Zdeněk Chytra je krajně pravicový populista, ale někomu může zdánlivě připadat jako český fašista

Zdeněk Chytra pravidelně promlouvá ze svého, nebo ze spřáteleného profilu na sociálních sítích ke svým fanouškům, aby jim zvěstoval své z prstu vycucané představy o tématice, kterou radikálové milují. Bílé kachlíky se v záběrech internetových končin mihnou s kuchyňským pozadím, Radka Hladíková s Jiřím Černohorským poklábosí, aby posléze ani ne dvacet zvědavců zkouklo, co trojice nacionálů zase spíchla.

Zdroj: screenshot z online vysílání

Typičtí představitelé krajně pravicové scény by rádi prorazili, získali nějakou tu slávu mezi podobně smýšlejícími, ale nějak jim to nejde. Globální pakty nejsou zrovna trhákem na pultech Tuzexu. Fobici rádi kliknou na lajk, ale cokoli dalšího je doslova nemyslitelné. Překladatelská činnost  rádoby přibližující mezinárodní dokument zemanovcům, rasistům, kremlofilům a účelovým vlastencům se míjí účinkem. Osobitě pojatá rétorika, potažmo černý text na bílém papíru sice přinášejí lži, hoaxy a přesně tu část nefaktografie, po které cílová skupina prahne, ale  ultranacionální scéna, snad kvůli roztříštěnosti nereaguje tak, jak by si Zdeněk Chytra se svými nedemokraticky smýšlejícími přáteli přál.

Na první pohled by si někdo mohl myslet, že česká “spojka” mezi radikály a extrémistickou Alternativou pro Německo je nováčkem na ultranacionální scéně, ale opak je pravdou. Zdeněk Chytra se rád vyjadřuje k migraci, i když sám pracoval a snad i pracuje doposud v zahraničí. Přispívá na tuto tématiku na různé dezinformační servery. Natočil rozhovor pro Islám v ČR nechceme a několikrát vystoupil na protimigrantsky zaměřených demonstracích, kde se pokoušel navázat kontakty s dalšími podobně naladěnými nevlastenci. Jedním z nich byl mimo jiné ukřičený Jiří Černohorský, který “poskytl” web a prostory svého spolku na sociálních sítích pro povídačky o tom, jaké by mohly ty Globální pakty být, kdyby bývaly byly přesně takové, jak Zdeněk Chytra píše.

Zdrojem informací o Globálních paktech se stávají pracovní návrhy, nikoli finální verze dokumentu doplněné o konspirační teorie nevalné kvality, ale to výše jmenovanému, jak se zdá, nevadí, když fanoušci rudohnědého zabarvení takovou snahu teoreticky přivítají a ne moc často nasdílejí. Dřív byl hlavní názorovou odkládací plochou Chytrových nenávistných nálad, příběhů o jednostranně podané a tu tam ideově znásilněné realitě web Freedom of Europe – welcome to reality, jehož obsah je k 24.10.2018 nedostupný.

Zdroj: sscreenshot z webu http://freedomeurope.eu

Jednotlivé články, oznámení jsou mimo jiné také postována do uzavřených, ale také veřejných rudohnědých skupin, jejichž je samotný Zdeněk Chytra také členem. Jedná se například o Slušní lidé, Americkou armádu v Čechách nechceme, Pravda je jen jedna, Nejsme ovce, Rodiče pro indoktrinaci ve školách a řadu dalších.

Ultranacionalismus je tímto, soudě podle názvu skupin a projevů zmiňovaného muže, na sociálních sítích doplňován sourozencem antisemitismu – tedy islamofobií. Takoví účastníci prvomájové demošky by mohli vyprávět…kromě nevlastenecky položené vlajky byly k poslechu přítomné islamofobní nenávistí, a to přímo z úst vzpomínaného muže.

Účelové novovlastenectví nemající se skutečným vlastenectvím by mohlo Chytrovi udělit pomyslný metál za zásluhy. Snad téměř všechny rysy viditelné u novovlastenecké scény jsou k vidění nejen u Zdeňka Chytry, ale také u jeho “společníků”, zaměstnankyně AfD Radky Hladíkové a v autě samonasíracího Jiřího Černohorského, kdysi požadujícího od příznivců milion na “spanilou jízdu Českem”.

To je panečku spolek novovlastenců pokaždé se hlasitě ozývajících, když je někdo označí přímo i nepřímo za nácky. Kdosi na začátku února 2018 “okrášlil” sloupky v blízkosti bytu Chytrova kamaráda  a český radikál to nesl špatně, protože společníka na grafice mu vedle svého jména dělal Marcus Bischoff – (jako člen „Bílého árijského odporu“ se v roce 1993 dopustil s granátem v ruce útoku na ubytovnu migrantů.  V devadesátých letech dvacátého století se podílel jako dobrovolný žoldnéř na bojích ve válce v Chorvatsku proti muslimům a jiným minoritám. V současnosti je tento muž členem krajně pravicové, pangermánsky zaměřené a vysoce nenávistné politické strany NPD v Pankowě.)

To je neskutečně zábavné, to přirovnání Antify k SA jednotkám…kdyby se Zdeněk Chytra zamyslel, určitě by si vzpomněl na to , jak vylepoval plakáty AfD v časech voleb…Alternativa pro Německo má styky s neonacistickou scénou a jednotliví spolkoví poslanci zaměstnávají osoby blízké krajně pravicové, neonacistické scéně. Někomu může připadat, že ten, kdo roznáší propagační plakáty takového hnutí je nutně náckem.

Ano, polepovat sloupky na okraji chodníku s upozorněním, že poblíž v ulici bydlí nácek s uvedením jeho adresy není fér a rozhodně to není podle zákona. Ovšem na druhou stranu, Marcus Bischoff také není žádné neviňátko. Má za sebou poměrně dlouhou extrémistickou “kariéru”. Chytra v blízkosti AfD nemá také demokratické názory a někdo si o nich může myslet, že jsou “fašistické”. Tento názor v někom může posilovat společná momentka s britským krajně pravicovým štváčem, rasistou a několikrát odsouzeným kriminálníkem známým pod pseudonymem jako Tommy Robinson.

Totéž by se dalo říct o účasti na výroční demonstraci Pegidy, na které Chytra byl a z které s Hladíkovou natáčel na sociální sítě video. Černohorský, Chytra s Hladíkovou velmi dobře vědí, že na jejich hnědí prosáklou demonstraci na osmadvacátého přijde málo lidí, a tak chystají Tommy Robinsona jako eso v rukávu na přilákání dalších…podobným esem mají být údajně také členové SPD, kteří mají také promluvit.

Když netáhnou vyfantazírované příběhy, je v dosahu poslední želízko v ohni. Ale i to může skončit podobně jako bulharský host z prvomájové veselice ani ne o padesáti účastnících. Snílek o prokremelské revoluci táhnoucí se sudlicemi v ruce na Sofii nezabral, a tak podobně může skončit ten, co na falešné doklady cestoval a namočil si prsty do podvodů. Jak neskutečně vlastenecké mít na slavnostní okamžik před mikrofonem někoho s tak pošramocenou minulostí.

I přes jakoby lákadla si organizátoři mohou nechat zdát o proklamovaných deseti tisících Na Můstku.

Možná, že i těch slibovaných patnáct duší v organizačním štábu bude vytvářet významnou část hloučku několika desátek, aby následně Chytra, nebo někdo jiný sehráli ve vlnách nul a jedniček generály po boji a do počtu zúčastněných připočetli i nic netušící turisty, nebo procházející návštěvníky jiných demonstrací na Václavském náměstí. V tomto osazenstvu je možné prakticky cokoli.