Jiřímu Černohorskému trestní oznámení nevyšlo, a tak má jen prázdné číslo jednací

Jiří Černohorský je tragikomickým prvkem na krajně pravicové, chcete-li ultranacionalistické scéně. Sebenasíracími videozáběry z taxiku to všechno začíná a třeba příspěvky na sociálních sítích pokračuje.

Skoro padesátiletý mužíček z islamofobní a prokremelské scény by rád patřil do vyšší cenové skupiny, ale nějak se mu to nedaří. Demonstrace s bulharskými radikály nejsou zrovna to ořechové, a tak na řadu přichází trestní oznámení na Babiše, Hamáčka, Pospíšila i řadu dalších kvůli Marrákešskému protokolu.

Je sepsané halabala, přesně tak, jak je radikál z pálení českého překladu Koránu zvyklý. Zatímco mezi milovníky Putinovy politiky kolují zvěsti o tom, že extrémista z protimuslimských setkání nenapsal trestní udání sám, Jiří Černohorský se ve svých facebookových příspěvcích vytahuje s tím, že dostane ke svému trestnímu udání číslo jednací, a pak své okolí bude náležitě informovat o průběhu policejního vyšetřování.

Online zveřejněné téóčko je úsměvným čtením a hned na začátku je jasné, že celá věc skončí v autu, i když se k přidání se do rádoby trestní kauzy připojí někteří podobně smýšlející fobici – virtuální přátelé ze sociálních sítí. Slovíčka o velezradě, vlastizradě jsou pro neznalé milovníky politiky Kremlu sexy, ale ve světle faktů slovní konstrukce konspiračních teorií, lží a polopravd zcela správně neobstojí.

Silácká gesta naplnila řádky Zuckerbergovy sítě…radikálové si zanotovali na téma vlastizrady, zatímco samotný Jiří Černohorský zcela správně přišel o jeden svůj účet a další dva zůstaly pod trestem měsíčního uzavření…být virtuálním extrémistou a pasovat sebe sama na vůdce rudohnědých šiků je ve světě virtuálna velmi obtížný úkol. Porušujete pravidla služby, kterou využíváte, a navíc nemůžete být natolik ostrým, abyste vzbudili zájem těch nejzarytějších xenofobů dnem i nocí básnících o zlých muslimech, Evropské unii a ještě zlejších Romech.

Podané trestní oznámení skončilo neúspěchem, policie konstatovala, že se žádná vlastizrada, dokonce ani žádné protiprávní jednání žalovaných neodehrálo, a tak jediné, co Jiřímu Černohorskému zbylo, je jednací číslo, zablokované, nebo smazané účty a bankovní účet s minimálním pohybem financí, kde největší položku představuje organizace „proruského“ potlachu, se kterým snad fobik z netu získá malé uznání u putinofilů tak moc radujících se ze slovenské „pobočky“ Nočních vlků.

Ale s nadcházejícími volbami určitě Jiří Černohorský bude mít založený další účet a pokusí se o další srandaakce, nad kterými se demokrat zasměje a nevlastenec zazpívá song o mocných kaťuších směřujících do zdí Bruselu.