Vladimír Kapal, ani mediální partneři Svobodného rádia ve volbách neuspěli

Vladimír Kapal na setkání s občany s oblibou sobě vlastní vykládal  vymyšlený příběh o tom, jak býval kooptovaným poslancem a v rámci své vybájené funkce zůstal jen jedním z mála, kdo nesouhlasil s “rozbitím” Československa. 

Ještě před tím vším spoluzaložil se Soňou Zikmundovou “obývákové” rádio pasující se na mediálního partnera SPD, aby později za stejné politické hnutí jako bezpartajník kandidoval v komunálních volbách. Kdyby tažení za politikou tentokrát vyšlo, mohl si postarší pán z pravidelných rubrik Svobodného rádia připadat jako angažovaný politik sem tam hostující v takřka domácím prostředí předsedu Tomia Okamuru.

Přání jsou jedna věc, ale realita bývá často o něčem jiném. Svoboda a přímá demokracie to v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi s pouhými 155 hlasy projela, a tak ani Vladimír Kapal nebyl zvolen.

Zdroj: screenshot z webu ČT24

Kdepak jsou ty časy, z minulého volebního období, kdy se stejný muž s typickým hlasem a konspiračními teoriemi ve vlnách nul a jedniček mohl “chlubit” zastupitelskou funkcí v “trikotu” socanů, které  v ultranacionalistickém pojetí tu tam častoval později nechvalnými přízvisky zejména kvůli celostátní politice odporující fobickým náladám rádoby vlastenců…

Teď by se 608 hlasů hodilo, kdyby byly k mání…možná se zvědavci dočkají z úst Vladimíra Kapala konspiračních teorií o tom, jak byly letošní komunálky zmanipulované a ovlivněné Sorosem…na vlnách Svobodného rádia je možné doslova prakticky cokoli…skalní fanoušci z protimuslimských a protiromských demonstrací si přesně takové fantasmagorie žádají, protože s nimi a s příběhy, že za všechno mohou Piráti a zaprodaná média, fandové SPD lehce zapomenou na úsměvné tvrzení předsedy Svobody a přímé demokracie o téměř třinácti tisících členech, když obsazeno na komunálu zůstalo jen něco kolem sto dvaceti míst.

SPD spolu s DSSS patří k partnerům Svobodného rádia. Oba dva mají, obrazně řečeno, ve volbách smolíka pacholíka. Bašty nedělníků – Duchcov, Větřní a Dolní Nivy – upadající partají kdysi propagované jako volební megaúpspěchy vandasovců jsou minulostí.

Z šesti mandátů fakt nic moc naštěstí nezbylo. V Duchcově mandát obhájil Jindřich Svoboda kdysi odsouzený za fingování cest na pražskou chemoterapii, Větřní dopadlo podobně s jedním zastupitelem z DSSS, zatímco v Dolních Nivách není po vandasovcích ani vidu, ani slechu.

Je to hezké a demokratovi se na klesajících  počtech nedělníků hezky dívá, zvláště, když jsou tito xenofobové se zaostalými názory na komunální úrovni na tom hůře, než před čtyřmi lety. Z obecného úhlu pohledu komunální volby roku 2018 nedopadly vůbec tragicky. Zábavné bude také sledovat Pernicovi radikály. Nedostali se do brněnského magistrátu, ale podobně skončilo také Žít Brno…extrémisté v modrých tričkách své aktivity zahájili na slovních útocích vůči Žít Brno…proti komu budou útočit nyní? S malou dávkou smyslu pro humor by se dalo říct, že si ochránci Krista nějak poradí…třeba usednou k počítačovým hrám a zasní se při představě nad křižáckou kariérou…kdo ví…

Jedno je ale jisté, vymývání mozků, převážně lidí v důchodovém věku, bude na Svobodném rádiu pokračovat, i když Vladimír Kapal ztratil šanci sebe sama pokládat za politika, když už si na kandidátku hrdě uvádí, že je majitelem rádia. Jooooo, to zase budou šťavnaté rádoby pořady plné nepravd a nesmyslů…konspirátoři se dočkají a demokracie může zůstat v klidu. DSSS, ani SPD nezabodovala a to se počítá především.