Předsedkyně SPD Chomutov pracovala s Palestinci, je proti islámu. Kritizuje neziskovky, je ředitelkou jedné z nich

Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury(SPD) je vysoce nenávistným extrémisticky zaměřeným projektem, ve kterém vrcholní představitelé s poslaneckými pasy lžou doslova za přímého přenosu, kdy se fake news útočící na Romy a nejrůznější představitele minorit stávají hlavním proudem politických tvrzení zaručených nevlastenců ochotných spojit okupaci z 68. s Evropskou unií.

Vykladači nepravd o koncentračním táboře v Letech u Písku by rádi získali na komunální úrovni větší zastoupení, a tak na celostátní úrovni dávají v médiích najevo obavy z Pirátů, aby v demagogické cestičce za jednoduchým voličem pokračovali útoky na neziskový sektor, neziskové organizace a každého, kdo se jen trošku odlišuje od zemanovsko-radikálního pohledu na svět.

Zatímco se předseda  snaží kromě kultu osobnosti pěstovat mýtus o třinácti tisících členech, v jednotlivých buňkách politického hnutí to skřípe. Nespokojenci odcházejí, Papežík na sociálních sítích ukazuje, že Nejvyššímu soudu podal žádost na pozastavení činnosti SPD a při bližším pohledu na jednotlivé součásti extrémofilů vypadá počin Večerníčka, Okamury a dalších opravdu divně. Podívejme se například na SPD Chomutov, kde předsedkyní není nikdo jiný, než Elvíra Hahnová, která v minulých komunálních volbách kandidovala jako bezpartajní za Otevřenou radnici, zatímco další volby krajské a parlamentní stejně neúspěšně absolvovala “v trikotu” SPD.

Zdroj: https://volby.kurzy.cz/elvira-hahnova/kv2014/136185

Krásné a pravdivé heslo: “Nad nikoho se nepovyšuj a před nikým se neponižuj!” nejspíš v už kvůli nenávistným postojům a xenofobním názorům zmiňovaného politického hnutí vzalo za své. Zaměstnankyně mezinárodní obchodní společnosti dala na provinční uzavřenost bránící ostatním ve svobodách, jako jsou svobody náboženského vyznání. Neponižování i nepovyšování se nad ostatní nejspíš v mysli Elvíry Hahnové neplatí, jinak by nebylo tolik xenofobních a islamofobních příspěvků na sociálních sítích jmenované čtyřicátnice.

Zdroj: https://otevrena-radnice-chomutov.webnode.cz/nasi-kandidati/2-elvira-hahnova/

Tam, kde není nouze o Středoevropana.cz a dochází k projevům náklonnosti k jednobarevnému pohledu na svět, tam opravdu není nouze o nejrůznější košilaté příspěvky, za které by byl politik na Západě totálně zesměšněn a vymaněn z jakéhokoli úspěchu a kariéry v politice, protože takové názory nepatří do slušné společnosti, natož do politiky jako takové.

Zdroj: facebookový profil Elvíry Hahnové

Až si člověk říká, jakou by asi paní Hahnová měla virtuální zeď, kdyby místo islamofobie byl populární antisemitismus. Možná by obsah nenávidění zůstal poplatný hlasu politického hnutí, ve kterém předseda útočí přesně na to, z čeho by mohli mít obavy neinformovaní a frustrovaní voliči. Například na zobrazeném příspěvku paní chomutovské předsedkyně SPD je nakrásno vidět, že generalizace i s předsudky sehrávají hlavní “politický” směr  směšných odpůrců všeho islámského, i když zrovna v případě Elvíry Hahnové se člověk musí sebe sama ptát, jestli nenávist vůči všemu islámskému a uprchlíkům koluje v krvi od vstupu do SPD, nebo se jedná o dříve získané “fobické manýry”.

Elvíra Hahnová totiž před lety jako jednatelka s palestinskými společníky Hamedem A A Malim a Abduljabbarem A A Khdairem podnikala ve společnosti H.B.BETA spol. s r.o. 

Zdroj: https://rejstrik.penize.cz/26200422-h-b-beta-spol-s-r-o-v-likvidaci

Dnes je islám problémem, zatímco v dobách podnikání muslimové nevadili a mohli být klidně společníky ve společnosti, jež 25. října 2015 zanikla výmazem z Obchodního rejstříku. S cizinci se podniká, s největší pravděpodobností s muslimy se podniká, aby nyní v rámci politické kampaně sledovali fanoušci se spolustraníky naprosto opačný sled názorů. Je opravdu možné tak rychle změnit ideový přístup ke světu, nebo se jedná o jednoduchou účelovku pokoušející se překonat neúspěchy ve volbách? Na to si paní Hahnová musí odpovědět sama před vlastním svědomím.

Zajímavý, takřka tragikomický je postoj k neziskovému sektoru, obecně prospěšným společnostem, které nejen Tomio Okamura častuje nenávistnými útoky a odpornými přívlastky. Ostatně, na podobné vlně hraje také Elvíra Hahnová, která nedávno na své facebookové zdi nasdílela tento příspěvek.

Zdroj: facebookový profil Elvíry Hahnové

Přitom je to především samotná Elvíra Hahnová, co kdysi s dalšími lidmi spoluzaložila obecně prospěšnou společnost Nová místa 2012, ve které vykonává předsedkyně chomutovské SPD také funkci ředitelky.

Zdroj: https://novamista2012.webnode.cz

Okamura brojí proti politickým neziskovkám, Hahnová sdílí narážky proti neziskovkám, zatímco sama jednu neziskovku spoluvytvářela a je její ředitelkou…není náhodou řešení nezaměstnanosti v regionu také politickou záležitostí? Nezasahuje před okamžikem zmíněná obecně prospěšná společnost do pracovního trhu na chomutovsku? Určitě ano. Neziskovka paní Hahnové v roce 2013 získala na dotacích od Ústeckého kraje 100 000 korun.

Zdroj: https://novamista2012.webnode.cz/_files/200000030-bd2ddbe2b9/Závěrečná%20zpráva%20a%20vyúčtování%20dotace%20-%20str.%202.pdf

Takže až zase někdy budou straníci z SPD filosofovat nad tím, jak je špatné, když jsou neziskové organizace dotované z veřejných financí, měli by si tito lidé vzpomenout na kolegy a jejich činnost, za kterou samotná Elvíra Hahnová dostala v říjnu 2013 zaplaceno 12 914 korun. Je to neskutečně úsměvné, když ti, co vystupují proti neziskovému sektoru a kritizují jeho financování, naráží na dotace ze státní kasy směrem k “politickým neziskovkám” jsou také přímými účastníky neziskového sektoru. Mimochodem, i přes dotaci Ústeckého kraje a daru Severočeských dolů Naše místa 2012 vykazují ztrátu  za rok 2013 ve výši 87 740,69 Kč, kterou se později zavázala uhradit zmiňovaná zakladatelka neziskovky.

Mimochodem, když je řeč o dotacích a dotovaných pozicích v neziskovém prostoru tolikrát v obecné rovině kritizovaném Svobodou a přímou demokracií Tomia Okamury, možná není na škodu připomenout si, že chomutovská kandidátka do Senátu Parlamentu ČR Elvíra Hahnová jedno takové dotované místo kdysi zastávala za měsíční mzdu ve výši 16 080 korun.

Zdroj: https://novamista2012.webnode.cz/_files/200000022-65f6d69e0f/2014-06-06_Zápis-ze-schůze-správní-a-dozorčí-rady-společnosti_str.x.pdf

Neziskový sektor není SPD cizí, i když ho partajníci kritizují. Kdyby tomu bylo naopak, Elvíra Hahnová by nebyla ředitelkou obecně prospěšné společnosti. Ale co, protineziskovková kampaň namířená například na PRO Chomutov bude vítaným doplňkem předvolebního lákání do komunálních a senátních voleb. O Danielu Černém, bývalém starostovi Chomutova rusofilní Aeronet napsal, že tento muž “podniká v neziskových organizacích a pronajímá prostory neziskové organizaci Člověk v tísni”, tak se protineziskovkový tón skvěle hodí, i když samotná předsedkyně SPD je ředitelkou jedné z neziskových organizací.

Zdroj: https://aeronet.cz/news/chomutov-je-peklem-na-zemi-shoduji-se-mistni-politiku-ve-meste-ovladli-neziskovky-clovek-v-tisni-pirati-zeleni-a-podivne-multikulti-hnuti-na-radnici-vedeni-mesta-se-obmenilo-zustalo-ghetto/

A že se tímto směrem uchýlí předvolební agitka na chomutovsku…to je víc než jisté. SPD nemá regionálně co svým voličům a zájemcům nabídnout, a tak se použije s největší pravděpodobností to, co ostatní předtím zaseli, například v pochybných a zaručeně podivných netových novinách, kterým průměrný fanoušek Kremlu a Putina věří víc, než je zdravé.

Inu, populismus vládne Svobodě a přímé demokracii, i když neziskovky jsou blízko samotnému vedení partaje.