Když fanouškům Ortelu obec zakáže konání koncertu, přijdou na řadu vyhrůžky

Tomáš Hnídek, alias Tomáš Ortel, býval členem neonacistické kapely Conflict88. Jeho současné písničky jsou semeništěm náboženské nesnášenlivosti vytvářející radost leda tak omezeným makovicím ve dnech přemítajícím o rudohnědé revoluci.

Zatímco frekventanti univerzity života skandují do rytmu popěvků, přispívají na cetkách a vstupném k luxusnímu životu flašinetáře za mikrofonem, demokracii milující lidé nestačí kroutit hlavami nad tím, co je ve 21. století všechno možné. Venku je hezké, téměř letní počasí, a tak nevlastenci mnohdy poklonkující požadavkům Kremlu navštěvují koncerty organizované ve městech i vesnicích.

Postoj starostů a jednotlivých zástupců veřejné správy k orteláckým happeningům nenávisti je různý. Někdo mlčí, jiní souhlasí, vymlouvají se na zákony, aby posléze opravdu ti vlastenecky cítící šéfové a šéfky zastupitelstev jednoduše neustoupili před nátlakem krajní pravice dožadující se mermomocí uskutečnění koncertu zrovna na tom, či onom místě.

Například taková starostka Netína. Neuhnula před nátlakem extrémistické scény a islamofobní odrhovačky se na území spravovaném obecním úřadem hrát nebudou. Za takové postoje si zaslouží zmiňovaná žena velké díky. Kéž by bylo podobně uvědomělých starostů v republice více. Fobikům kvůli postoji obecního úřadu nyní nezbývá nic jiného, než přesunout orteláky na jiné místo s belhající nadějí, že snad v nové destinaci nedojde k obecnímu odmítnutí, tak jak tomu bylo v Netíně.

Na sociálních sítích se v diskusích najdou dokonce někteří jedinci s odvážnými klávesnicemi na stole a paní starostce vyhrožují, zatímco předtím zveřejní její telefonní číslo, jméno i název obce. Je to vskutku velmi smutné. Když uctívačům odporu ke všemu muslimskému nevyjde záměr, alespoň se ve virtualitě vytahují pomstou, hypotetickými známostmi na krajském úřadě, kvůli kterým by Netín měl přijít o náklonnost nadřízeného úřadu na kraji…

tito jedinci opravdu nemají smysl pro demokracii. Tak jak se zachoval Netín, tak by se měla zachovat každá obec a město v republice, protože Ortel nepatří mezi slušné lidi, kterými jedinci tolik blízcí k antisemitismu rozhodně nejsou. Islamofobie není totiž nic jiného, než mladší sestřička antisemitismu, kdy se islamofobové až na malé výjimky chovají úplně stejně jako za druhé světové války nechvalně známí antisemité, jež odpor ke všemu židovskému směřovali do továrny na smrt. Pokud se nebudeme k islamofobii stavět odmítavě, je zde velké riziko, že by se mohla situace znovu opakovat, kdy muslimové budou první a poté přijdou na řadu třeba i Židé…například severočeští Odinovi vojáci měli podle slov jejich zřizovatele a „předsedy“ právě tento plán…a zcela jistě nejsou jedinými.

I proto je více než důležité starostce obce Netín ještě jednou poděkovat za její postoj ke koncertu Ortelu, jehož turné po republice je možné zcela správně zazdít obyčejným odmítavým postojem radnic, protože kumulace extrémistů a radikálů na jednom místě není žádaná, může přinést nečekané problémy a obsah samotných písní je také více než nebezpečný. Nezbývá, než vyzvat města a obce: „ZAKAŽTE KONÁNÍ KONCERTŮ ORTELU, PROTOŽE TÍM PODPOŘÍTE NEJEN DEMOKRACII, ALE TAKÉ OCHRANU LIDSKÝCH PRÁV.“

Doplnění článku:

Když se koncert Ortelu neodehrává v Netíně, má se přesunout to obce Katov.

Web Demokratikon.cz napsal panu starostovi e-mail s prosbou, aby i zde pan starosta zamítl konání koncertu Ortelu:

Vážený pane starosto Katova,

ve Vaší obci se má konat koncert kontroverzní skupiny Ortel, ve které vystupuje i Tomáš Hnídek, známý také jako Tomáš Ortel, jež byl v minulosti členem skupiny Conflict88, která ve svých textech otevřeně urážela a ponižovala Židy.

Tomáš Hlídek, alias Tomáš Ortel ve svých textech nyní rozšiřuje nenávist vůči náboženským minoritám a uprchlíkům.https://www.stream.cz/hudebni-masakry/10007321-ortel

Na koncertech Ortelu se vyskytují fanoušci extrémismu a krajní pravice. Na jeho koncertech se dokonce hajlovalo. Dokazuje to nahrávka Víta Klusáka na Youtube: https://youtu.be/JjfZCbbPdac

a samotný Ortel taktéž vystupoval na mnoha shromážděních extrémistů, jako bylo předvolební shromáždění radikální a xenofobní politické strany DSSS pana Vandase spolupracující např. se slovenskými neoluďáky hlásícími se k představitelům fašistického Slovenského štátu https://youtu.be/C6Y92G9yTvQ.

Opravdu si, pane starosto, přejete, aby takový člověk s takovým hudebním tělesem vystupoval ve Vaší obci?

Zákon Vám dává možnost koncert Ortelu odmítnout. Prosí udělejte to v zájmu obrany demokracie a lidských práv.

Děkuji předem za Vaše případné rozhodnutí koncert Ortel nepřipustit ve Vaší obci.

S pozdravem
Jiří Hrebenar