Ultranacionály a fobiky je jednoduché oblbnout. Je to vidět na neSlušných lidech

Perniceho neslušní lidé jsou tragikomickou cháskou krajně pravicového slepence nejrůznějšího ražení. Zkoušeli se zviditelnit skrze jednu kontroverzní inscenaci, aby následně zcela zaslouženě přišli za nenávistný obsah o své stránky na sociálních sítích.

Voličům xenofobních a vysoce nenávistných uskupení postačí ke spokojenosti málo. Nepodporují cenzuru, když to umožňuje rasismus a existenci zasmrádlé ideologie. Mají své právo na xenofobii a chtějí stejná práva pro všechny, což ve skutečnosti neznamená nic jiného, než pošlapání práv minorit, jejich identity a kulturního dědictví.

Tyto tři mantry se objevují tradičně v hláškách účastníků univerzity života. Když na to přijde, v zájmu ožehavých témat jsou tito jedinci dokonale slepí. Někdo jiný vytvoří stránku Slušní lidé, uvede na ní, že se jedná o falešný účet a během dvanácti hodin získá oblibu u tři sta lidí a navrchu pět tisíc facebookových uživatelů sdílí jednotlivé příspěvky jen to vrzne.

Oklamat fobiky, ultranacionalisty, extrémisty, milovníky slovanství a čechoslovakisty je tak jednoduché, že by to zvládl i osmiletý kluk se základními znalostmi ze světa sociálních sítí. Univerzita života se selským rozumem nejspíš nejsou dobrým rádcem. To jen dokazuje, že milovníkům kultury bílého heterosexuálního muže dělá dobře zahnívající omáčka, ať už si na ni hraje prakticky kdokoli.

Tragikomická hra na falešné účty pokračuje. Na Facebooku jsou dvě stránky s názvem „Slušní lidé se vracejí“. Na jedné hned na začátku vykukuje rasistický příspěvek útočící na Korantenga z Novy a hořekující nad tím, že pokud neslušní lidé nezasáhnou, může být  prezidentem třeba Afroameričan, nebo černoch.

Další stránka se stejným jménem zase oznamuje v angličtině, že se „kluci vracejí do města“. Z určitého úhlu pohledu je to tragikomické.

Všichni jsou zaručeně praví, zatímco o trapnosti a hlouposti extrémistů v modrém tričku nikdo nepochybuje. Lístky na divadelní hru v Brně si koupili od ultrakonzervativního křesťana, aby nyní milovníci Hollana ve virtualitě dostali odměnu, kterou si zaslouží. Byli po právu odstraněni, zatímco Pernicův účet se nachází v prapodivném stavu. Může přijímat žádosti o přátelství, nemůže psát příspěvky na zeď, a tak za něj zprávičky vkládají jiní. Pernica si bezesporu blok zaslouží. Měl přijít dávno.

Obě dvě stránky oznamující návrat Slušných lidí jsou falešné. Zmizel z nich prakticky veškerý obsah, videa i fotky…zatímco pohled na Pernicův osobní profil nefalšovaně ukazuje, že extrémisté z Brna se vykašlali na Facebook a raději jako informační kanál používají webovky s Twitterem, kde pokračuje štvavá kampaň s demagogickými hláškami snad v naději, že sociální síť o dvě stě osmdesáti znacích zůstane benevolentnější.

Zábavná a neskonale úsměvná je zmínka o tom, že se tito vyznavači nedemokracie na Facebook vrátí brzy a v silnější kondici, než tomu bylo předtím. Tak se nejčastěji vyjadřují ti, co si velmi dobře uvědomili svou prohru. Obtěžovat diváky v divadle zastavením představení, organizovat štvavé kampaně na brněnské zastupitele je určitě něco jiného, než nést zodpovědnost za nevhodné příspěvky, se kterými nemůže souhlasit nikdo ani na okamžik.

Svět virtuality nebude nikdy bezpečným místem k zábavě a získávání informací, pokud v tomto prostředí zůstanou rasisté, extrémisté a xenofobové využívající jednoduchý scénář k oblbnutí „hlupáků“ věřících například v chemtrails, nebo navštěvujících „koncerty“ Ortelu. Je správné, že je proti takovým existencím podnikán virtuální útok nahlašující závadné příspěvky. Výsledky takových aktivit jsou stále úspěšnější, což je pro demokracii, ochranu lidských práv jedině dobře. Smazáním, zablokováním závadového účtu zmizí propagátoři nenávisti z očí většiny fobiků, protože ti bývají ovlivněni zejména ideovou masáží na sociálních sítích. A o to jde především.

Smazáním, zablokováním na nějaký čas mizí možnost být viděn, mít prostor k podnikání dalších kontroverzních akcí, protože ty podobně jako terorismus vznikají jen a kvůli získání popularity a ničemu jinému. Není proto divu, že holohlaví chlapíci z minulé soboty tu tam mají nervy na pochodu. Zbyl jim pouze vymezený sektor, v jehož prostředí se zájem získává jen velmi těžko.

Proto nezbývá, než Gaunymu popřát sladký spánek při vypisování tweetů a vkládání fotek v prostoru, o kterém průměrný fobik nemá ani potuchy. Přátelé demokracie velmi dobře vědí, že i kdyby se Slušní lidé a jejich pravý účet objevil na Facebooku, tak brzy zanikne, protože nahlášení adminům představuje díky síle Facebooku podstatný nástroj v pomyslném „boji“ vůči krajní pravici v Česku.