Okamura s SPD chce, aby Staroměstské náměstí před Holanďany ochraňovali američtí vojáci?

Svoboda a přímá demokracie je opravdu tragikomickým politickým subjektem na české politické scéně. 

Radikálové s extrémistickou mluvou na triku pokračují v tom, na co jsou zvyklí. Vydají nové číslo stranického plátku, osadí ho rudou barvou, grafiku podivné kvality ideově obohatí nahnědlým textem, v úvodu se na čtenáře potměšile zubí ve photoshopu upravené selfíčko předsedy, aby následně několik centimetrů opodál zakladatel SPD, syn cizince, bývalý průvodce japonských turistů i majitel cestovky přivážející Japonce do Česka čtenářům oznámil, že si Pražan v hlavním městě připadá jako cizinec.

Člověk opravdu neví, jestli se smát, nebo plakat nad tím, co všechno je možné číst na propagační tiskovině parlamentního politického hnutí. Když není předseda závislý na příjmech z cestovního ruchu, přichází čas na demagogické hrátky útočící zejména na ty, ze kterých Praha bohatne. Někteří čecháčkové mají cizince spojené s uprchlíky, a tak si Okamura nejspíš nedělá těžkou hlavu s tím, jaké dopady by jeho nápady měly na městské finance.

Inu, když jde o úspěch ve volbách, jde jakákoli soudnost stranou, protože demagogie zůstává jedinou devizou, s pomocí níž je možné oslovit xenofobně naladěné voliče nejen v Praze, ale také v dalších regionech republiky. Na více policistů a kamery na nejexponovanějších místech zločinu uslyší dost spoluobčanů, zvlášť když tyto jalové řeči doplníte slovy o azylových zařízeních a stranické neochotě zřizovat ubytovací centra pro uprchlíky. Strach s obavami z neznámého byly a stále jsou hlavní devizou Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury, a tak málokoho překvapí, že odpůrci práva na svobodu náboženského vyznání pokračují v tom, co považují za stranicky přínosné.

Na straně tři SPD zveřejňuje fotografie holandských výtržníků, zatímco nad nimi zveřejnila fotku amerického vojáka s kvérem v ruce s ukrojeným textem “CHCEME BEZPEČNÉ HLE MUSÍ PŘESTAT!” ukazující šipkou na ozbrojence.

Tomio Okamura i jeho SPD chce, aby Staroměstské náměstí před Holanďany ochraňovali američtí vojáci? To je ale novinka. Jen není jisté, zda s takovým návrhem budou souhlasit voliči a milovníci xenofobních nadávek na všechno muslimské i americké. Bezpečnost číslo jedna v podání Svobody a přímé demokracie vypadá opravdu tragikomicky. Na jednu stranu předseda odmítá mise české armády v zahraničí, aby následně v agitačním tisku požadoval na Staroměstském náměstí ochranu obyvatel z rukou americké armády.

No…pokud toto vybalí Tomio Okamura před svými kremlofilně naladěnými voliči, tak na vysněné výhry na pražském magistrátě může zapomenout, i když na patnácti stranách hloupostí zůstává k mání Tomiův domeček.