Ortelova Mešita Romanu Frieselovou v Dubí přivedla do prapodivných tiků v ruce

Když zazní flašinetářské odrhovačky Tomáše Ortela, někteří rádoby vlastenci se neudrží a během falešného popěvku mimo jakoukoli tóninu nenávistných songů dávají průchod nejrůznějším “tikům” v rukou, které mohou být veřejností kvalifikované jako hajlování. 

Být obklopen ideovými přáteli a zažrat se do Hnídkovy Mešity…to potom osobité Já vystupuje do popředí, zatímco se kabelka s britskou vlaječkou na vrchu pohupuje jako oprátka na pověstném setkání Adama B. Bartoše.

Romana Frieselová dala průchod emocím, a tak k facebookové fotečce s textem Blood & Honour dodala další ideový rámec, se kterým někteří lidé mohou najít cestičku do dávno zapomenutých devadesátek dvacátého století, kdy podobní lidé v bombrech hledali úlevu od osobních frustrací, zatímco se zuby nehty plni obav z malosti národa i sebe sama snažili napodobovat německou krajně pravicovou scénu.

Je to vskutku pitoreskní podívaná. Mladíci v černém trikotu pokuřují, zatímco žena, snad ve středních letech, rozjela před novináři a přítomnými lidmi vlastní karaoke show, jehož zhlédnutí vyžaduje nejen silné nervy, ale také patřičný smysl pro výrazný outfit české krajní pravice.

Ale co byste očekávali od někoho, kdo si myslí, že “židovská otázka nebyla vyřešena”,

Zdroj: Internet; https://www.imgup.cz/image/LimZ

nebo kdo si na profil sdílí obrázek o tom, jestli Evropanům chybí esesáci v ulicích měst.

Zdroj: Internet; https://www.imgup.cz/image/Limm

To se potom nikdo nesmí divit, že si druzí myslí o Frieselové ticích v rukou, že se jedná o hajlování, protože náznaky ze sociálních sítí hovoří, naznačují a lidé jsou díky tomu všemu nahnáni do jednosměrné uličky podivných ideologií, nad nimiž nejednomu demokracii milujícímu člověku musí stát hrůzou vlasy na hlavě. Takovým způsobem se nevyjadřuje český vlastenec a už vůbec nesdílí na profily sociálních sítí dotazy o tom, zda kamarádům i náhodným návštěvníkům nechybí součást nacistické ideologie.

Ale Romaně Frieselové nejspíš nacismus nebude cizí, soudě podle tohoto screenshotu nalezeného na internetu:

Zdroj: Internet; https://www.imgup.cz/image/Limx

Inu, i takoví lidé projevující se přesně takovým způsobem kolem nás žijí. I proto je velmi důležité, aby společnost dala najevo svůj nesouhlas se závadovým jednáním, protože od virtuálních náznaků, koordinovaných, nebo náhodných tiků v rukou ukazujících, jak vysoko skáče pes, může být k projevům skutečného násilí velmi blízko.