Demagogie Československých vojáků v záloze za mír opravdu do škol nepatří

Českoslovenští vojáci v záloze pro mír nepatří do základní, střední, ani vysoké školy. Tento spolek rasistů, xenofobů a nejrůznějších extrémistů byl nejspíš radostí bez sebe, že je ředitel základní školy v Petrovicích u Karviné nechal na začátku května vyučovat brannou výchovu. S postoji proti NATO, demokracii a Západu mohli neschopní hračičkové na vojáky blbnout mozky nedospělých lidí, na které svou činností a přístupem ke světu stačí.

Když dospěláci pečou na nějaké přípravy boje s ideovým nepřítelem, přichází na řadu další mnohem podlejší nástroje demagogické přípravky na duševně nevyspělých jedincích, které je možné opít uniformou, maketou kulometu a několika řečičkami o tom, jak je Brusel a NATO nebezpečným spolkem.

Branná výchova je totální nesmysl. Takové to navrácení do minulosti, a proto se nemůžeme divit tomu, že se hozené rukavice chytnou existence srocující se kolem Obrtela. 

Národní domobrana s Československými vojáky v záloze za mír je de facto nefunkčním seskupením, levá ruka neví co dělá pravá, a tak se oběťmi ideologické masáže stávají děti, jež horkotěžko mohou odejít ze třídy během nechutného ideologického oblbování. Už proto je třeba, aby veřejnost odmítala demagogickou masáž o dobré nátuře strýčka Putina, rasismu a nenávisti vůči uprchlíkům.

Poslanec Jan Lipavský včera během interpelací položil dotaz ministru školství v demisi na ohavné extempore v Petrovicích. České školství by skutečně mělo zůstat ideologicky neutrálním a není možné, aby do mozků malých dětí někdo šrotil rudohnědé pravdy, kdy ideovým nepřítelem není Kreml podkopávající demokracii v republice, ale jednotliví politici. Paramilitární organizace skutečně na školách nemají co dělat, zvláště, když vyznávají nedemokracii, pohrdají lidskými právy a také svobodou náboženského vyznání.

Podle § 164 odst. 1 písm. b) je za selhání v Petrovicích zodpovědný ředitel školy a ten by se zcela správně měl zpovídat České školní inspekci a případně by měl být také inspektory patřičně potrestán, aby se něco podobného v minulosti nedělo. 

Slova ministra školství, mládeže a tělovýchovy v demisi odpovídající na Lipavského interpelaci byla skvělá. Se školou bude zahájeno řízení, a tím bude také dán signál dalším pozdějším pokušitelům, že takové věci se nesmějí odehrávat v českých vzdělávacích institucích. Vzdělávání dětí musí probíhat v souladu se školským zákonem a vzdělávacími programy, kterým zcela určitě nevyhovuje nenávist třískající doslova z každých záhybů Československých vojáků v záloze.