Předseda mládežnické organizace AfD z Dolního Saska prohlásil, že Stauffenberg byl zrádce

Alternativa pro Německo(AfD) je velmi oblíbenou mezi českými představiteli krajní pravice, milovníky politiky Kremlu a odpůrci politiky Evropské unie. Radikálové „ze sousedství“ mající nepopiratelné styky s německou neonacistickou a extrémistickou scénou jsou sexy pro Klause staršího, ale také pro některé představitele a předvolební „pomocníčky“ Okamurovy Svobody a přímé demokracie.

Zmínka by mohla být například o Radce Hladíkové z Kutnohorska, která se 24. července 2018 na svém facebookovém profilu „chlubila“ s tím, že pracuje pro Beatrix von Storch z AfD. Nepřehlédnutelná je také role potomka českých migrantů v Německu, Petra Bystroně, který za Alternativu v Bundestagu vykonává roli federálního poslance. Také u tohoto Klausova oblíbence je možné s úspěšností sobě vlastní pochybovat o nejbližších poslancových spolupracovnících, mezi které podle tvrzení Zeit Online patří také autoři článků ze stranického plátku NPD.

Ultranacionálové se radují z 12,6procentního výsledku ve volbách, zatímco demokracie trpí názorovou strukturou a ochotou Alternativy spojovat extrémisty a neonacisty z širého okolí, mezi které patří také členové ze zakázané organizace Heimattreue Deutsche Jugend. Protiunijní názory mohou být pro někoho s nacionalismem v srdci sexy, ovšem příklon k omlouvání zločinců a představitelů nacistické minulosti tak sexy nemůže být ani pro české milovníky ideálu republiky uzavřené pod neprodyšným baldachýnem krve, půdy a rodu.

Například takový předseda mládežnické organizace Alternativy z Dolního Saska (Junge Alternative Niedersachsen) na svém facebookovém profilu prohlásil, že atentátník na Hitlera, Claus Schenk Graf von Stauffenberg, byl „zrádce, který byl ochoten riskovat miliony životů a obětí bez rozpoznatelných výhod pro německý lid“. Na příspěvek Larse Steinkeho upozornil německý zpravodajský web die Welt.de.

Český překlad facebookového příspěvku předsedy mládežnické organizace Alternativy pro Německo z Dolního Saska:

Je toho hodně, co bylo minulý týden řečeno a diskutováno o 20. červenci a Stauffenbergovi.
Hodně jsem o tom přemýšlel a podle mého vlastního posouzení – může být negativně odmítnut – pokud přejdete k následujícímu tvrzení:

Kdo by chtěl v časech akcí zadních vojů vůdců jednotlivých států vyhladit vlastní řady a vyvolat v nich chaos vedoucí k risku zhroucení válečných frontů a tím neomezeně posílit nepřítele, který není rozvážný, ani ideální, a který není nepřítelem Hitlera, nýbrž německých vojáků a německých civilistů, tedy nepřítelem německého lidu a tedy i mým nepřítelem.

Stauffenberg byl zrádce, který byl ochoten riskovat miliony životů a obětí bez rozpoznatelnýchh výhod pro německý lid.
Válka nebyla konkrétně – na rozdíl od dnešní propagandy – válkou primárně proti Hitlerovi,
ale proti Německu a německému lidu.

Pokud by se fronta zhroutila a Wehrmacht by nemohl pokrýt (bezpečnost – pozn.- redakce) milionů Němců,
kteří uprchli z východních území, jistě by ‘zmizelo’ více než ‘jen’ jeden milion vysídlených osob.
Stauffenberg není hrdina a 20. červenec není mistrovský, byl to hanebný pokus zbabělce o záchranu vlastní kůže před komandy nadcházejícího vítěze.

To je poněkud svérázný názor na období dějin, kdy se jeden nacista 20. července 1944 rozhodl zabít Hitlera bombou v kufříku ve vůdcově ústředí.

Zdroj: Wikipedie o Stauffenbergově pokusu o zabití Hitlera

Kdyby byl atentát úspěšným, zcela určitě by zachránil miliony životů před utrpením a krutou mrtí. I proto je názor předsedy místní mládežnické „pobočky“ v Dolním Sasku poněkud zvláštní, jako kdyby vrah milionů nebyl pohromou pro německý lid, německý stát, který nacismus přivedl do zkázonosné války, zatímco povraždil miliony nepřátel ideologie hákového kříže. Stauffenberg byl během noci z 20. na 21. července se třemi dalšími protihitlerovskými povstalci zastřelen a nyní , po více než sedmdesáti letech byl stejný muž vysokým představitelem současných německých krajních pravičáků titulován na zrádce. To je opravdu nechutné.

Předseda mládežnické organizace Alternativy pro Německo z Dolního Saska také ve svém sáhodlouhém příspěvku říká, že tehdejší armády bojující s nacistickými vojsky nebojovaly proti Hitlerovi, ale proti Německu: „Válka nebyla konkrétně – na rozdíl od dnešní propagandy – válkou primárně proti Hitlerovi, ale proti Německu a německému lidu“. To je absolutně nepřijatelné hlavně proto, že se človíček ze sociálních sítí nepozastavuje nad tím, o jaké Německo šlo…nezmiňuje se o znásilnění němectví a jeho nehorázném nahrazení nacismem. Neříká ani slovo o tom, že němectví není totéž, co nacismus.

Lars Steinke považuje odpůrce Hitlera i jeho zkázonosné politiky za zrádce a nacistické Německo pod kuratelou Vůdce nejspíš vlivný mužík ani nepovažuje za říší zla nemající nic společného s opravdovým Německem. To je velmi nebezpečné a do jisté míry to cosi vypovídá o ideovém zaměření Alternativy pro Německo a jejich mládežnických organizací.

Příště, až se zase budou krajně pravicoví čecháčkovští radikálové dmout hrdostí nad akcemi Alternativy pro Německo, možná by si před tím měli vzpomenout na ohavné komentáře, kterých se jednotliví členové AfD dopouštějí. AfD do parlamentu ani moderní politiky nepatří a podobná prohlášení jako to předsedy mládežníků Alternativy z Dolního Saska to jasně dokazují.

Alternativa pro Německo se sice distancovala od Steinkeho slov, ale komentář předsedy dolnosaské organizace mládežníků jen dokazuje, jací lidé se nacházejí na vysokých stranických postech. Lars Steinke není prvním, kdo by se ve svých komentářích v AfD vyjadřoval podivně, nebo pronacisticky.