Jiří Černohorský – “vlastenec” s číslem jednacím

Jiří Černohorský je tragikomickým prvkem na krajně pravicové, chcete-li ultranacionalistické scéně. Sebenasíracími videi z auta to začíná a třeba příspěvky na sociálních sítích pokračuje. Jiří by určitě rád patřil trošku do jiné ligy, než v jaké se nachází. Prozatím musí zkoušet demonstrace s bulharskými snílky o revoluci před ani ne třicítkou zvědavců, aby následně v dalším příspěvku „zaplakal“ nad tím, že slovíčka na stránkách projektu Zuckerberga nemají takový ohlas, jaký čekal.

Facebook mu pravidelně maže účty pro jasná a těžko omluvitelná provinění, aby si po tom všem pravidelný streamer za volantem vytvořil svou vlastní stránečku v domnění, že snad v tomto konceptu nebude  „smolařem“ co musí věčně věku čekat měsíc na to, až mu správci spustí znovu předtím uzamčený účet.

V rozporu s pravidly sociální sítě si ukřičený muž ve středních letech zřídí kvůli banům tři profily, aby se později na založené stránce přihlásil k již neexistujícímu státu, ve kterém havloidní STBáky nahradili ti STBáci opravdoví, jimž se například Andrej Babiš upsal pod krycím jménem Bureš. Bude velmi zajímavé, až dojde pro nevhodný a nenávistný obsah ke zrušení stránky i zde. I když je v příspěvku vyhrožováno odchodem, ono to tak horké nebude, protože zmizením z Facebooku by Černohorský přišel o „hřiště na hraní“.

Ve virtuálnu je Jiřík „OBČANEM ČESKOSLOVENSKA“, ale když na to přijde a je nutné učinit prohlášení třeba na komicky uspořádaném trestním oznámení, stává se tragikomik ze sociálních sítí obyčejným občanem České republiky. Obavy z neplatnosti oznámení zaslaného datovou schránkou mohou být vysoké, a tak vnitřní československé přesvědčení kdysi navštěvující „sedánky“ čechoslovakistů po boku Pavla Matějky a paní Řezníčkové vezme za své.

 

Jiří Černohorský trestní oznámení na Babiše, Hamáčka, Pospíšila i řadu dalších kvůli Marrákešskému protokolu sice podal, ale jednací číslo doposud nemá. Tak až ho získá, bude prostor digitálních nul a jedniček zaplněn ohlasy internetových „přátel“, protože tohle bude jediný úspěch, kterého tvůrce dosáhne. Pořádání  Slovanské vzájemnosti ve Zlíně stálo 5 460 korun a od té doby na účet přišlo od třech lidí jen 2 100 korun. Je to ale smůla. Na sociálních sítích lidé o revolucích, nenávisti vůči muslimům, minoritám i vládním politikům píší každou minutu tuny slov, ale když přijde na lámání chleba, nebo potřeby něco málo přispět, nenajde se skoro nikdo…a to ani dokonce v počtu členských příspěvků, které se na transparentním účtě objevují v jen několika málo případech, až se stávají naprosto malichernými.

S takovým finančním provozem na transparentním účtu se žádná revoluce neudělá. No, jen si to zkuste s 3 627 kačkami na spolkovém účtu volat ku zbrani a další defenestraci známé především z učebnice dějepisu pro páté třídy. Malůvky letících konšelů jsou sexy a když se zasníte, velmi snadno dějinami zašedlé mužíky letící z radnice zaměníte za současnou vládu, o které se ze stránek Parlamentních listů a Aeronetu může našinec s rudohnědým vnímáním světa dozvědět tolik fantastických informací. S jejich pravdivostí je to pravda horší, ale tady nejde ani omylem o rozšiřování reality, jako spíš o potěšení lží a polopravdou virtuálního přítele, který košilatý výšplech patřičně vlastenecky ohodnotí a následně i možná nasdílí. Sice takový příspěvek občas mívá větší ohlas, než Jirkův vlastní předlouhý vzkaz od srdce, ale i to je lepší, než drátem do oka.

Ovšem, pokud chcete v trestním oznámení hovořit o Marrákešském protokolu, neměli byste dát na řeči typu jedna bába povídala, protože tím datovou schránkou posíláte na patřičná místa úplně zbytečný dokument, kterým se posléze úplně zbytečně musí zabývat třeba Policie České republiky, která záležitost stejně odloží, protože není možné někoho stíhat na základě nepravdivých a ideově zkreslených informací.

Trestní oznámení, které Jiří Černohorský na svém profilu zveřejnil, je opravdu tragikomické počtení.

Ministr vnitra opravdu nic v Maroku nepodepsal…zároveň dokument neobsahuje žádnou utajovanou část, jak se lživě psalo na populistických a vylhaných webech, které vyznavači teorií o chemtrails a židobolševickém spolčení mají nejradši. Ach ty články na Aeronetu…potom i „hrdinská“ trestní oznámení jsou zpackaná jen to vrzne. Zkohníte oficiální název státu a navíc jste schopni tvrdit to, co není pravda ani omylem. Konspirační teorie o utajovaných částech sice vypadají uvnitř facebookových skupin sexy, lákavě a určitě se v nich najde většina osazenstva…ale přeci jen, podávat trestní oznámení…to je vyšší liga…tady zásady vysoké školy života neplatí. Ale pokud chcete jen vyvolat marná očekávání u rudohnědých sympatizantů, potom postačí i základy nižší ligy…sice se vám vysmějí policisté, ale ty stejně nevidíte, takže vám to může být jedno…virtuální poklepání na rameno postačí.

Student práv z prvního ročníku, ale také trošku právně poučený laik hned na první pohled vidí, že trestní oznámení Jiřího Černohorského je neužitečným cancem, se kterým se nikdo ani omylem vážně zabývat nemůže a policie celou věc odloží, protože dokument obsahuje lži. Marrákéšský protokol Českou republiku k ničemu novému nezavazuje a Česká republika žádným způsobem nebude měnit legislativu, ani dosavadní praxi v otázkách migrace.

Marrákéšský protokol neřešil legalizaci nelegální migrace, ani podporu masové migrace z Afriky do Evropy. Zároveň není pravda, že český překlad není k dispozici v češtině. Každý si ho může přečíst na webu Ministerstva vnitra ČR v pdf formátu.

Bude zábavné, jak autor dokumentu dokáže, že má pravdu. Toho docílit ani nemůže, protože reálná fakta hovoří jasně. Slovíčka o velezradě jsou cool mezi milovníky revolucí a odpírači práva na azyl, ovšem ve světě práva se Jiřímu Černohorskému všichni vysmějí…opravdu už nejsou padesátá léta, kdy se ve zmanipulovaných procesech věšeli odpůrci KSČ na základě obvinění z vlastizrady, nebo velezrady…je demokracie, milý zlatý…s tímto fakt těžko tolikrát zmiňované trestní oznámení neuspěje.

Tak nějak to vypadá, pokud si svolavatel minidemonstrací myslí, že může dělat mnohem víc, než jen sdělovat do mobilu za jízdy divákům další příběh o tom, jak se Jirka sám svými slovy naštve do jedné vteřiny. Je opravdu obdivuhodné, že zmiňovaný muž ještě nenaboural, nebo do někoho nevrazil.

Zviditelnit se můžete všelijak. Stejně tak i ztrapnit. Jak to zatím vypadá Jiřímu Černohorskému je určeno těžké ztrapnění, které je možné okecat jen v uzavřeném osazenstvu nejnáruživějších fobiků. A když na to přijde, neúspěch je možné svalit na konspirační teorie o zaprodaném státě, a ještě zaprodanějších policistech. Tak alespoň na okamžik pokvete hrdinství přivádějící na demošku dva lidi navíc.