David Michajlak není nejspíš hrdinou, ale mladíkem s rasistickými názory

Hvězdička neonacistů, krajně pravicových radikálů a hloupých rasistů z Dubí není nejspíš nic jiného, než další rasista v poli, který se na světlo veřejnosti dostal hlavně díky příspěvku údajného svědka, jež konflikt z místního brouzdaliště v krvavém a srdcervoucím podání zveřejnil na svém profilu. 

Se shodou okolností byl mladý muž, hrdina i ochránce neromských žen fanouškem extrémistické SPD podobně jako svědek, jehož popis události se v den incidentu ze sociálních sítí dostal až na stránky ústeckého iDnesu.

David Michajlak ale musel dostat pořádnou nakládačku, když líčení celého konfliktu obsahuje tolik krve, zlomený nos, vyražené zuby a jako přídavek navíc i krví nasáklý bazének, jehož slovní popis vypadá, jako kdyby se jednalo o jatka uprostřed jinak prosluněného letního dne.

Michajlak se měl údajně 8.8.2018 zastat neromské ženy, na kterou verbálně i fyzicky podle výpovědi v článku zmiňovaného svědka útočila Romka, jejíž dítě mělo prý v brouzdališti pošťuchovat dítě neromské a obě ženy se kvůli tomu zhádaly a popraly, až se do věci vložil David Michajlak, na kterého posléze mělo zaútočit sedm Romů. Rádoby hrdinský čin o svědectví z jedné strany nekriticky zveřejňovala nejrůznější média, až zcela očekávaně zveřejněného příběhu zneužili neonacisté a představitelé krajní pravice, kteří nyní i přes zákaz radnice chtějí v severočeském městečku zorganizovat protest, snad v naději, že touto hurá akcí probudí protiromské nálady a jinak neúspěšná Vandasova partaj vejde ve známost mezi radikálními spolky, když už se úřady nepovolené akce zúčastní jak neofašističtí kotlebovci, tak velice nenávistný spolek neonacisty Pavla Matějného

….na remízcích v Dubí bude zase nablito…snad si vandasovci přichystají památníček na podpis od Kotleby.

A že se dost možná celá událost odehrála jinak, a že další svědci říkají něco jiného…to rozvášněné xenofoby, rasisty i neonacisty vůbec nezajímá.

Ostatně, na vady na vylíčeném příběhu o jednom hrdinství ukazují samotná slova přímých aktérů. Zatímco 8.8.2018 údajný svědek říká, že Michajlak má zlomený nos a vyražené zuby, samotný David Michajlak o den později médiím v Teplickém Deníku řekl, že má “jen” roztrhané obočí, nateklý obličej a dostal do zubů.

Opravdu by někdo dokázal takto lacino vyváznout z rvačky se sedmi lidmi? Zní to zvláštně a navíc to, že něco nesedí dokazuje po vizuální stránce také zpravodajské vysílání Primy, kde je nakrásno vidět, že na sociálních médiích oslavovaný mladý muž nemá zlomený nos, natož vyražené zuby.

Jaké má asi David Michajlak názory na romskou komunitu? Je rasistou jako značná část fanoušků a milovníků Okamurovy Svobody a přímé demokracie? Nehrála roli v celém incidentu třeba i obyčejná nenávist vůči koupajícím se Romům a jejich potomkům na brouzdališti v Dubí? Jak již bylo v úvodu článku uvedeno, David Michajlak bude nejspíš rasistou…soudě podle veřejně přístupných příspěvků radikály opěvovaného človíčka.

18. června 2014 některými lidmi navrhovaný kandidát na cenu Velíška označuje Romy za “mrdky černý”.

Aby ještě předtím v roce 2011 zabrouzdal tak trochu na protiromské vlně.

Pokud se David Michajlak 18. srpna 2018 podobně vyjádří před nashromážděnými vyholenci, získá tím velkou podporu od demonstrujících, protože přesně to si myslí také účastníci chystaných a zároveň úřady nepovolených potlachů na růžku, respektive náměstí před městským úřadem. Policie incident z koupaliště prošetřuje a bude zajímavé, jak radikální luhy a háje zareagují na výsledky, v jejichž světle bude jasné, kdo je viníkem, kdo útočníkem a jak to bylo s rvačkou se sedmi Romy.

Česká radikální scéna hledá symbol s pomocí něhož by mohla opakovat něco jako Janov časů minulých, a tak podobné příběhy ze sociálních sítí o domnělých útocích a běloších jako obětech romské zlovůle jsou vítaným artiklem, jehož se účastníci protiromských a protimuslimských demonstrací rádi zúčastní. Ale s největší pravděpodobností demonstrace v Dubí proběhne, několik holohlavých maníků s nečeskými nápisy na trikotu pronese kýčovité proslovy, aby se následně na vše zcela správně na veřejnosti zapomnělo a jediné co zůstane, budou slzy přebělených radikálů nad tím, že se jim opět nepovedlo vyvolat nenávist v českém národě eskalující v násilné střety na mnoha místech republiky.