Dopustilo se Čisté Ústí podvodu, když na hlasovacím lístku uvedlo ženu, která tvrdí, že nekandidovala?

Politické hnutí Čisté Ústí vzniklo počátkem léta 2014 údajně jako protiváha vůči zavedeným politickým stranám ve městě obsaženém už v samotném názvu zmiňovaného politického subjektu. Na veřejnosti se “proslavilo” především krajně pravicovým lídrem do komunálních voleb, předsedou xenofobní a ultranacionální DSSS Tomáš Vandasem.  

Představitel radikálů v červené bundičce s puškou v ruce na střelnici působí opravdu více než podivně, zvláště, pokud si uvědomíte jakou minulost tento pán má. S protiromskou a velmi nenávistnou rétorikou předsedal soudem zakázané Dělnické straně, zatímco dnes se v rámci účelového politického subjektu snaží skrze podivná prohlášení na billboardu, nebo dopravních prostředcích dostat do ústeckého magistrátu, když už ty minulé volby nevyšly tak, jak si původně Dělnická strana sociální spravedlnosti přála.

Z trolejbusu k cestujícím promlouvá fotografie Tomáše Vandase jasným a na hraně rasismu poletujícím vzkazem “STOP ČERNÝM PASAŽÉRŮM”.

V minulosti se lídr Čistého Ústí pohyboval na protiromských demonstracích, a tak není divu, že mysl cestujících a návštěvníků města sklouzává k myšlenkám na rasismus a apartheid, ve kterém by jinak zabarvení, například Romové, nesměli jezdit městskou hromadnou dopravou, protože ta by byla z přání Čistého Ústí přístupná jen bílým obyvatelům města. Zprávu sesílanou do okolí skrze propagační materiály snadno rozklíčují místní rasisté. Proto není divu, že jeden z nich momentku s Vandasem na trolejbusu okomentuje facebookovým zvoláním: “Zatocime s cernyma rasistama fuj zespinama.Černý rasismus proti bílým.Bílá brava je pěkná černá fuj

Když jako politické hnutí nemáte co nabídnout, přichází řeč na provokativní kampaň dotýkající se názorů, které by slušně vychovaný člověk za žádných okamžiků nevypustil ven z úst. Pojem slušného občana zdevalvovali a poničili Pernicovi Slušní lidé, Okamurova Svoboda a přímá demokracie, zatímco Čisté Ústí hodlá v podobném koloritu následovat před okamžikem vzpomínané. Image nevylepší ani vozíčkářka na kandidátce, Jana Brambaški. V roce 2010 kandidovala do zastupka na devětadvacáté pozici kandidátky České strany sociálně demokratické.

Zdroj: https://volby.kurzy.cz/jana-brambaski

Mandát s  5 118 hlasy nezískala, a tak je nyní o osm let později na společné předvoloební fotce s Tomášem Vandasem…panečku, to je ale velký sešup. Od oficiálně demokratické partaje se dostanete na první místo kandidátky politického hnutí, se kterým je spojován někdo jako předseda DSSS.

A když je řeč o kandidátce, možná by nebylo na škodu zmínit hlasovací lístek, na jehož šesté pozici najdete podezření z podvodu, kdy profil se shodným jménem uvedeným na hlasovacím lístku ve facebookové skupině Ústečáci sobě tvrdí, že v zahraničí bydlí dlouho a za Čisté Ústí nekandidoval, do hnutí nevstupoval a nic nepodepisoval.

Účet Nikola Kdolská má dostatečně dlouhou historii, takže se nejedná o narychlo vytvořený brak určený k poškození podivného politického hnutí na severu Čech. Stejně tak na kandidátce dostupné na internetu existuje v rámci “velké kandidátky” v Ústí nad Labem na dvanáctém místě jistá Nikola Kdolská. Ve volebním okrsku Ústí nad Labem – Neštěmice Nikola Kdolská skutečně zastává šestou příčku.

Jde o shodu jmen, nebo se skutečně jedná o podvod? Lže facebookový účet s nickem Nikola Kdolská o tom, že nekandidoval, nebo mluví pravdu?

Pokud se skutečně jedná o podvod, potom se nabízí otázka, kde Čisté Ústí vzalo osobní údaje mladé ženy a kdo zfalšoval její podpis na kandidátce? Čisté Ústí možná zase tak čisté nebude, jak ve svém názvu říká…na sedmé pozici kandidátky Čistého ústí figuruje babička Nikoly Kdolské, Jarmila Langerová.

Možná odsud vedou ony spojnice k tomu, proč je jméno mladé ženy uvedeno na kandidátce a následně také hlasovacím lístku. Zfalšovala příbuzná podpis vnučky, aby i ona kandidovala za stejný politický subjekt? V neštěmické kandidátce je Nikola Kdolská uváděna jako vysokoškolačka, zatímco na “velké kandidátce” je v kolonce povolání uvedeno už jen studentka. To je poněkud zvláštní. Proč není všude uvedeno stejné povolání? Celé to vypadá velmi podivně.

Možná by nebylo od věci, kdyby Nikola Kdolská podala na politické hnutí Čisté Ústí žalobu, aby se záležitostí začala konečně zabývat Policie České republiky, protože do té doby nebude na sto procent jisté, zda se politické hnutí s Tomášem Vandasem na transparentech dopustilo podvodu…přeci jen, do bizárů voleb by nemělo patřit falšování jmen na kandidátkách a hlasovacích lístcích, protože tím dochází k poškozování zásad demokracie.

Doplnění článku:

Možná se něco podobného stalo Martinu Zahálkovi dlouhodobě se nacházejícího v Rakousku. Tento muž ve skupině Ústečáci sobě tvrdí, že se proti své vůli objevil na hlasovacím lístku střekovského volebního obvodu Okamurovy SPD.

Pokud autor příspěvku na facebookové stránce nelže a nejde o shodu jmen, pak jedná se o další velmi vážný případ, kterým by se měla zabývat policie. Nabízí se otázka, je podobných případů na Ústecku víc? Rozhodly se snad krajně pravicové strany a politická hnutí zneužít jména lidí dlouhodobě pobývajících v zahraničí? Doufaly, že se na takové hrubé porušení zásad demokracie a zneužití osobních údajů nepřijde, když oběti dlouhodobě nežijí v České republice?