S Bělobrádkem se do Senátu neměl dostat ani Čunek

Některé věci je zbytečné rozebírat s předsedou lidovců Pavlem Bělobrádkem. Jeho odpovědi na sociálních sítích připomínají českou politickou nekulturu, kdy křesťanské zásady jdou stranou, zatímco politikaření dostává zelenou. To je také jeden z hlavních důvodů, proč je možná dobře, že se zmiňovaný politik nedostal do Senátu a v druhém kole prohrál. 

Dalo by se poukázat například na Bělobrádkovu účast na homofobním pochodu za rodinu

nebo třeba i na to, když předseda lidovců neochvějně tvrdil, že Čunek není rasistou, protože je jenom specifickým lidovcem v řadě.

Člověk chtě nechtě musí vzpomínat na Bělobrádkův článek idnesovského blogu, ve kterém se současný předseda lidovců přiznává ke své lásce ke xenofobnímu Orlíku, jehož hudbu obdivoval a považoval za něco naprosto krásného, nového a vůbec pro mladíka veskrze zajímavého. Jak sám ve svém článku Bělobrádek dodává “pivní poetika a siláctví, důraz na národní hrdost, nacionalismus oproštěný od třídního boje, ostrý antikomunismus a pochopitelně frustrace z přístupu úřadů k Rómům (a že se tato pachuť od té doby ve společnosti moc nesnížila) holt byly chytlavé.

Zdroj: https://belobradek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=9448

Současný předseda lidovců byl puberťákem, jemuž kamarádi říkali kvůli účesu Skin, kterým podle svého tvrzení určitou část dospívání chtěl být. Co na tom, že Landův Orlík rasistickým skutečně byl. Song Bílý jezdec skutečně rasistickým je. A to bezesporu, i když Bělobrádek zcela naivně tvrdí opak.

Mladík a budoucí politik demokratického Česka tenkrát ve svém pubertálním dospívání hrával na kytaru, stýkal se ve své sociální skupině, kde nejlepší kamarádka randila se skinheadem oblečeným do bombru, a tak dospívající klouček z Náchoda raději sledoval rádoby přátelská setkání, zatímco xenofobii potulující se v blízké vzdálenosti pravděpodobně vnímal jako kolorit, kterým je zcela zbytečné se jakkoli zabývat. Mohli bychom říct, že tohle všechno je věc minulosti a jakýmsi hříchem mládí, ovšem, pokud stejný člověk ve svých 31 letech napíše veřejně článek o tom, že Orlík nebyl xenofobní a neofašistickou hudební skupinou, poté je to na pováženou.

Přeci jen v dospělosti by měl člověk přemýšlet jinak, než šestnáctiletý kluk kdesi za hordou nereálných očekávání. Literární výtvor předsedy KDU-ČSL odhaluje nitro lidského smýšlení, kde ultranacionalismus zůstává, zatímco nenávist k ostatním je přehlížena. Jako kdyby Bílý jezdec nebo jakýkoli jiný song Dana Landy z orlíkovského období znamenal něco jiného, než skrumáž rasistických blábolů, od kterých by se měl demokraticky smýšlející politik jednoznačně distancovat.

Zdroj: https://belobradek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=9448

S příchodem Pavla Bělobrádka do vedení KDU-ČSL byla tato politická strana v ohrožení historických opakování z dob Jiřího Čunka. Proto je možná bláhové od stejného politika očekávat nějaké odsouzení Čunkovy politiky ve Vsetíně, nebo zacházení s lidskými právy a penězi města, kdy neuváženými kroky hvězdička lidoveckých snah přispěla k prohloubení sociálního vyloučení, se kterým se Vsetín potýká do dnešních dnů.

Čunkova kariéra uvnitř strany stoupá, a tak předseda lidovců ke svému spolustraníkovi přistupuje shovívavě a například na Twitteru si hraje na to, jako kdyby se vsetínský starosta nechoval rasisticky, protože výroky usvědčující zmiňovaného politika z xenofobie a rasismu musí být zákonitě smyšlené. Jako kdyby předseda nevnímal rasistické Čunkovy narážky na Romy, nebo je snad pokládal za něco normálního, nad čím by měl člověk souhlasně zakývat hlavou.

Je až k neuvěření, že se jeden z nejznámějších populistů a neschopných ministrů lidovecké strany dostává ve volbách pravidelně do veřejných funkcí. V některých částech republiky je nenávist oblíbeným artiklem, a tak se tu tam stane, že před očima voličů zvítězí ideová nálož před praktickou ukázkou politiky, se kterou horko těžko může demokrat souhlasit. Přesto všechno se Čunek s Drahošem jako první dostal do senátorské funkce už v prvním kole senátorských voleb.

Rasismus je nejen odporný, ale také velmi nebezpečný. Po vystěhování Romů ze Vsetína Jiří Čunek v pořadu TV Nova celou situaci komentoval slovy: „Já čistím jenom od vředu, to dělají lékaři taky, ne?“ Není snad tato mluva i skrze další pozdější Čunkovy výmluvy projevem rasismu? V roce 2008 Jiří Čunek jako předseda KDU-ČSL dokonce pronesl: „Tradiční romská kultura není s kulturou moderní společnosti slučitelná. Navíc je často v rozporu s Listinou základních práv a svobod„.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/konzervativec-cunek-odchazi-s-povesti-korupcnika-rasisty-i-suknickare-1nj-/domaci.aspx?c=A090112_213936_domaci_dp

Není snad tohle všechno jasný a zcela viditelný rasismus? Zpráva amerického ministerstva zahraničí zaměřující se na stav lidských práv v roce 2011 poukazuje na rasismus Čunka. Už dokonce i svět si všiml rasistického příklonu a xenofobního chování vsetínského politika, jen Pavel Bělobrádek nevěří a snad si myslí, že všechny perly xenofobie a rasismu uváděné ve spojitosti s Jiřím Čunkem jsou něčím vylhaným, nad čím by se předseda KDU-ČSL neměl pozastavovat, když už i těm voličům je to “jedno” a rasistu posílají do politických postů…

Senátor  Čunek je pokrytec. Jeho politické řešení na vsetínské radnici, to je hotový happening xenofobie a politického populismu…ovšem to zřejmě není problém pro Pavla Bělobrádka, protože jinak by se nepodivoval nad tím, když je ve spojitosti s Čunkem zmiňován rasismus. A na pováženou jsou také někteří voliči, když 24 158 z nich projevilo náklonnost právě jemu. Možná je to tím, že lidé snadno zapomínají na některé dosti závažná provinění jako bylo to uvedené v článku na iDnes.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/konzervativec-cunek-odchazi-s-povesti-korupcnika-rasisty-i-suknickare-1nj-/domaci.aspx?c=A090112_213936_domaci_dp

Politická paměť nikdy mezi voliči nefrčela. Přesně na tomto faktu staví svou politiku nejen naši, ale dá se říci jakýkoli politik napříč celého světa. Potřebuje skutečně česká politika takové lidi jako je Bělobrádek a Čunek? Nenávistná politika, nebo politika ignorující rasismus u jednotlivých členů nemá nic společného s křesťanskou morálkou, nebo náboženskými postoji.

Bělobrádek i Čunek si jsou oba dva velmi podobní citem pro populismus, kdy dokonce ani stranické plány a sliby nehrají velkou roli. I proto oba dva měli ve volbách skončit, protože česká demokracie si to zaslouží.