdělaná žena – paní ředitelka zdravotní školy neobklopovala podobně laděnými virtuálními účty…ale, třeba se dotyčné ženě s dotyčnými dobře klábosí, anebo je tam má jen ” do počtu”, kdo ví…

K mání v části pro přátele, nebo přátele přátel jsou podle důvěryhodných zdrojů také odkazy na krajně pravicový protiproud.cz, nebo Parlamentní listy, cz.sputniknews.com…až by jeden řekl, že Ivanka Kohoutová je islamofobem, xenofobem a klasickým představitelem čecháčkovské radikální scény v Česku, ale třeba tomu tak není a Facebook jen vytváří zdání…

Od procesu a jeho průběhu uplynulo spoustu času, a kdyby Miloš Zeman slovy: “statečné ženě v boji s netolerantní ideologií” Ivanku Kohoutovou neocenil, nikdo by se pravděpodobně nedozvěděl o jejích preferencích  a názorech, protože by nikoho nezajímala.

Miloš Zeman sice  zkusil opět přiživit hydru islamofobie, se kterou udělá radost čecháčkům a svým potencionálním voličům, ale sám sobě vykopal pověstnou jámu, když islám uvede zcela nepravdivě za netolerantní ideologii, aby následně ocenil ženu, která se nejen ve světě virtuality “přátelí” s antisemitou, islamofoby a radikály, ale která také zároveň v minulých parlamentních volbách projevila taktéž na sociálních sítích sympatie politickému subjektu, ve kterém významnou roli hrál soudem uznaný antisemita…