Islamofobům v Teplicích to nevyšlo. Na pojídání čuníka jich bylo jenom pět

Krajní pravice, islamofobní scéna napodobující manýry antisemitů, ale také obyčejní milovníci politiky Kremlu si ze severočeských Teplic za pomoci hoaxů a upravených příběhů o zlých muslimech a terorizovaných Tepličanech vytvořila svůj vlastní fetiš nenávisti ohraničený třemi záchytnými body.

Jedním z nich jsou v proruských médiích zmiňované Modlany, aby následně výstavku trapnosti doplnila zdejší základní škola v Plynárenské, na kterou někteří fobici v prostředí sociálních sítí seslali snad tunu rasistických příspěvků útočících nechutným způsobem na zdejší děti. Do diskusí se přidaly granáty nemající slitování s prvňáčky následované plynovými komorami. Virtuální siláci s ideově ochablou klávesnicí se zase jednou ukázali, aby ve svém počínání v trošku jiném gardu pokračovali na třetím záchytném bodě, kterým není nic jiného, než Šanovský park, jehož etnickou a kulturní ucelenost se jali ochraňovat někteří zdejší rádoby milovníci psů.

Lázenští klienti pocházející mimo jiné také z krajin Blízkého východu přicházejí do parku, aby si zde odpočinuli, a to se místním xenofobům nelíbí. Vznikají z prstu vycucané příběhy o tom, jak muslimové kopou do psů, nadávají jim, a dokonce vytvářejí ve zdejší zeleni bordel. Islamofobové dříve se hlásící ke krajně pravicovým politickým subjektům využívají v realitě neexistující vytvořené bubliny a formou některých akcí se pokoušejí vyvolat střet mezi muslimy a příslušníky přátel spolku Islám v Česku nechceme, nebo nově Islamizaci v ČR nechceme.

Napodobitelé antisemitismu přicházejí blízko k muslimům, fotografují si je a mezi na fotce zvěčněnými jsou také děti, což z pochopitelných důvodů vyvolává mírné slovní konflikty, které ovšem nejsou v tak razantní, jak by si fanatičtí odpůrci islámu přáli. Radikálové pořádají po parku procházky se psy, zatímco se na sociálních sítích rozčilují nad muslimskými dětmi hladícími jejich mazlíčka. Kdyby blízko nepostával policista, jistě by na děcko reagovali jinak. Hoax o muslimech nesnášejících psy zase jednou nevyšel. I přesto islamofobové pořádají pochody Šanovským parkem v naději, že účast bude minimálně stejná, jako když Tomio v růžové košili a s půjčeným hafíkem procházel mezi zvědavými novináři a místní zelení. Od té doby je účast mizerná a stále mizernější, což je pro společnost dobrá zpráva, protože s napodobiteli antisemitské nenávisti nechce nikdo mít nic společného.

Rok co rok islamofobové ve stále menším počtu v místním parku pořádají pojídání čuníka v naději, že s takovým chováním vyvolají mezi muslimy konflikt. Letos se na dvou lavičkách zúčastnilo akce jen něco kolem pěti lidí. Je to nepodstatná událost, kdy ti nejpravověrnější milovníci xenofobie popíjejí pití, jedí, provokují a doufají, že snad k něčemu dojde, aby sociální sítě zaplavila nějaká šťavnatá příhoda doplněná o fotku, nejlépe videozáznam podaný přesně tak, aby extrémisté vypadali, že jsou v právu.

Někteří svědci dodávají, že skupinka fobiků má při takové akci na kolemjdoucí muslimy rasistické poznámky. Nedávno údajně jeden z přítomných na muslimskou ženu pokřikl: „ty vole muslimka“. Když se ho žena zeptala, co má dotyčný za problém, odvětil: „ano, mám problém, nemám rád islám.“ To je opravdu vysoce oduševnělá odpověď. Nejhorší na tom všem je fakt, že celé záležitosti byla přítomna čtrnáctiletá dívka, dcera jedné z účastnic „potlachu“. To je panečku výchova…náctiletá slečna dostává doslova v přímém přenosu školu nenávisti. Přítomný teenager měl také údajně do muslimské ženy strčit, což později podle některých tvrzení vyvolalo hádku mezi dvěma arabskými muži a přítomnými fobiky, kteří jakékoli postrkování popírali.

Podobné záležitosti jen ukazují na trapnost islamofobní scény, její hrubost, nelidskost a především schopnost vnímat svět jednobarevně bez ohledu na to, že je složen z mnoha odstínu. Pokřikovat na někoho, nebo promlouvat k někomu stylem: „ ano, mám problém, nemám rád islám“ je hloupé, bezmyšlenkovité a trapné.

Přesně tak vypadá sestřička antisemitismu, které se ve světě reality oddá v otevřené formě jen velmi málo lidí, což je správné, i když nad touto společností visí Damoklův meč zažrané islamofobie projevující se hlavně na sociálních sítích, nebo populisticky laděných médiích.