Nothern Pirates: lajkují rasistické komentáře, usedají pod fáborem připomínajícím white power hadr…i kandidátka SPD se o nich zmiňuje

Islamofobie je stejně odporná jako antisemitismus. Hovoří velmi podobným jazykem, požaduje nedemokratická přání eskalující například v odlidštění ideového nepřítele a jeho následnou fyzickou likvidací, protože s netolerancí, nedostatkem znalostí, ochotou generalizovat a stále se zvyšující nenávistí nemůže nikdy přijít nic hezkého. 

Tam, kde islamofobové napodobují fanatismem nejradikálnější wahhábity, tam také mohou vyrůst předpoklady pro novodobé koncentrační tábory s novou továrnou na smrt. I proto je třeba, aby společnost na projevy islamofobie reagovala stejně ostře jako na projevy antisemitismu, který se rovněž před druhou světovou válkou zažral do podvědomí natolik, že společnost, nebo podstatná část z ní tolerovala násilí, až se násilné projevy fyzické povahy vůči židům staly hrůzostrašnou realitou dokazující budoucím pokolením čeho všeho je schopný člověk s rasovou a náboženskou nenávistí.

I když je počet muslimů v Česku velmi malý a skutečně praktikujících muslimů je zde ještě méně, rádoby vlastenecké spolky, hnutí, organizace zkoušejí cestičku k zájemcům, zviditelnění skrze útoky na muslimy, islám s tvrzením, že útoky na základní svobody ve společnosti bojují z obav před islamizací, ke které v Čechách, ale dokonce ani v Evropě nedochází.

S projevy islamofobie se v Česku setkáte na mnoha místech republiky, kdy zvláště před komunálními volbami někteří představitelé Okamurova politického hnutí nemají problém zúčastnit se akcí místních islamofobů, protože ti zdatně papouškují to, co SPD. Za typický příklad by mohla sloužit chomutovská lídryně Elvíra Hahnová. Na facebookovém profilu se “chlubí” fotkou  z noční jízdy motorkářů proti islámu.

Je to vskutku velké hrdinství kolem desáté večer usednout na motorku, projíždět se s islamofobní náladou liduprázdnou ulicí a ještě k tomu si myslet, že takovým počínáním zakončeným kalbou v hospodě děláte něco proti islamizaci, nebo snad islámu…fobici od NOTHERN PIRATES jsou prostě hrdinové a pokud si dají pozor na objížďky na nejrůznějších úsecích, tak si potom s pivem v ruce mohou s trochou představinosti připadat jako novodobí křižáci v zácviku.

Jenom, například takový starousedlík z Chomutova by se mohl ptát, jak a hlavně kde se ve městě a jeho okolí projevuje nebezpečí islamizace, islámu. Ve městě není muslimská modlitebna, dokonce ani mešita, a když na to přijde, dokonce zde není ani synagoga, která byla odstraněna v 50. – 60. letech dvacátého století, zatímco ta jirkovská je v nepěkném stavu.

Až to člověku nedá a s nějakou rádoby spanilou jízdou městem si vzpomenete na historické reálie, kdy henleinovci a další antisemité prováděli Chomutovem spanilé pochody nejen proti Čechům, ale také židům. Pravda, tenkrát během takových jakoby zaručeně vlasteneckých vycházek tu tam někdo přišel o život, zdraví, zatímco dnes nic podobně násilného nehrozí…i když kdo ví, jak by skupinka motorkářů reagovala, kdyby v temných ulicích potkala, nedej bože, muslima…buď by ho nechala být bez jakékoli reakce,  nebo pravděpodobně by se mu vysmála, vyfotila si ho a posléze by dotyčného vystavovala na Facebooku jako příklad jasné islamizace, ale i takové počínání je neslučitelné se zásadami demokracie a liberálního smýšlení o světě.

Je složité odhadovat reakci od někoho s nejspíš s rasistickým pohledem na svět.

Lajkovat komentář obsahující “stop cigošům” může opravdu jen trapný rasista. Slušný člověk s nerasistickou myslí by podobnými názory opovrhoval a admin by přinejmenším slovně vyčinil autorovi komentáře. Přeci jen, pohledem do řad motorkářů z Nothern Pirates nevykukují nějací puberťáci, ale muži ve středních letech, za kterými se jen tak na bílé zdi vyjímá černý prapor s white power tématikou, o níž zcela určitě někteří řeknou, že se jedná o keltský kříž a skupinka vousáčů jsou náruživými milovníky keltské kultury.

A pak se divte, že motorkáři mají špatnou pověst, když jsou k vidění na sociálních sítích také podobné momentky ze setkání, na kterých cosi napovídá, že skupinka shromážděných u žlutavého moku nebude mít daleko k radikálním názorům, což je vidět i na lajku v blízkosti jasně rasistického příspěvku. No co….s tričkem, na kterém je jasně uvedeno “SUPPORT 81 NOMADS BOHEMIA” jde všechno líp. Hry na české Hells Angels se někomu líbí a když na to přijde i díky této spojitosti je možné všelicos okecat.

Předminulá jízda islamofobů se dostala do místních novin…

motocykloví “bojovníci” proti islámu se potěšili nad svými fotkami v motocyklistickém, a tak svět může slavit, protože byl zase jednou ušetřen od světového nebezpečí. Možná, kdyby nebyla islamofobie cool díky radikalizaci společnosti, veřejně by účastníci motorkářských potlachů organizovali jízdy proti chomutovským Romům…kdo ví?