Elvíra Hahnová z SPD sdílí na sociálních sítích příspěvek. A ten, kdo rozšiřuje nenávist je přeci někdo jiný

Kandidáti Svobody a přímé demokracie na sociálních sítích, ale také ve svých politických vyjádřeních působí jako hvězdná pěchota české politické scény, kdy člověk neví, jestli se má smát, nebo začít usedavě vzlykat nad tím, kdo se to pokouší zviditelnit a prosadit v sedmnáct let existujícím jednadvacátém století. 

Typickým krajovým představitelem z Chomutovska by mohla být Elvíra Hahnová – předsedkyně zdejší “pobočky” SPD, o které jste se již mohli dočíst v jednom z minulých článků na Demokratikon.cz.

Jednička v oblasti je sice ředitelkou obecně prospěšné společnosti, ale proti “politickým” nevládkám vystupuje podobně jako Tomio Okamura, i když její organizace Naše místa 2012 skrze otázky zaměstnanosti zcela nepochybně zasahuje do regionální politiky zaměstnanosti, a tak je možné projekt paní Hahnové považovat s klidným srdcem za “politickou” nevládku. Když se podíváte na kandidátní listinu dostupnou na Volby.cz, zjistíte, že se tato žena v roli zaměstnanecké – povolání “tituluje” jako ředitelka společnosti.

Zdroj: https://volby.cz/pls/kv2018/kv21111?xjazyk=CZ&xid=1&xv=11&xdz=3&xnumnuts=4202&xobec=562971&xstrana=1114

Z veřejně dostupných údajů v obchodním rejstříku je jasné, že tato žena je ředitelkou pouze v obecně prospěšné společnosti Nová místa 2012. Ostatně o tom se můžete přesvědčit také na webu zmiňované společnosti.

Zdroj: https://novamista2012.webnode.cz/o-nas/

Xenofobií ovonění voliči zpovykaní nenávistnými výkřiky Tomia Okamury by asi nevěřícně koukali, pokud by jako povolání našli “ředitelka obecně prospěšné společnosti”, nebo “ředitelka nevládní politické organizace”. Asi by v takovém případě nezískala příliš mnoho hlasů, protože volit ty, proti kterým politické hnutí brojí, je téměř nemyslitelné. Kdyby člověk nevěděl, že je Elvíra Hahnová jedničkou na místní kandidátce, pohledem na facebookový profil by si klidně mohl myslet, že se jedná o dalšího absolventa vysoké školy života sdílícího kde co krajně pravicového a xenofobního charakteru.

Přestože SPD má své poněkud graficky ne moc povedené oficiální plakáty s Okamurou v popředí a kandidáty v pozadí grafiky, členové touží fanoušky a potenciální voliče oslovit skrze jinou kýčovitost přivádějící pozorné spoluobčany do blízkosti manýrů DSSS, kdy blonďaté holčičky s malými dětmi naříkají nad svou budoucností a prosí rodiče aby jim ji nekazili…

Je to nechutné, odporné a zároveň taková praxe ukazuje, že krajní pravice, kandidáti xenofobní a velice nenávistné SPD k politickému boji zneužijí děti, které ani omylem nevědí, že byly zneuctěni k trapným požadavkům ani ne béčkové kvality. Jednička z chomutovské kandidátky nasdílela hloupou grafiku od dvojky z kutnohorské kandidátky Vladimíry Štefcové, u které jsou na profilu sociálních sítí k nalezení další prapodivné perly. Kdo ví, co by Česko čekalo, kdyby opravdu SPD vyhrála…před volbami prosvítá ochota zneužít nevinné, bezbranné k politickému boji. A protože SPD cílí na nevzdělané a manipulacím náchylné voliče, potom je zobrazený a nasdílený letáček ve virtuálním provedení dvojnásob nebezpečný.

Ale co…Elvíra Hahnová je sice žhavým želízkem v komunálních volbách na Chomutovsku, ale názorově není daleko od trapnosti letáčku s děckem navrchu. Ten, kdo si myslí, že plusový státní rozpočet Německa je důkazem koloniálního drancování členských států Evropské unie, tak ten opravdu nebude filosofem ve světě politiky.

A kdyby přeci jen někdo měl nějaké námitky, že mladá kandidátka do zastupka rozšiřuje nenávist, tak i na tuto invektivu existuje trapnoúsměvné tvrzení Elvíry Hahnové.

Kandidátka za SPD Tomia Okamury přeci jen sdílí příspěvek a ten, kdo šíří nenávist, je někdo jiný, než Elvíra Hahnová…ach ten těžký alibismus a populismus z komentáře ředitelky nevládky doslova kape jako žluč z protrženého měchýře nedávno uloveného kapra. Eid-ul-Azha, neboli Svátek obětí se skutečně stal obětí islamofobky ze severu Čech. Muslimové, nebo také drúzové si obětováním zvířete připomínají Ibrahímovu oběť berana Bohu. Biblickému Abrahámovi z knihy Genesis říkají muslimové Ibrahím, a tak je Svátek obětí vlastně odkazem na biblické části obsažené v Koránu.

Fotka byla pořízena v Pákistánu v roce 2010 a od té doby je vítaným doplňkem evropských  vyznavačů teorií o střetu kultur, nebo totální špatnosti islámu…jedná se o demagogický pokus o vyvolání nenávisti, i když obětování zvířat se nachází také například v Nepálu v mnohem větší míře. Také tam byste mohli nafotit spoustu podobných fotografií s odkazem na krvelačnost hinduismu…Židé zase během svých svátků živými kuřaty třesou ve vzduchu, aby je nechali ve “stojanech” posléze vykrvácet…krutost ke zvířatům se objevuje v mnoha náboženstvích…

Ale i takzobrazený komentář říká o profilu Elvíry Hahnové a jejím osobnostním koloritu víc, než možná sama chtěla, i když svá slova nejspíš myslela úplně jinak.

Nojo, když on ten Putin není zkorumpovaný diktátor, manipulátor ničící vlastní zemi a její obyvatelstvo, jak vyplývá ze sdílené grafiky, to potom po kandidátovi rozšiřujícím ve virtuálnu takové pitomosti nemůžete chtít hlubší znalosti čehokoli, natož náboženských zvyklostí všude na světě.

Nakonec stejně dojde k vyprávění pohádek o zkázonosném Švédsku, krvelačných uprchlících a ještě nebezpečnějších muslimech. Možná o těchto z prstu vycucaných zvěstech ze severu kontinentu povypráví samotná Elvíra Hahnová na některém setkání se spoluobčany.