Zeman hostil na Hradě muže, který “ve svém týmu” zaměstnával člověka, jehož můžete označit za nacistu

Miloš Zeman opět “zneužil” svého postavení a na Pražský hrad po setkání s nejvyššími ústavními činiteli Německa přijal Steva Bannona v doprovodu poslance Alternativy pro Německo Petra Bystroně. 

Bystroň je synem českých exulantů, kteří odešli do tehdejšího západního Německa z bývalého Československa v roce 1987. V čele bavorské AfD je od roku 2015 a nedávno z vedení odešel, aby se mohl věnovat poslaneckému mandátu..

Příznivci krajní pravice byli určitě nadšeni z počínání Hradu, zatímco milovníci demokracie nevěřícně kroutili hlavou nad tím, kdo všechno se dostane do bývalého sídla českých králů a prezidentů. Sté výročí založení Československa vypadá s takovými fotografiemi opravdu zvláštně. Krajní pravice vyjadřující se nenávistně vůči migrantům i minoritám je přijímána nejvyšším ústavním činitelem státu, zatímco německá média v jednotlivých článcích uvádějí, co je Petr Bystroň – poslanec Bundestagu zač.

Zpravodajský server Zeit.de nedávno vydal článek zabývající se pochybnými kontakty nově zvolených zákonodárců Alternativy pro Německo.

Například takový Petr Bystroň – bavorský krajně pravicový politik a syn ekonomických migrantů z Čech ve své kanceláři zaměstnává, nebo zaměstnával mimo jiné osoby blízké německé a švýcarské krajně pravicové scény.

Konkrétně by mohla být řeč o Ericu Weberovi, který má “na triku” několik článků ve stranickém plátku NPD, ale to mladému odpůrci migrace zřejmě nevadí. Pochybnosti vyvolává také autor mnoha článků v krajně pravicovém plátku Kubitscheks Sezession Jan-Andreas S., jež v Bystroňově kanceláři také působí/působil. Z krajně pravicové a velmi extrémně se vyjadřující mládežnické organizace Danubia se Jan-Andreas S. dostal velmi blízko k federální politice skrze poslaneckou kancelář.

Alternativa pro Německo se dostala do Bundestagu a s tím přišlo do stranických kas více peněz a noví poslanci, místní kanceláře AfD přijímají nové lidi, zakládají se nové kanceláře a do jejich prostředí se podle některých médií dostávají mimo jiné také pochybní radikálové.

…web https://www.aida-archiv.de ve svém článku tvrdí, že Bystroňův tým tvoří devět lidí. Od bývalých členů Svobodné demokratické strany, kde Bystroň před vstupem do AfD zahájil svou politickou kariéru, politicky nečinné osůbky, až po persony známé z extrémistické scény. S Ericem Weberem se Petr Bystroň údajně seznámil při poskytování rozhovoru pro AfD spřátelenému plátku fakt.info.

Eric Weber je švýcarským krajně pravicovým extrémistou z Basileje, jehož  podle rozhodnutí basilejského soudu z listopadu 2016 můžeme s klidem v srdci označovat za nacistu. Eric Weber totiž podal trestní oznámení na Jürgena Saalfranka, který zmiňovaného muže nazval “nacistou”, nebo “nacistickým prasetem” a soud po sáhodlouhém projednávání a několika soudních stáních uznal, že označovat Erica Webera za nacistu je na základě předložených důkazů správné, protože by jinak Weberovu žalobu nezamítl. Ovšem samotný Weber sebe sama označuje za “národního hrdinu Basileje” a odmítá jakékoli spojitosti s nacionálním socialismem. Dokument o 238 stranách soudu dokázal, že Weber měl styky s příznivci nacismu jako je například Karl Richter a Sigrid Schüssler. Eric Weber byl mimo jiné také autorem krajně pravicového plátku “Nation and Europe” a stranického časopisu NPD “Deutsche Stimme”. V roce 2008 byl Weber odsouzen v Basileji za úplatkářství a volební podvody.

To je panečku okolí kolem človíčka 23. září 2018 přicházejícího krajně pravicovým Američanem na Pražský hrad. Až člověka jímá ostuda nad tím, kdo je vpuštěn a hlavně přijímán prezidentem České republiky. Podivných styků kolem Bystroně je mnohem víc. Několikrát Václavem Klausem oblíbený politik z Bavorska vyjádřil podporu bavorským identitářům, za což si u čecháčkovských nadšenců zmiňovaný politik “vysloužil” zájem ze strany Spolkového úřadu na ochranu ústavy. Podporu vyjadřoval údajně také Pegidě.

Opravdu by měli být takoví lidé přijímáni na Pražském hradě? Miloš Zeman dělá republice ostudu a přesně takovéto “návštěvy” ze zahraničí jsou jednou z nich. Blížící se výročí sté existence Česka by mělo být oslavováno jinak, než s přítomností extrémistů a krajně pravicových politiků na nejvyšších místech státu.