Někteří fanoušci Zemana by rádi lynč na ženu, která na prezidenta vykřikla:” “Fuj, táhni!”

Někteří virtuální obdivovatelé a fanoušci Miloše Zemana opět podnikají ve světě sociálních sítí hon na “čarodějnice”, respektive na maminku, jež na adresu prezidenta republiky během Zemanovy návštěvy prvňáčků na Praze 6 v inkriminované škole vykřikla za přítomnosti novinářů trefně mířenou výtku: “Fuj, táhni!” a posléze opustila budovu základky, i když jí v tom zprvu bránila hradní ochranka.

Milovníci rudohnědých teorií velmi rádi a pravidelně volají v nejrůznějších diskusích o svobodě projevu, svobodě slova…ovšem když dojde na opačný názor na jejich vzor – výjezdního prezidenta Ruské federace, jdou stranou jakékoli zidealizované a dosti okleštěné teorie o právu na názor stranou, protože Miloš Zeman je přeci kovaným vlastencem a je nemyslitelné, aby se o něj kdokoli otíral, když exdůchodce z Vysočiny tak krásně a malebně vykládá o vyhubení novinářů, vystupuje proti Merkelové a ve slovech vyjadřuje všechno, co si čecháčkové dávající hlas Okamurově SPD, Zemanovcům, nebo Bartošově Národní demokracii myslí.

Zastánci kultu Miloše Zemana se shromažďují v nejrůznějších skupinách a stránkách, kde není nouze o pohnutky k nenávisti, propagace rasismu i pochvalné, téměř básně na Putina jsou vskutku velmi podivným místem na české straně facebooku.

Jedna z nich se jmenuje “Náš pan President Zeman za nás, my za pana Presidenta Zemana”. A právě sem Miloše milující pan Karel vložil obrázek s domnělou maminkou a komentářem “Má někdo ponětí, jak se jmenuje a kde bydlí?

To je velmi nebezpečné. Tvář ženy není na fotce ve skupině rozostřená. Rozostření provedl Demokratikon.cz vzhledem k uchování anonymity ženy, která na základní škole T. G. Masaryka 3. září 2018 neudělala nic špatného. Nahlas vyslovila svůj názor, za což byla tragikomicky opomenuta hradním mluvčím Ovčáčkem se slovy, aby se žena chovala slušně. To je trošku zvláštní od někoho, jehož zaměstnavatel sprostě nadával v Českém rozhlase, neomluvil se za to a před několika dny před přítomnými diplomaty litoval toho, že novináře se nepodařilo vyhubit jako blbouna nejapného.

Někteří Zemanovi nadšenci by byli rádi, pokud by znali identitu zmiňované maminky, protože potom by jí mohli posílat nevybíravé zprávy, například na sociálních sítích, nebo přinejhorším by mohl ve schránce na objevené adrese skončit dopis s peprnými slůvky, které rozhodně slušně vychovaný člověk nikomu neříká, ani nepíše.

Internet snese doslova všechno. A jak to vypadá, někteří v reakci na Karlovu výzvu převzali mluvu Miloše Zemana z Českého rozhlasu, kdy nejvýše postavený politik v zemi nepříliš lichotivě nazval ženské přirození. Jako vždy ve slovíčkaření vystupuje zemanovců věčná můra Kalousek jako symbolika všeho nejhoršího a totálně zkaženého. Ale tentokrát předseda poslaneckého klubu TOP 09 může zůstat v klidu. Maminka ze základky ho podle slov Andrease překonala…a to už je co říct…

I zde se vyskytují nepřímé vyhrůžky fyzickým násilím, pro které by identita mladé ženy měla být odhalena. Je to vskutku nechutné. A zároveň je to sonda do duše militantních zemanovců ochotných prozatím jen virtuálně lynčovat jiné s opačným názorem nehodícím se do rudohnědé velkoříše prokremelských podporovatelů.

Tak málo stačí, abyste byli označováni za odpad…Karel by chtěl s dotyčnou ženou “zatočit”, protože soudy s policií prý s vykřikující osobou neudělají vůbec nic.

Jestlipak si autor alespoň částečně uvědomuje, že svými veřejně přístupnými výpady balancuje na hraně zákona, protože vyzývat k násilí vůči ostatním je trestné a dotyčný muž by mohl přinejmenším za ideově přesolenou diskusi ve skupině skončit před přestupkovou komisí, což by se mu asi nelíbilo.

Žádosti o odhalení identity a nasdílení do co nejvíce skupin a stránek na Facebooku kolují spletí nul a jedniček, zatímco ti agilnější vytvořili virtuální petici na potrestání člověka, který pouze projevil slušnou formou bez ataků na jakákoli lidská práva svůj názor.

Inu, i tak vypadá demokracie a svoboda v podání Zemanových podporovatelů. Musíte držet ústa, jinak vznikne tragikomicky směšná petice, ve které jednotliví petenti pouze dokazují nízkou míru citu pro demokracii a nedostatek soudného myšlení.

Někteří lidé by skutečně raději měli pětkrát po sobě přemýšlet, než cokoli na internet napíší, protože nenávist a pohnutky k nenávisti na sociální sítě nepatří. Potom není divu, že Facebook takové příspěvky smaže a uloží jejich autorům nucenou přestávku od sepisování fobických “mouder” do veřejného prostoru.