Uprchlíci už tolik nezabírají, a tak Zahradil přichází se sudetskými Němci

Občanští demokraté se rádi počítají za lídra demokratických politických stran, i když skrze významné jednotlivce a náznaky v předvolební kampani vypadají jako lehčí varianta okamurovců ochotných tu tam zaútočit na minority, Romy, sociálně slabé, nebo politické oponenty například v druhém kole senátních voleb. 

Zdroj: Twitter

Lidovci zabodovali na rozdíl od ODS v komunálních volbách, a tak je tu docela reálná obava, že by veřejnosti sympatický Daniel Herman s dalšími kandidáty KDU-ČSL mohl překazit občanským demokratům cestu do Senátu. Modroučká strana nemá potenciálním voličům co nabídnout, a tak na řadu v textu europoslance Jana Zahradila přichází naivní pokus vystrašit veřejnost sudetskými Němci, tolikrát mezi hloupými ultranacionalisty považovanými za nácky současnosti.

Na hloupější publikum taková strategie možná zapůsobí, zatímco ostatní nevěřícně zakroutí hlavou se zklamáním v duši, protože přesně tak naděje pro demokracii nevypadá. Když nepřichází uprchlíci a počet muslimů je zanedbatelný, nabízí se sudetští Němci jako skvělí otloukánci, protože na pochybných serverech nevalné kvality o nich bylo napsáno tolik nepěkného a modrý ptáček na politickém nebi klidně fantasmagoriím trapného střihu přijde naproti, pokud to nekorektním způsobem může nějaký ten hlas ultranacionálů přinést, když už se někteří nechali na sociálních sítích slyšet, že raději odésáka podpoří, aby nevyhrál Herman a jemu podobní.

Ale zase na druhou stranu je dobré vědět, že ideové podsouvání, nepřímá podpora nenávisti je Zahradilem považované za “neskutečně komickou” záležitost, protože “ten pán vpravo ještě sice za lidovce do Senátu nekandiduje, ale možná i to jednou přijde“…je tragikomicky úsměvné, že s takovou rétorikou začíná odpůrce komunistů, protože na strašení rozpínajícím Německem, hrozbou německým nacionalismem dali mimo jiné také komunisté ve své oficiální rétorice a státní politice socialistického Československa.

Zdroj: Twitter

Jan Zahradil chtěl zcela nepochybně svým příspěvkem říct něco jako “KDU-ČSL je pod nezdravým vlivem německo-evropského myšlení a dost možná nemá české zájmy na 1. místě, a proto byste měli volit zástupce ODS“. Jak levné a naprosto jednoduché, prvoplánové a samozřejmě hloupé a nepravdivé, vymykající se modernímu myšlení 21. století.

Prostě a jednoduše: “ODS není strana pro přemýšlející voliče, ale pro slabomyslné pitomce“, jak sám Jan Zahradil ve svém příspěvku naznačuje. To je dobré vědět, až zase předseda začne na internetu, v televizi filosofovat o tom, jak moc ve straně podporují demokracii, i když to mnohdy vypadá úplně jinak. Viz slova Černochové, Klause mladšího, staršího a dalších…až se člověk diví, že se mezi takovou sestavou nachází Miroslava Němcová, která již mnohokrát ukázala, že to s demokracií myslí opravdu vážně, a to i pokud měla vystoupit v rozporu s rétorikou ODS.

Snad je na sebe pan poslanec Jan Zahradil pyšný a příště sociální sítě zásobí další podobně trapnou tématikou, nad kterou se pousměje pouze jednoduše naladěný človíček v okolí zklamaný neúspěchem Okamurovy SPD. A dost možná těm byla komunikace určena, i když zrovna tato individua nemají příliš často ve výbavě sociálních sítí Twitter.

Je zajímavé, že Posselt vadí, zatímco Václav Klaus v Moskvě často vystupující s rétorikou SPD na překážku není, i když není českým zájmem ani omylem křepčení podle taktů Putinovy kantáty…a proč pan Zahradil neposkytne lidem rádoby vtipnou momentku Klause staršího a Gaulanda, který na rozdíl od Posselta požaduje zrušení Benešových dekretů?

Zdroj: https://www.gettyimages.com/detail/news-photo/alexander-gauland-top-candidate-of-germanys-anti-islam-anti-news-photo/844861014

Poslanecký klub AfD v Bundestagu(jeho členem je i Gauland) v květnu 2018 v interpelaci o odsunu českých Němců z Československa hovoří jako o genocidě a ptá se německé spolkové vlády na to, zda bude vyhnancům z domoviny navráceno občanství, poskytnuto majetkové odškodnění a právo na návrat. A zároveň se v dotazu spolkových ministrů poslanecký klub AfD dotazuje, co vláda udělá pro zrušení Benešových dekretů.

Nebezpečím není Posselt, ale Alternativa pro Německo a jejich poslanecký klub, jehož součástí jsou špičky partaje, se kterými se Václav Klaus starší setkává, setkával. Populismus je hloupý a umožňuje přehlédnout skutečné nebezpečí číhající například v blízkosti zakladatele partaje, díky které Jan Zahradil sedí v Evropském parlamentu.

S lidmi, jako Klaus mladší, starší, Skopeček, Zahradil a další podobně smýšlející, je ODS nevolitelnou a z nahnědlého nádechu se stává stálá barva připomínající light verzi SPD usilující o zklamané duše Okamurova mámení.

Ono, kdyby na to došlo, klidně byste ve fotobance ČTK nalezli fotku, na které je Posselt se Zahradilem.

Zdroj: http://imultimedia.ctk.cz/storage/foto/FO00393646/515×515.wm/FO00393646.jpeg

Někomu může třeba tato momentka připadat neskutečně legrační. A dost možná by se našli tací, kteří by záležitost opepřili podpásovkami a manipulacemi, podobně jako to udělal Jam Zahradil.

Vrcholný představitel ODS ukázal, že bez problémů dokáže naštvat skalní voliče ODS, kteří celá léta stranu volí, ale poslední volební období čtyř, pěti let mají čím dál více potíží to znovu hodit své oblíbené partaji, kterou se předseda Fiala snaží dostat ven ze zaběhnutých klišé, aby veškeré snažení následně pokazil Zahradil, Klaus, Skopeček a další…je jen otázkou času, než se skalní fandové a podporovatelé ODS mající odpor k fobickým a xenofobním záškubům naštvou natolik, až začnou volit někoho jiného, třeba TOP 09, nebo KDU-ČSL.Trapné a hloupé podsouvání karty s nebezpečím sudetských Němců takový přechod jen a pouze urychlí.

Občanská demokratická strana musí mít z takových výtečníků opravdu velkou radost……s takovou doženou občanští demokraté sociální demokraty a jejich neúspěch velmi rychle. Přeci jen…zahájit antikampaň na svou politickou stranu v čase druhého kola senátních voleb…to se jen tak nevidí.