Popírač holokaustu “zásobuje svět” hoaxy o “islamizaci” Švédska i násilí uprchlíků

Rasisté, nejrůznější extrémisté a představitelé krajní pravice si žijí svůj nepravdivý a značně xenofobní sen o Švédsku, ve kterém má existovat na 61 no-go zón a ulicemi vane rasová válka, genocida bílé rasy, před kterou musejí místní policisté s kulomety v ruce ochraňovat zaručeně bílé seveřany z neznámých končin světa keltských báchorek o Valhalle a Odinových bojovnících.

Nejeden čecháček sdílí příspěvky plné násilí, ohňů i znásilněných blond prsatek na zdi svého facebookového účtu, protože tam na severu je přeci jasný důkaz o tom, kam islamizace vede. Bílá holka, aby se bála přejít ve dne po ulici švédských měst, protože za rohem temných uliček postávají uprchlíci s varlaty plnými genetických informací…. alespoň to hlásají zaručeně pravé a nefalšované zprávy z pochybných zdrojů, tu tam blízkých ruským tamtamům, nebo například jednotlivým stoupencům krajní pravice.

Fake news se snaží o virální zásah do černého, a tak ovečky nenávisti mající problém se sebou samými mile rádi napomohou k rozšiřování nesmyslů z Parlamentních listů, Aeronetu nebo účtu zaručeně pravého Švéda. Jedním ze zdrojů báchorek o neklidném a zaručeně nebezpečném životě v třetím největším státě Evropské unie není nikdo jiný, než človíček na Twitteru vystupující pod nickem Peter Sweden.

Mladý „novinář“ vloguje, píše jednotlivé články, které jsou následně přebírány a mnohdy upravovány dalšími proradikálně a xenofobně smýšlejícími weby. Krůček po krůčku se zvěsti o špatnostech ze Stockholmu přenášejí napříč evropského kontinentu. Je to taková černá kronika, kdy se čtenáři a náhodní návštěvníci dozvědí, co právě uprchlíci, muslimové a příznivci multikulturalismu „dělají špatně“. Značná část případů se vůbec  nestala, nebo se odehrála úplně jinak a část příběhu z poutavého článku zmizela jako pára nad hrncem. Aby toho nebylo málo, Peter Sweden sdílí také příspěvky českých krajně pravicových anglicky píšících virtuálních přátel, protože jistá Kateřina Janouch tvrdí, že „každá osmá žena bude pravděpodobně znásilněna během jejího života ve Švédsku, pokud statistiky budou vypadat tak, jako dnes. Mohlo by to být ještě horší. Je čas bojovat. Dnes další oběť, dospívající dívka v blízkosti školy

Je tu další dojemný příběh o tom, jak jedna paní povídala. Škoda jen, že dotyčná ženština nemá stejné obavy o osud znásilněných žen v Česku. Obzvlášť sexy byl u čecháčkovských radikálů obrázek s hidžáby, pokoušející se naznačit, že ve Švédsku islamizace jede na plné obrátky, na rozdíl od Íránu…

Kupodivu se zrovna tento příspěvek publiku sledovačů a sdílečů líbil nejvíce, i když se jedná o absolutní nesmysl. Srdíčka s retweety ukazují, že se Peter Sweden trefil. Jak jste možná pochopili, „žurnalista“ na svém profilu sebe sama označující za „nezávislou žurnalistiku reálných zpráv“, nevystupuje na sociálních sítích pod svým opravdovým občanským jménem. To je další typický přístup fanoušků a hlasatelů fake news. Pokud přeci jen chtějí ke svým virtuálním přátelům promlouvat pod nějakým jménem, vyberou si raději přezdívku.

Peter Sweden se ve skutečnosti ve svém občanském životě honosí jménem Peter Imanuelsen.

Jedná se o dvaadvacetiletého fotografa narozeného sice v Norsku, ale dlouhodobě žijícího v britském hrabství Yorkshire, kde také založil svůj fotoateliér.

I když se tento mladík snaží za pomoci svého nicku „Sweden“ dávat najevo svou švédskou národnost, ve skutečnosti je britským státním příslušníkem.

Imanuelsen strávil ve svém rodišti jen rok a půl a někdy v roce 1996 na dobu tří let odešel se svými rodiči do Švédska, aby poté v roce 1999 emigroval taktéž za doprovodu maminky a tatínka jako nezletilý do Spojených států amerických, odkud se v roce 2002 vrátil zpět na malý okamžik do Švédska. V současnosti Imanuelsen žije a pracuje ve Spojeném království a značnou část svého života strávil v zahraničí. I proto je tragikomicky zábavné, že ve svých rádoby zprávách vystupuje proti uprchlíkům a migrantům.

Jak už z jednotlivých příspěvků vyplývá, Peter Imanuelsen, aka Peter Sweden, má krajně pravicové a vysoce nenávistné názory, mezi které patří popírání holokaustu. Zmiňovaný extrémista si totiž myslí, že se holokaust nikdy nestal. Možná takový Rozner s Okamurou z SPD by si s tímto mužem rozuměli.

Jak vlastenecké, že? Aby toho nebylo málo, Imanuelsen v jednom ze svých twitterových příspěvků říká: „Nejsem nácek, ale když se jim podařilo udržet znásilňovací uprchlíky z Německa…

Tak opravdu nevypadá vlastenectví. Imanuelsen má také antisemitské názory, které se snažil mnohdy zcela naivně ve svých příspěvcích na Twitteru změkčovat. Viz příspěvek z 1. července 2016: „nejsem proti Židům. Jsem proti židovské kultuře/náboženství. Podobně jako jsem anti-islámský„. V jiném příspěvku hvězdička zpráv o islamizaci Švédska říká:“Nemám rád fašismus, ale myslím, že Hitler měl některé světlé stránky. Jsem docela přesvědčen, že se holokaust nikdy nestal„

Kromě toho všeho zmiňovaný muž zůstává sexistou a příznivcem konspiračních teorií a webů odkud čerpá také informace pro své vysoce nesnášenlivé příspěvky, z nichž téměř většinu později smazal a za které se tu tam omluvil.

Peter Imanuelsen, aka Perter Sweden, se stal mezi krajně pravicovými extrémisty a populistickými médii známý především díky zájmu krajně pravicové sloupkařky Karie Hopkinsové z Defend Europe, která na svém twitterovém účtě zveřejnila selfíčko s mladým radikálem, jehož před ostatními pochválila až do nebes.

Hopkinsová poté vzápětí, když si lidé stěžovali, proč se fotí s popírečem holokaustu, celý příspěvek smazala. Ovšem i to málo stačilo, aby na Imanuelsenův účet na Youtubu i Twitteru přišlo mnoho zájemců.  S téměř jedenácti tisíci příspěvky má Peter Imanuelsen, aka Perter Sweden, 90 178 followerů na Twitteru a na jednom z nejznámějších videoportálů od Googlu ho sleduje v odběrech přes 29 000 fanoušků a celkově má na svém videoúčtu na 2 796 404 zhlédnutí.

Není divu. Populisté i provozovatelé extrémistických internetových „plátků“ oba dva neinformační kanály sledují a klidně na základě nich napíšou nějaký ten vysoce štvavý a z prstu vycucaný článeček o tom, jak silné pouliční spory na švédských ulicích mezi majoritou, muslimy a uprchlíky panují.

Chcete-li hovořit o zdrojích hoaxů a polopravd ze Švédska, velmi pravděpodobně značná část z nich pochází z dílny Petera Swedena, který spolupracuje s mnoha radikály a poskytuje jim zkreslené informace o dění v zemi. Kromě nenávistných příspěvků se také mladík s nenávistí v srdci schází s představiteli severské neonacistické scény, o kterých později tvrdí, že je potkal poprvé a vůbec je nezná.  30 srpna 2017 se například setkal s klíčovým hráčem švédské neofašitické / identitářské scény Tobiasem Ridderstrålem

Je smutné, že právě takoví lidé si hrají na rádoby novináře, aby následně mohli lhát a podporovat nesnášenlivost a strach mezi lidmi.